Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek dla www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Lodówka Polar CZ340 - ciągła praca kompresora

25 Lis 2007 10:27 5173 11
  • Poziom 10  
    Witam wszystkich
    Mam problem z cz340. Otóż agregat zamrażarki pracuje non stop.
    Odłączyłem tą długą rurkę od termostatu i kręciłem pokrętłem bezpośrednio, efektu żadnego. Agregat pracuje cały czas.
    Mam pytanie czy termostat ma być taki sam, czy można jakiś zamiennik wstawić i jak nowy wyregulować?
    Proszę o pomoc.
    Darmowe szkolenie: Ethernet w przemyśle dziś i jutro. Zarejestruj się za darmo.
  • Specjalista AGD
    00sid94 napisał:

Odłączyłem tą długą rurkę od termostatu i kręciłem pokrętłem bezpośrednio, efektu żadnego.

Jak odłączyłeś :?:
  • Poziom 10  
    Odłączyłem mechanicznie tą rurkę, która łączy termostat z małym pokrętłem na górnym panelu przy żarówkach.
    Spokojnie nie ucinałem tej cienkiej rurki od termostatu.
    Nie wiem czy sam termostat odcina napięcie od sprężarki czy jest po drodze jakiś stycznik?
  • Specjalista AGD
    Po diabła kombinujesz z tym termostatem? Jest dobry lub nie! Zacznij od sprawdzenia temperatury w zamrażarce - jeżeli jest poniżej -22st. to termostat do wymiany; jeżeli powyżej, to ubytek czynnika.
  • Poziom 10  
    Jeżeli termostat ustawię na zero to chyba powinien wyłączyć agregat. Czy nie tak?
  • Poziom 10  
    Czy sam termostat powinien wyłączyć agregat swoimi stykami, czy jest jeszcze jakiś stycznik?
  • Poziom 10  
    Temperatura w zamrażarce jest minus 35 stopni.
    Zatem czy możliwe jest aby styki termostatu były cały czas zwarte?
  • Poziom 29  
    W jakiej skali podajesz tą temperaturę ?
    Czym ją zmierzyłeś ?
    Mogą być zwarte,czemu nie.
  • Specjalista AGD
    Wymień w końcu ten termostat - gdybyś uważnie przeczytał mój post sprzed pięciu dni, to już byś miał naprawioną.