Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Elektroda.pl
Proszę, dodaj wyjątek dla www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Nokia 6822 klawiatura ciągle świeci :(

19 Paź 2007 10:17 1215 6
  • Poziom 27  
    Witam, mam Nokię 6822 (PCB jak 6820) problem taki, że w momencie wygaszenia LED na LCD, LEDy na zewnętrznej klawiaturze, co prawda słabiej, ale jednak świecą, tak ma być czy tj. jakieś zwarcie?
    Spotkał się ktoś z czymś takim? Nie mogę zlokalizować usterki.
    :(
    pozdrawiam
  • Poziom 25  
    rozbierz zobacz czy nie po zalaniu. miałem podobny problem a wina leżała po stronie skorodowanych nóżek procka klawiatury.
  • Poziom 26  
    na poczatek wanienka ultradzwiekowa bo gdzies zwarce masz
  • Poziom 13  
    moze przy gniezdzie przy tasiemce?
  • Poziom 21  
    Miałem coś takiego w 6103 ale wręcz odwrotnie zimne luty były problemem a dokładnie jeden kondensator do masy nie miał przejścia.
    Schemat w łapkę i jazda.
    Pozdro Syćko.
  • Poziom 27  
    Ma ktoś serwisówkę z uwzględnieniem podświetlenia? Ściągałem wiele, ale nie pełne jakieś :(
  • Poziom 27  
    Ok, doszedłem o co chodzi...złącze z 3ma kabelkami łączące płytę główną z płytką klawiatury...
    3 przewody, lekko poszarpane, ale przewodziły dobrze, tylko że...ze zwarciem, to był powód ciągłego świecenia, w każdym przewodzie była żyła prowadząca do punktu i do masy, zwarło to się ze sobą i wynikł problem, wylutowałem złącze, wyjąłem przewody, postawiłem na nowo, gotowe do przylutowania...problem taki: 3punkty na obu płytach, 3 żyły do połączenia, ale...który punkt z którym ma się łączyć, ma ktoś rozpiskę? Bardzo proszę.