Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Banner Multimetr Fluke 87VBanner Multimetr Fluke 87V
Proszę, dodaj wyjątek dla www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Profesjonalna Mikrofalówka, nie działa :(

23 Lis 2003 19:09 7275 3
  • Poziom 30  
    Witam, kupiłem mikrofalówkę jako uszkodzoną z restauracji i jak podłączyłem to raz zagotowała mi wodę w szklance ;), a później przewiozłem w inne miejsce i już kiszka, rozkręciłem i zauważyłem że mysz tam się troche pobawiła tzn. załatwiła się i pogryzła kable. no to wytarłem to wszystko kable poizolowałem ale nie grzeje ?? czy ktos wie co moglo pasc ?? bo cala elektronik chodzi timer itd ale nie grzeje :(
  • Banner Multimetr Fluke 87VBanner Multimetr Fluke 87V
  • Poziom 16  
    Na początek sprawdź czy zał. napięcie na trafo magnetronu.
  • Banner Multimetr Fluke 87VBanner Multimetr Fluke 87V
  • Poziom 30  
    Witam, a mógbym się dowiedzieć do których miejsc trafa podłączyć woltomierz ?? No i oczywiście jakie tam jest napięcie :) Na wszelki wypadek w załączniku daje schemat tego (znalazłem w środku w mikrofalówce).
  • Poziom 21  
    Witaj

Najpierw sprawdź czy dochodzi napięcie po stronie pierwotnej transformatora.

1) Jeżeli dochodzi to masz coś padnięte po stronie wysokiego napięcia. Nie możesz dalej mierzyć napięcia po stronie wtórnej zwykłym miernikiem chyba że masz sondę na minimum 5kV. Jednak przeważnie jak tam coś padnie to wali bezpieczniki. Jeżeli jednak tam jest coś padnięte to napisz a poprowadzimy ciebie dalej.

2) Jeżeli nie dochodzi to sprawdź wszystkie wyłączniki drzwiowe (przeważnie one padają) oraz bezpieczniki termiczne na magnetronach. Może być jeszcze padnięty rezystor oraz triak sterujący transformatorem. Jeżeli to nie to możesz mieć problem z elektroniką a to już duży problem. Jak się znasz na mikrokontrolerach to łatwiej i taniej będzie zrobić samemu sterowanie.

To na tyle narazie.

Ps. Jak możesz to zrób lepszy skan samego schematu.