Witam serdecznie!Mam stroboskop którego schemat zasilacza dołączam.Pojemność kondensatora błyskowego to w sumie 36uF,napięcie na zaciskach lampy 311V.Próbowałem obliczyć energie błysku ze wzoru W=U^2*C i wychodzi mi jakiś śmieszny wynik 1,74 J.To jest niemożliwe,gdyż porównywałem go ze strobskopem kolegi który ma 20 wat i mój o wiele mocniej błyska.Palnik jaki zastosowałem to YA 69(świński ogonek).Ponadto kondensatory ładowane są dużym prądem.Jak obliczy energie błysku??