Elektroda.pl
Elektroda.pl
X

Wyszukiwarki naszych partnerów

Wyszukaj w ofercie 200 tys. produktów TME
Europejski lider sprzedaży techniki i elektroniki.
Proszę, dodaj wyjątek elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Model zastępczy kondensatora ceramicznego 100nF 50V

obi one kenobi 09 Paź 2007 17:47 1804 6
  • #1 09 Paź 2007 17:47
    obi one kenobi
    Poziom 12  

Witam.

Jaki jest model zastępczy kondensatora ceramicznego 100nF 50V ??

Głównie chodzi mi o wartość zastępczej szeregowej rezystancji dla tego modelu, ale jeśli ktoś mógłby mi podać cały model, byłbym wdzięczny...

Proszę o pomoc.

Dziękuję i pozdrawiam.

Łukasz Kiełbowicz

• #2 09 Paź 2007 18:37
    Quarz
    Poziom 43  

Witam,

obi one kenobi napisał:
    Witam.

Jaki jest model zastępczy kondensatora ceramicznego 100nF 50V ??

Głównie chodzi mi o wartość zastępczej szeregowej rezystancji dla tego modelu, ale jeśli ktoś mógłby mi podać cały model, byłbym wdzięczny...

a z takim zapytaniem to tylko do wróżki... Jasnowidz też tu nie pomoże.
    Może łaskawie podałbyś chociaż typ tego kondensatora i wartość częstotliwości dla której ten model zastępczy ma być wyznaczony.

obi one kenobi napisał:
    Proszę o pomoc.

Zanim poprosisz o pomoc, to zastanów się (choć przez chwilę), czy jest możliwe spełnienie Twej prośby.

obi one kenobi napisał:
    Dziękuję i pozdrawiam.

Na razie dziękować nie masz za co...

Pozdrawiam

• #3 09 Paź 2007 19:23
    obi one kenobi
    Poziom 12  

Witam.

Zadałem to pytanie specjalnie w tym dziale, żeby uzyskać konstruktywną odpowiedź, a nie zgryźliwą ripostę...

Wszystko da się powiedzieć kulturalnie...

A tak dokładniej to potrzebuję tego modelu na częstotliwość 66 kHz przy pracy w obwodzie rezonansowym, czyli przez ten kondensator będzie przepływał prąd sinusoidalny o częstotliwości 66 kHz i natężeniu 800 mA...

Proszę o pomoc...

Przedwcześnie nie dziękuję...

Łukasz Kiełbowicz

• #4 09 Paź 2007 19:30
    Quarz
    Poziom 43  

obi one kenobi napisał:
    Witam.

Zadałem to pytanie specjalnie w tym dziale, żeby uzyskać konstruktywną odpowiedź, a nie zgryźliwą ripostę...

Wszystko da się powiedzieć kulturalnie...

A tak dokładniej to potrzebuję tego modelu na częstotliwość 66 kHz przy pracy w obwodzie rezonansowym, czyli przez ten kondensator będzie przepływał prąd sinusoidalny o częstotliwości 66 kHz i natężeniu 800 mA...

Proszę o pomoc...

Przedwcześnie nie dziękuję...

Łukaszu, zabolało? Miało zaboleć...
    Widać, jeśli tak uważasz, to Twoja wiedza z Elektrotechniki jest żadna...
    I nadal nie otrzymasz ode mnie (i od innych też nie) konstruktywnej odpowiedzi, ponieważ nadal nie mamy pojęcia (nawet "zielonego") jaki to jest typ, model, producent, czy dielektryk, tego kondensatora...
    Natomiast na Twoim podziękowaniu mi zbywa.

Quarz

• #5 09 Paź 2007 19:36
    Filip
    Poziom 23  

wez znajdz tangens delta dla tej ceramiki i z tego wylicz R

• #6 09 Paź 2007 19:45
    obi one kenobi
    Poziom 12  

Witam.

Kondensator ten kupiłem w TME...

Link do niego:

http://www.tme.pl/kondensator-ceramiczny-100nf-50v-raster-2-54mm/arts/pl/a09/cc_4_7.html

Nie ma tam nic napisanego o kącie strat a ja nawet nie wiem na jakich stronach mam szukać specyfikacji dla takiego kondensatora...

Na kondensatorze nadrukowano tylko pojemność i nie wiem jak ten model się nazywa u producenta...

Jaki jest przedział kąta stratności dla takiego "lizaka" ??

• #7 10 Paź 2007 17:54
    shg
    Specjalista techniki cyfrowej

Cytat:
    Kondensatory o wysokiej stabilności pojemności.
    Zakres temp. pracy : od -25°C do +85°C

To pierwsze zdanie mogło by sugerować dielektryk X7R (NP0 odpada, za duża pojemność, za małe wymiary kondensatora).
    Drugie niestety wprowadza tu zamieszanie, bo podany zakres temperatur pracy mają (najczęściej) kondensatory z dielektrykami Z5U i Y5V.
    Kondensatory z dielektrykiem X7R mogą pracować w szerszym zakresie (-55°C do 125°C). Chyba że zakres ten został celowo zawężony. "Lizaczki" widywałem tylko z dielektrykiem Y5V, ale pierwsze zdanie raczej temu zaprzecza (Y5V ma najgorsza stabilność pojemności w funkcji temperatury).

Proponuję napisać maila do TME z zapytaniem o pochodzenie / producenta. Z tego co się orientuję, to sprzedawca ma obowiązek udzielić takich informacji.

Szukaj w ofercie
Zamknij 
Wyszukaj w ofercie 200 tys. produktów TME