logo elektroda
logo elektroda
X
logo elektroda
REKLAMA
REKLAMA
Adblock/uBlockOrigin/AdGuard mogą powodować znikanie niektórych postów z powodu nowej reguły.

Wzmacniacz tda2030, pali rezystor i przebija tranzystory.

killer628 02 Lis 2007 19:37 2162 5
REKLAMA
  • #1 4441037
    killer628
    Poziom 1  
    Posty: 1
    mam problem ze wzmacniaczem na us tda2030 i tranzystorach bdx53c i bdx54c a mianowicie pobralem sobie schamat z elektrody zrobilem plytki wszystko dobrze podlaczylem i jak załaczam zasilanie do wzmaka to zaczyna sie palic opornik 3.3Ω/0.5W i przebija mi tranzystory nie wiem dlaczego... zasilanie jest symetryczne 16V czyli mniejsze niz uklad tda potrzebyje zalaczam schematy z zaznaczonym opornikiem ktory ulega spaleniu:

    Wzmacniacz tda2030, pali rezystor i przebija tranzystory.

    a tu jest caly projekt:

    www.elektroda.net/download/dwpl.php?file=audio/wzmacniacz_100w.zip
  • REKLAMA
  • #2 4441066
    Konto nie istnieje
    Konto nie istnieje  
  • REKLAMA
  • REKLAMA
  • #4 4441560
    dj.klima
    Poziom 11  
    Posty: 38
    moim zdaniem gdzies cos zle zrobiles. sprawdz czy masz dobre elementy , kondensatory czy sa prawidlowo wlutowane. i czy nie zrobiles gdzies zwarcie na druku.
  • REKLAMA
  • #5 4441618
    Adam-T
    Poziom 41  
    Posty: 5113
    Pomógł: 834
    Ocena: 1093
    Płytka drukowana też ma błąd ale to i nie tylko w temacie który podał kol. olaf x.

    Pozdrawiam
    Adam
  • #6 4441695
    Konto nie istnieje
    Konto nie istnieje  
REKLAMA