Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek dla www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Samsung HD160JJ - nie widoczny w czasie instalacji systemu

18 Lis 2007 00:26 3469 13
  • Poziom 14  
    Dysk: Samsung HD160JJ na S-ATA

2 dni temu napotkałem na taki problem:
    https://www.elektroda.pl/rtvforum/viewtopic.php?p=4485941#4485941
    Wiadomo, że jak nie było nic widać na monitorze to musiałem nacisnąć i przytrzymać kilka sekund wyłącznik na jednostce centralnej aby komputer jakoś wyłączyć. No i tak zrobiłem za każdym razem gdy uruchomiłem komputer a monitor nie działał. Dziś zakupiłem monitor i .... wygląda na to, że przez takie wyłączanie komputera zepsuł się dysk:((( albowiem bios go nie wykrywa oraz gdy próbowałem uruchomić kontrolę odzyskiwania systemu podczas instalacji windowsa czy na nowo go zainstalować to też pisze że nie jest podłączony żaden dysk:(((( Mimo że nikt nie grzebał tam pazurami to mimo to posprawdzałem podłączenia do zasilania i płyty głównej,pozmieniałem je nawet i wygląda na to że to coś z dyskiem, w ogóle gówno nie pracuje:((( Ze zworkami nie ma co kombinować bo wcześni działało. Dysk jest widoczny w okienku takim co przelatuje podczas rozruchu komputera no i windows próbuje się załadować czy to normalnie czy to w trybie awaryjnym ale można pół godziny czekać i sie nie załaduje.
    Nie mam jak tego dysku podpiąć pod inny komputer, mogę go tylko sprawdzać z poziomu dosa no chyba że ktoś wie jak pod laptopa go podpiąć. Czy ktoś mógłby mi podać, linki zamieścić jakiś programów co je sie np. na dyskietce uruchamia i z poziomu dosa robi scan disk czy inne sprawdzania dysku, chociaż na początku fajnie scandisk byłoby zrobić.:)
  • Pomocny post
    Spec od pamięci masowych
    A czy była próba reinstalacji systemu z użyciem dyskietki z sterownikami sata do tego dysku, bo może zapomniałeś o tym?
  • Poziom 14  
    Że co??? Czyli dlatego by był dysk nie widoczny podczas kontroli odzyskiwania czy tam instalacji na nowo windowsa? Niemniej jednak nie chciałbym na nowo windowsa instalować tylko jakoś zrobić aby ten działał.
  • Pomocny post
    Użytkownik usunął konto  
  • Poziom 14  
    Niestety niewiele mi mówi to, że napiszecie żeby użyć dyskietki ze sterownikami S-ATA, bo kiedy użyć? Jeszcze przed uruchomieniem kontroli odzyskiwania z płyty? I co to znaczy użyć? zainstalować te sterowniki na dysk? Jakimi komendami, tylko wsadzić dyskietkę i samo pójdzie? Sam popełniłem błąd bo mogłem nie kupować dysku S-ATA tylko normalny a nie jakąś badziewna technologię która tylko problemy robi. Postęp techniczny pfff...żenada.
  • Pomocny post
    Użytkownik usunął konto  
  • Poziom 14  
    A jak nie mam stacji dysków, aby nagrać na dyskietkę tych sterowników (na razie to jeszcze nawet sterowników nie mam bo nie wiem skąd je zdobyć. Da sie jakoś na pendrive te sterowniki zainstalować??? Ale beznadziejne dyski wymyślili a ja sie dałem naciągnąć. SATA gówno nie z tej ziemi. A te sterowniki SATA to są dla każdego modelu płyty głównej inne? Bo wszystkie płyty ze sterownikami w domu zostawiłem.

Kolego.
    Pora zwrócić baczniejszą uwagę na poprawną polszczyznę !!!
    Przemcio
  • Pomocny post
    Użytkownik usunął konto  
  • Pomocny post
    VIP Zasłużony dla elektroda
    Kolego.
    Myślę, że pora uporządkować ten temat !

Proszę zmienić tytuł całego tematu np. na
    Samsung HD160JJ - nie widoczny w czasie instalacji systemu
    lub podobnie.
    Najważniejszy element ze zmienionym kolorem.
    Tytuł tematu w bieżącej formie kwalifikuje sie do kasacji !

W przypadku problemów widoczności dysku w systemie operacyjnym, szczególnie jeżeli chodzi o dyski z interfejsem S-ATA
    koniecznie należy podać typ i model płyty głównej.
    Nawet producent płyty nie przewidział pseudo-oszczędności w postaci braku stacji dyskietek w komputerze a sam system nie pozwala
    na tym etapie instalacji na skierowanie do innej lokalizacji niż dyskietka.

Oczywiście wyjątek stanowią notebooki z obrazem systemu operacyjnego przygotowanego na takie okoliczności w zestawie - ale to inny temat.
    Można, jak to słusznie zaznaczył Kolega Nirwanowiec spróbować zmodyfikować płytę instalacyjną ale nie jestem pewny czy to nie łamie jakiegoś postanowienia samej licencji M$.

P.
  • Poziom 14  
    Zrobiłem tą zintegrowaną płytę ze sterownikami SATA II i teraz są jaja, bo nie mam w stacji dyskietek dyskietki a mi bootuje z dyskietki tak jakby CD traktował jako napęd dyskietek a jak daje A:\Dir to mi wyświetla pliki typu:
    IBMBIO.com
    Config.SYS
    itd itp.
    no a w laptopie jak otworze tą CD to nie ma tych plików tylko jest no zintegrowany windows ze sterownikami SATA. No i jak wyjme CD ze stacjonarnego to mi pokazuje że GENERA FAILURE READING drive A czyli to dowód ze CD traktuje jako napęd dyskietek.

PS:Stacji dyskietek nie mam w laptopie a w komputerze stacjonarnym mam ale jak nie ma w laptopie to nie da rady nagrać sterowników SATA na dyskietkę bo jak.:)

Nlite jak nie ma jak nagrać na dyskietkę sterowników SATA II to nic zrobi, więc nie mydlcie nikomu oczów bo tylko 5 godzin przez was zmarnowałem. Dzięki za taka pomoc.
  • Pomocny post
    Użytkownik usunął konto  
  • Poziom 14  
    za pomocą Nlite, sterowniki są dobre bo ze strony producenta od tego modelu płyty jaki mam. Nie da rady jak sie nie ma dyskietki ze sterownikami to choćby nie wiem co to nie da rady, nie ma co ściemniać aby tylko punkty dostać, zaraz wam poklikam i dostaniecie ale na przyszłość nie ściemniajcie ludziom, po prostu napiszcie prawdę, że:
    "Chłopie nie masz jak nagrać na dyskietkę to gówno zrobisz i tyle,pa".
  • Użytkownik usunął konto  
  • Poziom 14  
    No to może się da ale nikt nie wie jak to zrobić a ci co wiedzą to nie powiedzą. A tak poza tym to przestawiłem w biosie coś i teraz mimo że to dysk S-ATA II to traktuje go jako Ata. No i dzięki temu udało mi się uruchomić konsole odzyskiwania systemu no i poleceniem Chkdsk sprawdziłem dysk no i nie wiem co to daje ale jest jeszcze polecenie fixmbr no i jak je dam to pisze:
    UWAGA
    Stwierdzono, że ten komputer ma niestandardowy lub nieprawidłowy główny rekord rozruchowy.
    FIXMBR może uszkodzić tabele partycji, w przypadku kontynuowania operacji.
    W wyniku tego wszystkie partycje bieżącego dysku mogą stać się niedostępne.
    Jeżeli nie ma problemów z dostępem do dysku nie należy kontynuować tej operacji.
    Czy na pewno chcesz zapisać nowy rekord mbr?
    Daje "n" czyli że nie bo nie chcę stracić żadnych danych na moim dysku. Bo to chyba przez nieprawidłowy rekord rozruchowy windows się zatrzymuje na ładowaniu czy to trybu normalnego czy awaryjnego to można pół godziny czekać i sie nie załaduje. Więc co robić aby tych danych nie stracić. Nie mam żadnego dysku abym mógł poprzenosić te ponad 100mb które mam na tym dysku.

PS: Jednak mimo uszkodzenia rekordu rozruchowego już sie windows ładuje. Także jest ok. A to że dysk działa teraz jako Ata mimo że jest S-ATA to coś przeszkadza???

Moderowany przez Przemcio:

Tytuł tematu i wypowiedzi Kolegi Wawa_19_ w całym temacie zostały przetworzone na język potocznie nazywany językiem polskim a w/w Kolega został zablokowany ze względu na trudności z przystosowaniem się do zasad panujących na FORUM i w cywilizowanym świecie.
    Temat pozostał między innymi ze względu na informację o NLite i jego możliwościach.
    Być może przyda się to bardziej wytrwałym Użytkownikom, którzy nie winią sprzętu za swój brak wiedzy i cierpliwości.
    W razie jakichkolwiek wątpliwości proszę o kontakt na PW