Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Elektroda.pl
Proszę, dodaj wyjątek dla www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Rozmyty obraz w LCD Philips na Radeonie 9600 Pro.

12 Paź 2007 14:43 3094 11
  • Poziom 12  
    Witam
    Mam problem jak w temacie.
    Miałem kartę GF mx 4000 i z tym samym LCD było ok, ale teraz nie mogę sobie poradzić z ustawieniem tego Radeona.
    Obraz jest nieostry, rozmyty, i przejaskrawiony, czcionki słabo czytelne, bardzo szybko meczy sie wzrok od patrzenia w monitor.
    Pomocy
  • Admin grupy komputery
    Czy przestawiałeś ustawienia w monitorze ?
  • Poziom 28  
    A czy rozdzielczośc jest taka sama ?
    Włączone ClearType ?
    Przestawiłeś w monitorze watości Clock i Phase ?
  • Poziom 29  
    Jak dla mnie to wina karty graficznej i slabego wyjscia D-Sub. Mialem taki sam problem z GeForce 2 Ti i 19 calowa Iiyama.

Sprobuj sciagnac sterowniki do monitora + profile kolorow ze strony producenta, sprawdz czy jest jakas roznica powiedz sterownikami Omegi, a ATI.

Rozdzielczosc ustawiona jest taka jak wielkosc matrycy? No i podaj model monitora chociaz.
  • Poziom 12  
    Na razie ustawiałem wszystko na oryginalnych sterownikach, wieczorkiem spróbuje ściągnąć jakieś alternatywne sterowniki.Ale wydaje mi sie że ta karta źle współpracuje z moim LCD.
    Jestem jeszcze w pracy, wieczorkiem będę z tym grzebał.
  • Spec od komputerów
    Masz ustawioną rozdzielczość ekranu na natywną ? Odświerzanie na 60Hz ?
  • Poziom 12  
    Jesli zmienię odświeżanie na 75 czy 60 Hz nic sie nie zmienia dalej rozmyty a rozdzielczość mam 1024x768.
    Monitor to philips 170s
  • Poziom 29  
    Czemu 1024x768, a nie 1280x1024(rozdz. nominalna)? Zmien na 1280x1024 i zobacz czy pomoze. I ustaw 32 bitowa palete kolorow.
  • Poziom 12  
    Zciagłem catalist 7.10 i zainstalowałem ale nic nie pomogło.
    Phase mam na 80 a clock na 50.
    Nie wiem co robić?
  • Poziom 12  
    Na 1024x768, i 1280x1024 jest to samo.
    Przeinstalowałam na nowo xp pro i najlepiej idzie na sterownikach z Windowsa, ale obraz dalej kiepski.
    spróbuje jeszcze sterowniki omegi, może to coś pomoże.
    Może ten radeon tak kiepsko wyświetla grafikę?
  • Poziom 28  
    Radeony wyświetlja grafike oo wiele lepiej niz GFy.
    Pytanie tylko jak ty ten monitor podlaczyles do tej karty czy przez zlacze D-SUB czy przez DVI ?
  • Poziom 12  
    Dziękuje bardzo za pomoc.
    Wymieniłem za drobna dopłata tego Radeona na GF 7300. i obraz jest super. Radeon 9600 był dobry do grania (3D) ale do (2D) np: do obróbki zdjęć w PhotoShopie w ogóle sie nie nadawał. Tan GF nie jest idealny ale można coś zrobić na nim w 2D.
    Jeszcze raz dziękuję za pomoc.