Elektroda.pl
Elektroda.pl
X

Search our partners

Find the latest content on electronic components. Datasheets.com
Elektroda.pl
Please add exception to AdBlock for elektroda.pl.
If you watch the ads, you support portal and users.

Sterownik do 2 czujników temperatury i włączających pompkę

bogdan3211 17 Oct 2007 22:17 3835 5
    bogdan3211
    Level 12  
    Witam.
    Potrzebuje zrobić jakiś sterownik który będzie czytał temperaturę z 2 czujników i w razie większej temperatury w czujniku 1 włączał pompkę. Macie może jakieś pomysły, jak to zrobić??. Czujnik jeden chce podłączyć do pieca c.o a drugi to zbiornika z wężownicami(w którym druga wężownica jest podłączona od kolektorów słonecznych) i teraz w zimie jak się będzie paliło w c.o to czasem by sie podgrzała woda w c.w.u jeżeli kolektory by nie nagrzały.

proszę o odpowiedzi
    bogdan3211
    Level 12  
    Witaj.

Tylko jak narazie znajduje sterowniki do uruchamiania pompy przy pewnej temperaturze, a mi chodzi żeby pobierało temperaturę z 2 czujników i w razie
    konieczności dawało napięcie zaworowi.
    adass
    Level 25  
    Witam. Mam taki układzik własnego pomysłu nazywam to ,,dryfer temperatury,, działa to tak 1czujnik termistorowy mierzy np 30st włącza pompe robi obieg na 2 czujniku temperatura się wyruwnuje i pompa się wyłącza i tak w góre na1 czujniku wysza włącza pompe wyrównuje na drugim się temp i wyłącza pompe.Pampa zostaje włączona tylko wtydy gdy temperatura na sonarze jest wyższa niż w bojlerze. Główne zadanie tego układu jest żeby temperature podnosił w bojlerze w momęcie gdy sonar będzie miał niższa temperature np: słońce przysłoni chmura.Elementy to: przekaznik, 2 termistory 4,7k 2 trazystory ,1 transoptor,4rezystory ,2 kndesatory , 1led .
    bogdan3211
    Level 12  
    i o to chodzi!!
    właśnie takiego czegoś szukałem.
    możesz podać mi schemat tego układu i dokładne parametry części bo jestem laikiem w elektronice:P