logo elektroda
logo elektroda
X
logo elektroda
REKLAMA
REKLAMA
Adblock/uBlockOrigin/AdGuard mogą powodować znikanie niektórych postów z powodu nowej reguły.

Jakie głośniki? Mam 2 obudowy o wymiarach 530mmx320mmx240mm.

Jerry35 12 Lis 2007 14:51 2717 30
REKLAMA
  • #1 4472967
    Jerry35
    Poziom 14  
    Posty: 159
    Pomógł: 3
    Ocena: 1
    Witam

    Mam 2 obudowy o wymiarach 530mmx320mmx240mm
    Mają one objętość ok.40L

    Mają 2 otwory na wysokotonowy głośnik jest otwór o średnicy 12cm
    a na głośnik niskotonowy jest otwór 25cm.
    takie troche niewymiarowe te obudowy ale pasowałoby coś tam wsadzić żeby wogóle to grało i mam takie pytanie do was jakie głośniki proponujecie żebym tam wsadził??? i jakie zwrotnice???
    Głośniki jakieś tanie nie musi super grać tak tylko żeby grało:D (wiadomo nie strasznie ale nie super hehe)

    Z góry dziekuje za odpowiedzi:D

    Pozdrawiam wszystkich!!!
  • REKLAMA
  • #2 4472993
    Shadowek
    Poziom 31  
    Posty: 1719
    Pomógł: 94
    Ocena: 24
    ile masz na to kasy?
    Jaki pokój i jakiej muzyki słuchasz
  • #3 4473026
    Jerry35
    Poziom 14  
    Posty: 159
    Pomógł: 3
    Ocena: 1
    Wiesz nieweim ile ale nie za dużo a co byś proponował??

    Pokuj mam ok.25m kwadratowych muzyka jaką słucham to hip-hop, rap, techno
  • #4 4473078
    czaroslaww
    Poziom 26  
    Posty: 1015
    Pomógł: 46
    Ocena: 17
    GDN 25/80
  • #5 4473172
    Jerry35
    Poziom 14  
    Posty: 159
    Pomógł: 3
    Ocena: 1
    A coś tanszego??? chce tylko żeby to grało i jaki wysokotonowiec do tego???
  • #6 4473506
    czaroslaww
    Poziom 26  
    Posty: 1015
    Pomógł: 46
    Ocena: 17
    25/60
    ewentualnie stx 27 - 150
  • #7 4473759
    El_liero
    Poziom 24  
    Posty: 913
    Pomógł: 23
    Ocena: 47
    moze być 65zł za sztukę niskotonowca ?
  • REKLAMA
  • #8 4473807
    zapek42
    Poziom 27  
    Posty: 1353
    Pomógł: 67
    Ocena: 28
    Może,ale wtedy będziesz musiał kupic jakiegoś regenerowanego.Bo alpharda i ttych innych to nawet niebierz pod uwagę :)

    Dodano po 4 [minuty]:

    dobre były by te 25/40/1 na licencji pionnera,sam mam od kilku dni i te głośniki grają bardzo przyjemnie dla ucha ;-)

    http://allegro.pl/item268284953_2_glosniki_basowe_firmy_tonsil_25_40_pioneer_lic.html#photo
  • #9 4473932
    El_liero
    Poziom 24  
    Posty: 913
    Pomógł: 23
    Ocena: 47
    Jerry35 moze być 65zł za sztukę niskotonowca ?

    Dodano po 7 [minuty]:

    Jerry35 napisał:
    A coś tanszego??? chce tylko żeby to grało i jaki wysokotonowiec do tego???


    czyli chcesz 2 way ?

    Dodano po 4 [minuty]:

    czaroslaww napisał:
    25/60
    ewentualnie stx 27 - 150

    czaroslaww napisał:
    GDN 25/80

    do 2way mu proponuejsz te niskotonowce ? hehe :squarewink:

    Dodano po 1 [minuty]:

    na 2 way nie znajdziesz nic z 25centymetrowców.

    Dodano po 1 [minuty]:

    zamontuj nowe oryginały jak znasz je.
  • #10 4474639
    Jerry35
    Poziom 14  
    Posty: 159
    Pomógł: 3
    Ocena: 1
    Na początku to dziekuje wszystkim którzy sie tym zainteresowali:D

    Może być 65zł za sztuke to ma być 2 drozny zestaw własnie i tu jest problem bo w tych obudwach niema poprostu miejsca na średniotonowca jest tylko otwór 25cm na niskotonowy i 12cm na wysokotonowy wiem ze to nie za dobrze ale takie obudowy dał mi kumpel i chciałem je wykożystać takie troche nietypowe są a jakbym wsadził te GDN 25/60 t może by jakos sie dało dobrać jakiegoś wysokotonowca i zwrotnice żeby to jakoś zagrało???????
  • #11 4475436
    Shadowek
    Poziom 31  
    Posty: 1719
    Pomógł: 94
    Ocena: 24
    Mam nawet dobry pomysł ;)
    Wsadź te 25/60 a miejsce wysokotonowca włóż głośnik szerokopasmowy ciągnący jak najwyżej, ale wtedy będziesz musiał dorobił jakąś "doniczke" (obudowe wewnątrz obudowy;P) pod te głośniki. Wtedy to jakoś zagra, co do tych głośników to wypatrzyłem dwa:
    http://www.allegro.pl/item266854080_glosnik_tvm_tesla_arx_150_23_8_szerokopasmowy.html
    http://www.allegro.pl/item266919390_glosnik_standardowy_tonsil_gd_10_20_3_8ohm.html

    Zwrotnice zrobisz z podziałem na 300hz i powinno jakoś zagrać.
    Ale najlepszym rozwiązaniem było by po prostu spalenie tych obudów co masz, i zrobienie całkowicie nowych kolumn 2-way np arn 150 + arv czy kopółka stxa...
  • #12 4476041
    czaroslaww
    Poziom 26  
    Posty: 1015
    Pomógł: 46
    Ocena: 17
    dokladnie.. nie daje sie 2 wysokotonowcow! jeden niski np 25.60 + sredni + wysoki. inaczej nie ma opcji
  • REKLAMA
  • #13 4476291
    Jerry35
    Poziom 14  
    Posty: 159
    Pomógł: 3
    Ocena: 1
    Dzięki wam pomyśle nad tym ale chyba je komuś dam i zrobie coś innego tylko jak bede miał większy fundusz operacyjny hehe;)

    Shadowek a jak zrobic te zwrotnice o których muwisz??? bo ja jestem w tym zielony a można by było dostać gdzieś takie gotowe zwrotnice???
  • REKLAMA
  • #15 4476439
    Jerry35
    Poziom 14  
    Posty: 159
    Pomógł: 3
    Ocena: 1
    Dzięki ale niebiore sie za to bo szkoda wywalać pieniądze w błoto hehe;) dam to koledze on ma dobrego znajomego co powinien mi to zrobić:) dziękuje wszystkim za pomoc ale i tak chyba wywale te obudowy i zrobie coś innego:D

    Ale gdybym sie jednak zdecydował (choć w to watpie to proponujecie głosnik szerokopasmowy???)
  • #16 4476590
    czaroslaww
    Poziom 26  
    Posty: 1015
    Pomógł: 46
    Ocena: 17
    sredniotonowy.
    gdm 13/xx
  • #17 4476805
    Jerry35
    Poziom 14  
    Posty: 159
    Pomógł: 3
    Ocena: 1
    To jak wsadze niskotonowy GDN 25/60 i średniotonowy GDM 12/60/4,8

    To wogóle nie będzie słychac wyższych dżwięków max do 9kHz chyba sie niemyle???

    kurcze to lipa może bym gdzies jeszze w tej obudowie wycioł dziure na wysokotonowy ale chyba nie bedzie miejsca:/
  • #18 4477040
    przemo-lukas
    VIP Zasłużony dla elektroda
    Posty: 5574
    Pomógł: 321
    Ocena: 144
    El_liero napisał:
    na 2 way nie znajdziesz nic z 25centymetrowców...

    Za 65zł i do taniego tweetera na pewno nie.
  • #19 4477199
    Jerry35
    Poziom 14  
    Posty: 159
    Pomógł: 3
    Ocena: 1
    przemo-lukas a co byś proponował na taki zestaw??? z głośnikiem 25cm niskotonowym i jakimś wysokotonowym???
  • #20 4477259
    El_liero
    Poziom 24  
    Posty: 913
    Pomógł: 23
    Ocena: 47
    nic, nie da się poprawnie, bądź nie opłacalne pieniężnie.
  • #21 4477273
    melisław
    Poziom 24  
    Posty: 681
    Pomógł: 44
    Ocena: 8
    Do 2-way to max niskotonowy 20 cm... I to nie dlatego że ładniej wygląda ale wogóle pasmo przetwarzania głośników zależy też od średnicy... A 20 cm czyli 8 cali to taka wartość graniczna i ostateczna.
  • #22 4477283
    Jerry35
    Poziom 14  
    Posty: 159
    Pomógł: 3
    Ocena: 1
    Aha rozumiem macie wsumie racje:)
    Może tak głupio pomyślałem a może z takiej obudowy dało by sie zrobić jakąś skrzynie basową z BR???
    może głupio myśle ale szkoda mi ich wyżucać hehe;)
  • #23 4477323
    melisław
    Poziom 24  
    Posty: 681
    Pomógł: 44
    Ocena: 8
    To je sprzedaj :P
  • #24 4477346
    Jerry35
    Poziom 14  
    Posty: 159
    Pomógł: 3
    Ocena: 1
    Wsumie masz racje;) a niedało by sie jakiejś skrzyni basowej z BR z tej obudowy zrobić???
  • #25 4477419
    Shadowek
    Poziom 31  
    Posty: 1719
    Pomógł: 94
    Ocena: 24
    Da się, wsadzasz głośnik a w miejsce tej dziury 12 odpowiedni tunel br, tylko ze z tym będzie problem, bo 12cm to już za dużo, zawsze możesz załatać ją i br zrobić np. od tyłu, lub w miejsce łaty ;)
  • #26 4477528
    El_liero
    Poziom 24  
    Posty: 913
    Pomógł: 23
    Ocena: 47
    dac się da,
    tlyko co z tego jak pożądanego basu nie będziesz miał...
  • #27 4480052
    przemo-lukas
    VIP Zasłużony dla elektroda
    Posty: 5574
    Pomógł: 321
    Ocena: 144
    melisław napisał:
    Do 2-way to max niskotonowy 20 cm... I to nie dlatego że ładniej wygląda ale wogóle pasmo przetwarzania głośników zależy też od średnicy... A 20 cm czyli 8 cali to taka wartość graniczna i ostateczna.

    Ale są wyjątki.
    Prawdę mówiąc piszesz o konstrukcjach klasycznych.
    Ale co jeśli dasz na dół większy głośnik od 8" a górę pociągnie szerokopasmowy :wink:
    http://www.lautsprechershop.de/hifi/index.htm?/hifi/ct229.htm
    Albo inny przykład. 10" i to cięty wysoko (2.9kHz)
    http://www.audiomania.info/as2007/audioshow_181.html
    Tylko wielka szkoda, że nie wiem jaki to głośnik. Sądzę, że może to być jakiś gitarowy.
    Ale taj jak pisałem. To nie za taką kwotę.
    Najtańszą opcją to 2x gdn22-120-4sc (9") + arz i zrobić coś takiego:
    Jakie głośniki? Mam 2 obudowy o wymiarach 530mmx320mmx240mm.
  • #28 4480244
    melisław
    Poziom 24  
    Posty: 681
    Pomógł: 44
    Ocena: 8
    Wiesz, nie da się tylko parasola w d***e rozłożyć :) Ale jak sam powiedziałeś nie za taką kwotę :)
  • #29 4518056
    Jerry35
    Poziom 14  
    Posty: 159
    Pomógł: 3
    Ocena: 1
    Przepraszam panowie że nic niepisałem ale miałem problemy z komputerem ponad tydzień był w naprawie:/ wracając do tematu to leżą te obudowy ale nic jak narazie niebęde z nich robił. Myśle nad zrobieniem jakis miałych kolumienek pod wzmacniacz do komputera. i jakie myślelibyście kupić głośniki i zwrotnice tam??? myśle że obudowy tak max do 12-15litrów
  • #30 4518663
    czaroslaww
    Poziom 26  
    Posty: 1015
    Pomógł: 46
    Ocena: 17
    arn150+arv/pj/sc10n8

Podsumowanie tematu

✨ Dyskusja dotyczy doboru głośników i zwrotnic do dwóch nietypowych obudów o wymiarach 530x320x240 mm i objętości około 40 litrów, z otworami 12 cm na wysokotonowy i 25 cm na niskotonowy. Użytkownik poszukuje tanich, dwudrożnych zestawów głośnikowych do muzyki hip-hop, rap i techno, z ograniczonym budżetem około 65 zł za głośnik niskotonowy. Proponowano głośniki niskotonowe Tonsil GDN 25/80, GDN 25/60, STX 27-150 oraz szerokopasmowe TVM Tesla ARX 150 i Tonsil GD 10/20. Zwrócono uwagę, że 25 cm niskotonowy jest zbyt duży do typowego dwudrożnego układu, gdzie maksymalny niskotonowy to około 20 cm, a w obudowach brak miejsca na średniotonowy. Sugerowano zastosowanie głośnika szerokopasmowego zamiast wysokotonowego z dodatkową "doniczką" w obudowie oraz wykonanie zwrotnicy z podziałem około 300 Hz. Omówiono też możliwość przerobienia obudów na skrzynie bas-refleks, jednak z uwagi na duży otwór 12 cm, wymagałoby to modyfikacji. Ostatecznie zasugerowano rezygnację z tych obudów na rzecz nowych konstrukcji, np. z głośnikami ARN 150 i ARV lub SC10N8 w mniejszych obudowach 9-15 litrów. Podano linki do materiałów o zwrotnicach i przykładów konstrukcji.
REKLAMA