Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Elektroda.pl
Proszę, dodaj wyjątek dla www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Zakłucenia.... Czy to wina kabli.. ?

30 Wrz 2007 13:13 969 6
  • Poziom 11  
    Witam tak jak w temacie mam pytanie poniewaz zauwarzylem ze gdy dam na połowe galke glosnosci w moim wzmacniaczu i dam pauze w winampie to słysze taki szum z takim malym brrr.... zastanawialem sie dlugo dlaczego... i razu pewnego dorwalem kabel RCA ekranowany z pozlacanymi koncowkami połaczylem sie nim z jednym kanalem w wzmacniaczu a na drugi kanal zwyklem sklepowym RCA (roznice wizualne widzialem odrazu grubosc i jakosc wykonania) a teraz czas na roznice w odsłuchu... i ogromne zaskoczenie kanał na tym lepszym kablu zero tego przydzwieku... jakosc niebo lepsza i powiem ze nawet glosniej... czy bable łaczace dane kloski ze soba maja az tak duze znaczenie ?
  • Poziom 11  
    Tak mają bardzo duże znaczenie.
  • Poziom 22  
    Ale duże znaczenia ma też komputer często. odcięcie masy i w ogóle.... Pozdrawiam
  • Poziom 28  
    co wy tak z tymi złotymi końcówkami
    że coś jest złote nie znaczy że dobre

proszę zobaczyć na tabela rezystywności metali
    http://pl.wikipedia.org/wiki/Rezystywno%C5%9B%C4%87

najmniejszą rezystywność na srebro czyli najlepsze złącza są ze srebrnymi stykami następnie miedziane .
    Problem z twoimi kablami tkwi z tym że masz zła ekranizacje ewentualnie są za długie.
    wiele kabli to taki szmelc ze głowa boli, jak ostatnio chciałem kopić sygnałówki (bo robie instalacje w nowym domu i chciałem sobie wrzucić kable do dźwięku między kompem a wzmacniaczem ) pojechałam do sklepu i mowie że chce takie kable a koleś mi pokazuje kabel ścięga izolację a tam niby ekran (taki że nie otacza kabla do okoła tylko taka żyłka leci)
  • Poziom 11  
    Dzieki za odpowiedzi zatem teraz tylko sklep i dolozyc troszku pieniazkow i zakupic kable z dobrym ekranowaniem !!! Uwarzam temat za zamkniety :]
  • Poziom 28  
    Dobre kable i dobre wtyki nie koniecznie złote
  • Poziom 31  
    marcinmaz2 napisał:
    Dzieki za odpowiedzi zatem teraz tylko sklep i dolozyc troszku pieniazkow i zakupic kable z dobrym ekranowaniem !!! Uwarzam temat za zamkniety :]

Imho przed kupowaniem drogich kabli sprawdź stan uziemienia komputera i wzmacniacza.