Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Please add exception to AdBlock for elektroda.pl.
If you watch the ads, you support portal and users.

Canon iR 8500 zacięcie papieru okolice pieca

kanon 26 Sep 2007 11:52 1242 5
    kanon
    Level 10  
    Proszę o pomoc. Zacina się papier w iR8500. Maszyna robi ładne kopie ale co ok 30-50 kopii zacina sie . Szczególnie łatwo zacina sie przy kserowaniu jednostronnym i seryjnym, przy kserowaniu obustronnym zaciec jest wyraźnie mniej ( ale tez sa). Jesli ustawiam np.kserowanie 20kopii A4 z jednego oryginału ( jednostronie) to papier przechodzi przez piec wchodzi do duplexu a z niego do finiszera ( skserowanym obrazkiem do dołu). Pierwsze kopie najczęsciej wychodzą dobre ale nastepne maja z tyłu kartki ( długi bok A4) pogiety srodek (harmonijka) na długości ok. 10cm . Pierwsze pomarszczenia sa ledwo widoczne ale kazda nastepna kopia ma je wiekszą, najwieksza znajduje za piecem przy przejsciu do duplexu. Przeczysciłem czujniki, wymyłem rolki ( piec i duplex) niestety nie zauwazyłem poprawy.
    Czy mógłbym prosic o pomoc gdzie powinienem szukać źródła zaciecia.[/b]
    tato56
    Level 30  
    jeżeli dajesz polecenie drukowania jednostronnego to czemu papier wchodzi do dupleksu?czegoś tu nie rozumiem
    julkawrocław
    Level 16  
    dlatego ponieważ kopiarka ma ustawione "drukowanie treścią do dołu"
    sprawdż czujnik wyjscia z pieca czy nie jest uszkodzony przez papier i rolke wyprowadzającą z utrwalania.Najlepiej było by gdybyś podał kod zacięcia
    kanon
    Level 10  
    julkawrocław- Jutro sprawdzę ten element ale z tego co pamiętam trochę jest starty. Bardzo dziękuje za zdjęcie.
    kanon
    Level 10  
    julkawrocław-sprawdziłem te czujniki ( przedłuzyłem je), niestety nie było poprawy nadal sie zacina.
    Prosze o dalsze podpowiedzi.
    julkawrocław
    Level 16  
    to podaj kod zacięcia