witam mam nastepujący problem z tv 14 w postaci poziomyh białych pasków na górze ekranu, tv był po wymianie kineskopu oraz padnięnty był tranzystor odchylania poziomego, pasy widać jedynie gdy obraz jest jasny (dominuje biały kolor) , jak np filmy lecą z czarnym polem na dole i na górze to jest wszystko ok, niestety nie wiem jaki to model tv,jest w nim potencjometr vheight lecz regulacja nic nie daje jak zwęze obraz to i paski sie zwęza gdy rozciągne i te się rozciągna,potencjometr jest w poblizu ta8403k,
druga sprawa jest taka że ekran jest zielonkawy w prawym dolnym rogu jakby byl namagnesowany kineskop lecz nie moge sie tego w żaden sposob pozbyć
proszę o pomoc/wskazówki w tej sprawie dziękuje za wszelkie porady
druga sprawa jest taka że ekran jest zielonkawy w prawym dolnym rogu jakby byl namagnesowany kineskop lecz nie moge sie tego w żaden sposob pozbyć
proszę o pomoc/wskazówki w tej sprawie dziękuje za wszelkie porady