Elektroda.pl
Elektroda.pl
X

Search our partners

Find the latest content on electronic components. Datasheets.com
Elektroda.pl
Please add exception to AdBlock for elektroda.pl.
If you watch the ads, you support portal and users.

radio seria do VW polo alpha save 2

19 Oct 2007 09:47 49210 13
  • Level 15  
    żonce kupiłemautko polo i ma w nim takie radio alpha to jest radio blaupunkta mam do niego kod na obudowie ale po właczeniu pojawia sie save 2 i tyle i kodu ne mozna wpisac co zrobic ? pozdro
    moze jakas kombinacja klawiszy czy cos
  • Level 28  
    witam,
    jako, że nie podałeś jakie radio jest w samochodzie (alfa, beta , gamma), więc odpowiedż jest niejednoznaczna:
    i tak dla:
    - vw gamma V:
    Włączyć zapłon i poczekać aż SAFE2 zmieni się w 1000, wpisać kod i zatwierdzić klawiszem >
    - vw gamma 3 (philips):
    Włączyć zapłon odczekać ok 1 h aż pojawi się napis SAFE, następnie przycisnąć 1000, po czym wpisać kod i zatwierdzić TP, TA
    itp.
    Reasumując: proszę podać typ radia i rocznik polówki, wówczas odpowiedż będzie precyzyjna.

jurkuc

Dodano po 27 [sekundy]:

witam,
    jako, że nie podałeś jakie radio jest w samochodzie (alfa, beta , gamma), więc odpowiedż jest niejednoznaczna:
    i tak dla:
    - vw gamma V:
    Włączyć zapłon i poczekać aż SAFE2 zmieni się w 1000, wpisać kod i zatwierdzić klawiszem >
    - vw gamma 3 (philips):
    Włączyć zapłon odczekać ok 1 h aż pojawi się napis SAFE, następnie przycisnąć 1000, po czym wpisać kod i zatwierdzić TP, TA
    itp.
    Reasumując: proszę podać typ radia i rocznik polówki, wówczas odpowiedż będzie precyzyjna.

jurkuc
  • Level 15  
    wyciagnałem radio podłaczyłem do zwykłego zasilacza probowałem cos z kombinacjami klawiszy i teraz mam przy kazdorazowym właczeniu zasilania pojawai sie napis safe wciskam tp i ta na jakies 10 sek wpisuje potem kod i radio działa i takie pytanie teraz mam czy da sie jakos wyciac en kod zeby nie za kazdym razem trzeba bylo wpisywac tyl;o zeby radio od razu działalo z pomicieciem tego kodu ?
  • Level 15  
    znaczy do tego co tam pisze juz doszedłem radio mi gra lux tylko chodzi mi o to zebym nie musiał za kazdym razem gdy wyłacze zasilanie do radia wpisywac kodu tylko zeby np wyciagne radio z mojej polo i włoze do nnego samochjodu i zeby mi od razu grało a nie za kazdym razem wcisakc tp i ta i potem dopiero kod i potem dopiero gra/ bo radyjko mi juz gra tylko chodzi mi o to czy sie da tak jakos zrobic zebym nie musział tego kodu wpisywac
  • Moderator of Car Radios
    Z klawiatury nie ma takiej opcji ;) tylko modyfikując odpowiednio EEPROMa
  • Level 15  
    aha no to zebym na przyszłosc wiedział dokładnie co robic. wiec napiszcie mi co dokładnie zrobic gdy mi wyskoczy safe 2 na tym radiu radio alpha w polo raz mi sie udało nie wiem do konca jak i nie wiem do konca co zrobic nast razem gdy cos takiego wyniknie prosze co konkretnie zrobic :D za wszystko thx :D
    Z SAFE 2 nie ma żadnej filozofii i pisze się o tym w kółko ;)

Czekać na włączonym radiu i przekręconej stacyjce nic nie naciskając 1h
    A później wprowadzić poprawny kod :D
  • Level 2  
    Witam
    ja mam taki problem mam VW 1.4 z 2003 kupionego za granicą ostatnio wymieniałem akumulator i oczywiście radio mi padła... Radio mam Beta jak jest wkładane fabrycznie w tych modelach.. Wpisuje kod ale nie mam pojęcia jak go zatwierdzić??? przyciskam TP i TA ( zrobiłem to dwa razy ) ale to nic nie dało ... wyskoczyło mi SAFE 2.. wiem ze teraz musze 1 h odczekać na właczonym zapłonie... ale dalej nie wiem jak mam zatwierdzić kod ???
    Ja masz SAFE 2 to znaczy dokładnie że 2 razy już go zatwierdziłeś a że nie był to poprawny kod - czeka cię kara 1h czekania :idea:
  • Level 2  
    dobrze wiem ze mam czekac 1h ... tylko nie wiem jak mam zaakceptowac kod... bo jak daje TP i TA nic to nie daje... nie wiem jakim przyciskiem mam zaakceptowac kod...??
    Zależy którą masz betę post jest o ALFIE

Starsza wersja
    Jak masz SAFE po naciśnięciu TP i TA pojawia się SAFE 2
    po godzinie 2 zgaśnie naciskasz TA i TP pojawia się 1000 , ustawiasz kod , zatwierdzasz też TA i TP radio rusza jak wprowadzisz poprawny :!: kod , jak zły pojawi się SAFE 1 , a po następnej próbie SAFE 2

Nowsza wersja czekać j.w. potem wprowadzić kod i zatwierdzić go > strzałka w prawo

Nic więcej na odległość poradzić się nie da , jeśli klawiatura jest niesprawno trzeba to sprawdzić.
  • Level 2  
    Mam jeszcze takie pytanie... czy mozna odzyskać kod do radia jak sie nie ma numeru seryjnego radia?? Bo w moim przypadku VW mam sprowadzonego za granicy który był "bity" i radio które było seryjne było wymienione na ten sam model tylko podzialem gdzieś kod. Czy jest możłiwosc odzyskania kodu ??
  • Level 43  
    Oczywiście że jest możliwość, fachowiec od tego sobie poradzi, i nie czytaj bzdur na innych forach o liczeniu.

SławeK