Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyj±tek dla www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że ogl±dasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Ns pro i BB5box, udało się komu¶ to pogodzić na jednym PC?

26 Lis 2007 13:58 5285 16
  • Admin grupy GSM
    Ns Pro działa sobie dobrze do czasu instalacji BB5boxa po tym zabiegu w kilku modelach samsungów wyskakuje bł±d przy próbie wgrania flasha.
    Gdy ponownie zainstaluję sterownik do Ns Pro to flashowanie działa, a BB5box już się nie odpala.
    Próbowałem na innych partycjach instalować i efekt taki sam, kolejno¶ć instalacji też nic nie zmienia.
    Jeżeli kto¶ ma patent na ten problem to bardzo proszę o jakie¶ informacje.
  • Poziom 18  
    pozostaja 2 kompy mi zawsze sie ns pro gryzlo np z jafem wiec mam osobny komp do ns pro i ustrpo2 i smiga wszystko
  • Poziom 32  
    Postawiłem dwa systemy i na jednym tylko bb5 jest zainstalowany. Nic się nie gryzie tylko trzeba zmieniać system.
  • Użytkownik usun±ł konto  
  • Poziom 13  
    taaa...
    to moze by sie kolega podzielil tymi pliczkami...
    ja walczylem z nspro i jafem kilka tygodni...i na koncu mam na 2 kompach oddzielnie i mam swiety spokoj.

Dodano po 38 [sekundy]:

taaa...
    to moze by sie kolega podzielil tymi pliczkami...
    ja walczylem z nspro i jafem kilka tygodni...i na koncu mam na 2 kompach oddzielnie i mam swiety spokoj.
  • Użytkownik usun±ł konto  
  • Spec od GSM
    Problem z Egatami juz dawno rozwiazano i nazywa sie to czytnik Pkey VISTA - moim zdaniem mogl by sie nazywac czytnik Uniwersalny bo obsluguej i Typhony i Egaty a nawet IBM ZCard..... wyglda to tak:

Aktywny HUB 6 portowy - do niego wkladamy czytniki kart 6 szt - do tych 6 szt wkladamy karty np:

NSPRO
    UST PRO
    Infinity
    Cruiser+
    JAF PKEY
    ULT PRO

i all smiga na jednym kompie ;)
  • Admin grupy GSM
    Teraz co już całkiem NS Pro mi się wysypało.
    Odinstalowałem bb5-boxa wtedy instalka ns pro i teoretycznie jest OK a w praktyce to miałem dzisiaj 3szt. E250 i w ani jednym nie poszedł flash (simlock tak) z przelotk± też nic nie dało, w D600 też flash nie zaskoczył.
    Jak to przywrócić do poprawnego działania?
  • Poziom 16  
    prosze o pomoc vmare jak to zainstalowac chodza mi wszystkie boxy oprócz nspro "nspro port was not detectec" prosze o pomoc
  • Poziom 16  
    witam
    NS-PRO działa niepoprawnie na kompach w których zainstalowane s± takie boxy jak JAF oraz BB5box
    jesli masz problemy z poprawnym funkcjonowaniem NS-PRO to zainstaluj sobie specjalne sterowniki według poniższej instukcji
    po tym zabiegu NSPRO BB5box działaja mi nawet na tym samym kablu usb
    http://www.nsteam.org/drivertutorial.htm

pozdrawiam
  • Admin grupy GSM
    @ lizmar Zrobiłem wedle tej solucji i Ns Pro działa poprawnie z tym, że bb5-box się wysypał i koło się zamyka :(
  • Poziom 26  
    Ja mam trochę inny problem, też z ns pro. Jak odpale obojętnie jaki inny program, np cruiser, acerflszer itp lub cos wyjme/wloze w usb to ns pro przerywa fleszowanie.

Dodam, że nie mam ani jafa ani bb5boxa na tym kompie
  • Poziom 12  
    I cisza ;) minely juz prawie 2 miesiace, moze ktos juz wymyslil jak pogodzic NSPro i bb5-box?
  • Poziom 19  
    Ja w sumie mam zainstalowany BB5 box i nspro działaj± na jednym kompie, jedyny problem to odpalenie nspro, jak podł±cze to nie rozpoznaje urz±dzenia, czasami za 3 lub 4 podł±czeniem zatrybi a czasami dopiero po resecie
  • Poziom 26  
    Może jest to podobny problem jak z UST PRO 2 ja sobie rozwi±załem to tak że jak instaluje UP2 jako pierwsze na nowej instalce. Nastepnie instaluje inne sprzety jak Setool itd ale jak chce zainstalować nowsz± wersje sterownika to klikam nie i wszystko ¶miga na 1 kompie bez kombinacji. Druga metoda to postawienie drugiego systemu na 2 partycji wtedy niema takiej możliwo¶ci żeby cokolwiek się gryzło pod warunkiem że jesli odpalasz system na którym masz Ns-pro masz w tym czasie odpiętego z USB Raskala.