Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Please add exception to AdBlock for elektroda.pl.
If you watch the ads, you support portal and users.

Brak świateł długich i mijania F126p

Wieniu 18 Oct 2007 18:32 1925 10
Relpol
 • #1
  Wieniu
  Level 18  
  Witam

  Mam problem ze światłami długimi i mijania w fiacie 126p. Otóż jak przełącze przełącznik na światła pozycyjne to te są, natomiast nie ma pozostałych. Wyłącznik jest na pewno dobry.
  Czy ktoś spotkał się z taką usterką?? Czy ktoś mógłby mi udostępnić schemat instalacji elektrycznej malucha i pomóc usunąć usterkę??

  Bardzo Proszę o Pomoc.
 • Relpol
 • #2
  serwis_gh
  Diesel injection systems specialist
  Witam!
  Czasami pada stacyjka.
  Napięcie do włącznika ze stacyjki dochodzi?
  Najlepiej przerobić świała drogowe i mijania na przekaźniki. Wtedy obciążenie stacyjki i przełącznika jest niewielkie.
 • Relpol
 • #3
  Doktorr
  Level 35  
  Ale wyłącznik zespolony pod kierownicą sprawdziłeś.
 • #4
  Błażej
  VIP Meritorious for electroda.pl
  Skąd pewność, ze wyłącznik świateł dobry? Jak to sprawdziłeś? Czy sprawdziłeś też przełącznik zespolony przy kierownicy? Lubi sie wytopić, szczególnie jeśli założyłeś mocniejsze żarówki. Już wymiana zwykłych żarówek z trzonkiem R2, na H4 wystarczy. Mocno zalecane założenie przekaźników. A jeśli je już masz, to szukaj czy jest ich zasilanie i masa i czy dochodzą sygnały sterujące (prosto do tego dojść po oznaczeniach na przekaźnikach).
 • #5
  Wieniu
  Level 18  
  Zapomniałem dodać, że to maluch rocznik 1989/1990. Jak wygląda ten włącznik zespolony??
 • #6
  Megawe
  Level 34  
  Przełącznik zespolony to ten pod kierownicą ale tam najczęściej wysiadały krotkie.Wusuń przełącznik klawiszowy tam na jednym styku powinno być napięcie po przekręceniu stacyjki a po dwukrotnym naciśnięciu powinno się pojawić napięcie na przewodzie zielonym ktory prowadzi do przełącznika zespolonego a ten rozdziela na krotkie bądź długie.Przełącznik klawiszowy można rozebrać tam wypalałą się zworka metalowa ktorą można przełożyć z innych przełącznikow.
 • #7
  kwok
  Level 39  
  możliwe przyczyny:
  wkładka stacyjki
  włącznik świateł
  przełącznik zespolony
  najlepiej zacznij od początku czyli od stacyjki - wyjmij włącznik świateł i go odłącz, włącz zapłon i sprawdź czy w kostce włącznika są 2 napięcia 12v Jeśli tak to podfłącz włacznik włącz światła i sprawdź czy na każdym pinie jest napięcie Jeśli jest to przełącznik zespolony padł
 • #8
  Wieniu
  Level 18  
  Sytuacja wygląda następująco:

  Jak usunę włącznik i sprawdzam napięcie na kostkce to mam dwa napięcia 12V (chociaż czasami nie ma jednego, dopiero jak poruszam kluczyk w stacyjce pojawia się). Jak założę włącznik, przełącze na światła mi i mierzę napięcia to brakuje mi jednego napięcia, nie ma go również w przypadku świateł długich i nie pomaga żadne ruszanie kluczykiem.

  Czy to komuś coś mówi??
 • #10
  eti12
  Level 11  
  witaj sam posiadam takie autko i wiem ze potrafi byc wadliwe ale łatwo można pokolei wszystko wyeliminować niestety w tym acie przyczyną może być wszystko ale wszystko jest strasznie prosto obejść.
  Chcąc sprawdzic czy to nie jest wina stacyjki połącz ją na krutko (w bagarzniuku jes kostka "przewody który idzie do stacyjki" rozłącz go i podłacz na krótko z tego co pamietam sa tam chyba cztery na jednym napewno powinno byc napiecie a pozostale to zaplon i na rozrusznik. zwierajac pokolei powinienes ustalic) jak ustalisz polacz wszystkie razem prócz rozrusznika zeby nie krecił.

  Jeśli bez tego dalej nie bedzie działać....
  Tak samo postap w przypadku włącznika świateł wyciagnij i zewrzyj wszystkie z wyłacznika.

  No OCZYWIśCIE MAM NADZIEJE ZE BEZPIECZNIKI JAK I GNIAZDO MASZ SPRAWNE......???

  JESLI DALEJ NIC NIE BEDZIE TO MUSISZ ISC PO KABLACH PRZEDEWSZYSTKIM ZWRACAJ UWAGE NA łąCZENIA TE KABLE MOGA JUZ NIE LACZYC SA WIEKOWE I SLABEJ JAKOSCI ...
  SAM MAM BZYKA TO WIEM ZE POTRAFIA SIE UTLENIC I NIE STYKAC GDYBY COS TAM JESZCZE NIE DZIALALO DAJ ZNAC NAPISZ TO POSTARAM SIE POMóC
 • #11
  Magister_123
  Level 36  
  Obstawiam gniazda bezpiecznikowe + bezpieczniki. Weź przejedź szczotką drucianą (nie za mocno) lub papierem ściernym po gnieździe na bezpieczniki i bezpiecznikach(oczywiście wyciągnij bezpieczniki i zrób to w dłoniach, tylko jak wyczyścisz to nie dotykaj styków). Napisz czy przyniosło skutek.