Elektroda.pl
Elektroda.pl
X

Wyszukiwarki naszych partnerów

Wyszukaj w ofercie 200 tys. produktów TME
Europejski lider sprzedaży techniki i elektroniki.
Proszę, dodaj wyjątek elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Dławik do CB-Radia - zlikwidowanie buczenia

jacekhe 17 Paź 2007 19:26 1539 5
  • #1 17 Paź 2007 19:26
    jacekhe
    Poziom 17  

Mam problem z moim CB-Radiem, jak zapalam silnik to ładnie chodzi. A jak włączam nawiew to zaczyna troche buczeć i denerwuje mnie to, chciałbym zrobić jakiś dławik aby to zniwelować chodzi o buczenie, doradźcie coś prostego do zrobienia. dzięki za pomoc.

• Pomocny post
    #2 17 Paź 2007 20:34
    APISS
    Poziom 15  

Coś prostego:
    Na rdzeniu pierścieniowym nawinąć 10 zwoi tym samym przewodem który zasila silnik
    Ale: jednym z nich w prawą stronę a drugim w lewą
    równolegle do silnika dołączyć kondensator ok 01uF/100V. Powinno to pomóc
    Jeżeli nie to pokombinuj z ilością zwoi--miało
    być prosto
    Pozdrawiam

• #3 17 Paź 2007 21:04
    jacekhe
    Poziom 17  

Może i być bardziej rozbudowany ale bez przesady bo chodzi o to aby było małe i łatwe w schowaniu, mam takie części co piszesz. A można cos dodać jeszcze aby było lepiej?

• #4 17 Paź 2007 21:42
    APISS
    Poziom 15  

jacekhe napisał:
    Może i być bardziej rozbudowany ale bez przesady bo chodzi o to aby było małe i łatwe w schowaniu, mam takie części co piszesz. A można cos dodać jeszcze aby było lepiej?

Co mam przedstawić Ci skomplikowany schemat filtra który w przyszłości
    może robić Ci psikusy.Staniesz samochodem na pustkowiu rozłożysz ręce
    i powierz: to APISS. chyba nie oto chodzi tym bardziej że dmuchawa wisi
    na dużym bezpieczniku!
    To jest wystarczające nie kombinuj-przecież chodzi o odseparowanie
    zakłóceń--PRAWDA
    Jak chcesz się narobić i zmniejszyć zakłócenia:rozbierz silnik dmuchawy,
    przeszlifuj komutator i wymień szczotki
    POZDRAWIAM :spoko:

• #5 17 Paź 2007 21:50
    jacekhe
    Poziom 17  

APISS napisał:
    Staniesz samochodem na pustkowiu rozłożysz ręce
    i powierz: to APISS.

Nie no bez przesady:D Dobra, pobawie sie lutownica i poskładam ten filterek. Dzięki pozdro.

• #6 18 Paź 2007 00:43
    Driver-
    Poziom 38  

Przede wszystkim trzeba ustalić czy zakłócenia od silnika dmuchawy "wchodzą" przez przewody zasilające czy przez antenę. Można to łatwo sprawdzić odłączając wtyk antenowy od radia. Jeśli zakłócenia pozostają na niezmienionym poziomie i ich charakter również pozostaje bez zmian, to wchodzą przez zasilanie, jeśli zanikają po odłączeniu wtyku antenowego, to znaczy że są odbierane przez antenę. W pierwszym przypadku odkłócasz wykonując wspomniany wyżej filtr. W przypadku drugim filtr należy założyć na przewody zasilające silnik dmuchawy. Zanim zaczniesz zabawę z lutownica sprawdź to w pierwszym rzędzie. Nie zaszkodzi też sprawdzenie, tak jak pisał APISS, czystości komutatora i docisku szczotek. Temat wszelakiego rodzaju zakłóceń od układów elektrycznych pojazdów był wałkowany w temacie: Zakłócenia w CB po włączeniu silnika itp... znajdziesz tam wiele wskazówek dotyczacych eliminacji tego rodzaju zakłóceń.

Szukaj w ofercie
Zamknij 
Wyszukaj w ofercie 200 tys. produktów TME