Panowie, mam monitor 15calowy Highscreen model DL-1564M w którym jest uszkodzony zasilacz. Nie wiem jak zlokalizować przyczynę nieprawidłowego działania. Objaw jest taki że przy włączeniu do sieci dioda Power zaświeca się i gaśnie z częstotliwościa około 1 Hz zamiast się zaświecić . Ekran oczywiście czarny, i słychać wewnątrz stuki z tą samą częstotliwością, podobne do przeskakującej iskry, wybadałem że w zasilaczu jest transformatorek który posiada kilka wejść i wyjść, jest owinięty żółtą taśmą i opasany na obwodzie blaszką miedzianą, to właśnie z niego słychać te stuki, napięća których wartość mam podaną na płytce się nie zgadzają, a większość nie ma.Jak ten zasilacz sprawdzić
nie mam schematu, co może być uszkodzone
domniemam że jest to zasilacz impulsowy o których bardzo mało wiem. Proszę o pomoc, Jarek.