Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Elektroda.pl
Proszę, dodaj wyjątek dla www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Seat Cordoba 1,6 ALM 1999 duży problem gasnie ,szarpie itp

16 Lis 2007 17:44 9998 16
  • Poziom 9  
    witam
    Posiadam Cordobę 1,6 ALM (75KM) 1999r(stara buda) bez LPG
    Mój problem polega na tym że autko czasami gaśnie,obroty spadają i szarpie. Wymieniłem świece(NGK) przewody zapłonowe (Beru) aparat zapłonowy(no name) cewkę WN, wymieniłem filtr paliwa, czyściłem przepustnice, aparat zapłonowy był ustawiany stroboskopem jak też blokowany był sterownik i ustawiany był prz pomocy Vaga i nic. Na komputerze(Vag) nie pokazuje żadnych błędów już nie wiem gdzie mam sprawdzać , lewego powietrza nie łapie albo takowego nie znalazłem, wzrosło spalanie ale lambda ładnie pracuje. Pomocy !!!! co jeszcze mam sprawdzić.pozdrawiam
  • Poziom 13  
    masz zamontowane jakies odcięcie zapłonu lub coś podobnego ?
  • Poziom 9  
    chyba nie albo nic o tym nie wiem samochód mam rok czasu i wcześniej tego nie było
  • Poziom 13  
    od dawna się to dzieje ?? może paliwo jest zlej jakosci

Dodano po 3 [minuty]:

ewentualnie podstaw czujnik temperatury zewnętrznej. być moze on wysyła złe informację
  • Poziom 9  
    zawsze lałem na Orlen teraz zminiłem na BP, Statoil i nic aproblem zaczął sie na wakcjach jak zaczął mi ostro szarpać i strzelać w układzie wylotowym i aby móc jechać musiałem trzymac pod 5000 obrotów zeżarł mi mnóstwo paliwa a miałem do przejechania 500km byłem już u kilku mechaników i każdy karze zmieniać kolejne podzespoły ,kasa leci a usterka na dobre nie znika
  • Poziom 13  
    a czy mechanik sprawdzał rozrząd ?? być moze przeskoczył
  • Poziom 9  
    przebieg autka to 135.000 a rozrząd był zmieniany przy 90.000 . sam zaglądałem jak on wygląda i na oko jest ok., mechanik tez tam zajrzał i powiedział że też ok. ząbki wszystkie. nie sparciały.
  • Poziom 13  
    jesli takie coś się dzieje w motocyklach to przyczyną są zawory, byc moze tak samo jest w aucie.
  • Poziom 9  
    coś kiedyś słyszałem że może być podwieszony ale nie znam sie na tym i nie wiem cvzy to poważna sprawa i czy trzeba zdejmować głowice?
  • Poziom 17  
    zobacz czy sterownik silnika na podszybiu nie jest zalany.
  • Poziom 9  
    był sprawdzany i co prawda był niexle zaśniedziały, mechanik mówił że poczyścił(na 100% nie wiem czy tak zrobił) a czy moge sam wyjąc komputer czy trzeba póxniej podłaczać Vag żeby wszystko ustawić??
  • Poziom 9  
    hmmm... a ktos może słyszał czy przyczyną dolegliwości mojego autka może być za małe ciśnienie w pompie paliwa lub w układzie paliwowym, pompe słychac jak pracuje przy odpaleniu. A może ktoś wie jakie powinno być ciśnienie w pompie jak i w układzie (jednopunkt 75KM)
  • Poziom 19  
    za małe ciśnienie nie morze być bo jest one 0,8 bara,raczej wogóle go niema .Częsta wada seatów miałem taką ale gasł mi na średnio 10-30 sekund co jakiś czas
  • Poziom 9  
    Spotkałem sie z dwoma rodzajami pomp tzn 1,2 bar i 3 bar-ową i niby do mojego modelu auta. może wie ktoś na 100% jaka powinna być .pozdrawiam
  • Poziom 26  
    Wilo punkt 3, jedno punkt 0,8 1,2
  • Poziom 11  
    Witam serdecznie koledzy.
    Sugeruje zmienic sonde Lambda.
    Zdaza sie, ze sonda wysyla sygnal do ECU a ten poniewaz sygnal jest plynny i znienia sie proporcjonalnie do wartosci paliwa...nie zapisuje bledu. Prawda jest taka, ze sonda wysyla sygnal ale jest on falszywy. Spotkalem sie z ta usterka kilka razy ...nawet w autach z 2006 roku...gdzie ECU ma juz zakodowane wartosci graniczne po przekroczeniu ktorych pokazuje sie blad...a jednak.

To moze byc to.

sprawdz rezystancje wtrysku

zrob test kompresji...to ci powie na 99% czy z zaworami jest wszystko w pozadku... o ile dobrze pamietam, to musi byc min7bar...ale na 100%pewny nie jestem.

Pozdrawiam
  • Poziom 1  
    Witam! Mam podobny objaw, z tym że zdążyłem wyłapać po zgaśnięciu, że nie ma iskry. po kilku minutach odpala. Podmieniałem, już moduł zespolony z cewką, świece, przewody, kopułka nowe