Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
RenexRenex
Proszę, dodaj wyjątek dla www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Jestem zielony :-od czego zacząć?

02 Gru 2003 09:25 3497 12
  • Poziom 11  
    Jestem Zielony a chcę się czegokolwiek nauczyć. Proszę więc podajcie mi jakiekolwiek linki lub literaturę fachową. Zaznaczam ze nigdy w zyciu nie miałem doczynienia z elektroniką, a bardzo chciałbym się tego nauczyć.
    Dziekuję za pomoc i bądzcie wyrozumiali.
  • RenexRenex
  • Poziom 12  
    Witam!
    Podaj jaki dzial elektroniki Cie interesuje,bo sama elektronika to temat morze,czy chcesz sie zajac mikrokontrolerami,technika w.cz,a moze audio??itp.
    Osobiscie polecam serie ksiazek:"Elektronika latwiejsza niz przypuszczasz"-gdyz w tych ksiazkach jest wszystko tak wytlumaczone, zeby osoba ktora nie miala wczesniej stycznosci z elektronika wszystko zrozumiala np autor tlumaczac zasade dzialania tranzystorow posluguje sie obiegiem wody.
    Sprawdz w bibliotece-pewnie jest.
    Fajna sprawa jest tez seria artukulow z EdW pt"Osla laczka".
    pozdrawiam
  • Poziom 12  
    Witam mam książkę podstawy elektroniki w wersji elektronicznej mogę ci podesłać na maila lub popatrz na elektrodzie tam też jest sporo materiałów dla początkujących. Po podstawach dobrze zacząc składać jakieś proste kity do samodzielnego montażu, w sklepach elektronicznych jest tego dużo.

Pozdrawiam
    RAFIK
  • RenexRenex
  • Poziom 1  
    Witam
    Dobrze ze natrafilem na ten temat, wlasnie mialem zadac podobne pytanie :). Rafik jeli mozesz to przeslij i mi ta ksiazke. Z gory dzieki wielkie.
  • Poziom 13  
    Brawo. Na początek proponuje złożenie gotowych układów tzw. kitów. Oczywiście nie bezmyślnie. Ja stosuję zasadę: " Co konstruktor miał na myśli stosując to a nie inne rozwiązanie". Pomoże to złapać bakcyla. no i oczywiście teoria. Tylko że książki elektroniczne nie są do czytania, lecz do korzystania.Na zasadzie encyklopedii, poradnika itp. Dlatego trzeba je mieć na własność. Niestety pożyczone nigdy nie wracają. Należy też zwrócić uwagę, że wiele książek jest przedrukami, których autor nie miał lutownicy w ręku. Dlatego teorię należy sprawdzać osobiście. Większe zaufanie mam (po kilkudziesięciu latach pasjonowania się elektroniką) do czasopism, niż do książek. No i oczywiście pytać. Zawsze znajdzie się ktoś kto poważnie potraktuje najbardziej proste pytanie i pomoże.
  • Poziom 34  
    Proponuję dwa etapy nauki na kitach
    a) sprawdzone, proste kity -dobre na początek
    b) kity firm wymienianych jako najgorsze, czym prostszy układ tym lepiej, więcej siedzenia i myślenia dlaczego nie działa, wtedy zaczyna się prawdziwa jazda, jak ktoś złoży kit który w tytule ma :PROSTY (znaczy najwięcej byków elektronicznych), to już prawie będzie serwisantem ;) a przynajmniej będzie sądził że może wszystko ;)
  • Poziom 28  
    Tez od kitów zaczynałem i nauczyły porządnie jednego: lutowania. Podobnie jak Acula uważam ze zle działające kity do dobra szkoła, bo zaczynasz myslec co jest nie tak a nie tylko składasz...
  • Poziom 19  
    Polecam też książki Elektrotechnika 4 i Elektronika 5 oraz Układy cyfrowe. Z nich można się wiele dowiedzieć. Pozdrawiam
  • Poziom 23  
    jest taka seria czerwonych książek (części 4 i 5) się przydawają. Powinieneś sobie poczytać o poszczególnych elementach, jak działają i po co się je stosuje.
    polecam kolejność: ukł analogowe ---> ukł cyfrowe --> mikroprocesory, jeśli chcesz się elekroniką zajmować.

Do praktyki proste kity na początek. Jest nawet seria junior.

P.S. jakbyś miał kłopoty ( a będziesz miał na pewno) to pisz adi_rmx(malpa)wp.pl , conieco już wiem, a jak nie bede wiedział to sie pójdzie dalej
  • Poziom 14  
    Fajna książka to "Sztuka elektroniki" dwa tomy, dużo praktycznych przykładów które mozna zmontować.
    Cykl artykułów w "Elektroniia dla wszystkich" pt. "Ośla łączka", oraz "Szkoła konstruktorów".
  • Poziom 16  
    Witam!!
    Proponuję poszukać książki "Elektronika dla wszystkich" Janusza Wojciechowskiego, idealna dla początkujących, potem np."Nowoczesne zabawki" tego samego autora.
    Pozdrawiam
  • Poziom 9  
    te podstawy elektroniki to czesc pierwsza - kiedy bedzie druga. jaka ksiazke polecicie na poczatek i jaki zestaw jesli chodzi o mikrokontrolery (najlepiej w C+) pozdrawiam