Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek dla www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Dysk z laptopa odzyskiwanie danych

18 Paź 2007 11:59 2839 12
  • Poziom 12  
    Witam

Posiadam uszkodzony dysk toshiba z laptopa. Windows przestał widzieć partycję ntfs. Podłączyłem go przez port USB i odpaliłem Ubuntu live, które widzi dane na tym dysku. Tylko problem jest taki, że dysk często się zawiesza i nie mogę przegrać z niego wszystkich danych. Bardzo mi zależy na tych danych. Mam tam pokaźny zbiór filmów i zdjęć rodzinnych.

Jeśli ktoś ma jakieś ciekawe pomysły lub programy to proszę o podpowiedź jak mogę odzyskać te dane.

Pozdrawiam

Michał
  • Poziom 11  
    Moze stworzenie klona dysku pod Ubuntu pomoze?? Ja bym zrobił tak: najpierw Gparted do zrobienia wirtual disk i z wirtuala odzyskał
  • Użytkownik usunął konto  
  • Spec od pamięci masowych
  • Poziom 11  
    Witaj okzo (no i innych :) )
    Po analizie twojego postu dochodze do wniosku ze w moim uszkodzonym dysku w ktorym za wszelka cene musze odzyskac dane.. padlo lozysko.
    Dysk to Toshiba MK6025GAS.
    Bede wdzieczny jak zamiescisz troche wiecej szczegolowych informacji na temat procedury odzyskania danych, przydalo by sie tez troche wyraznych zdjec.

Rozumiem ze trzeba zdjac obudowe lozyska (czyli poprostu naklejke zakrywajaca ) nastepnie podgrzac lozysko nagrzewnica.. ( jaka temperatura ? - minimalna ok 50stC ), nastepnie wlac kropelke oleju... tylko jakiego, jak trzymac dysk podczas odzyskiwania danych za pomoca copyr

Mysle ze te informacje beda sluzyly wielu osobom... wiec bede bardzo wdzieczny
    pozdrawiam i czekam na odpowiedz
  • Poziom 11  
    Dysk po podlaczeniu do kieszeni zewnetrznej (USB) pod xp oraz ubuntu jest widoczny, nie da sie jednak na niego "wejsc". Poza tym komputer pod ktorego go podlaczylem zaczal masakrycznie chodzic, generalnie nie dalo sie zbyt wiele zrobic. Dopiero jak go odlaczylem, wszystko wrocilo do normy (mam na mysli prace systemu). Z dysku slychac jakies glosy , jak by chcial ale nie mogl :) Rozmawialem z firma zajmujaca sie odzyskiwaniem danych i pierwsza diagnoza byla taka jak i moja tzn. lozysko. Wydaje mi sie ze diagnoza jest trafna, wiec jestem gotow zaryzykowac.... zamiast placic kilkaset do kilku tysiecy zlotych.
    pozdrawiam
  • Specjalista - HDD i odzyskiwanie danych
    Najpierw podłącz ten dysk przez przejściówkę 2,5">3,5" do zwykłego komputera. Następnie uruchom copyr i spróbuj skopiować (sklonować) uszkodzony dysk. Opisy są na forum.
    Ingerencja w łożysko to ostateczność, szczególnie, że nie masz z tym doświadczenia. Przejściówka to koszt kilku złotych. Dysku już nie podłączaj, bo skoro 'słychać jakieś głosy' z dysku, to będzie z nim coraz gorzej i kolejne podłączenie tego dysku powinno być tylko i wyłącznie w celu skopiowania.
  • Specjalista HDD Recovery
    Przy tym dysku z tego co pamiętam jest on jedno talerzowy jest jeszcze jeden sposób ale jest on dopiero możliwy kiedy zawiedzie sposób okzo co raczej nie powinno mieć miejsca.

(chodzi o wymianę talerza ale to wymaga odpowiedniej precyzji i wiedzy jak to zrobić tym bardziej jeśli dane są tak istotne.)
  • Poziom 11  
    Skopiowałem wszystkie dane copyr'em... dzieki za pomoc. Skutecznosc 100% pozdrawiam...