Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
SterControl
Proszę, dodaj wyjątek www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Problem z TP177 i WinCC flexible

misio1234 12 Kwi 2008 22:11 5728 17
  • #1 12 Kwi 2008 22:11
    misio1234
    Poziom 11  

Witam wszystkich!

Mam w posiadaniu panel TP177 micro, S7-200 224XP oraz zainstalowany na PC WinCC flexible Micro 2005 SP1. Nie mogę przegrać z WinCC żadnego programu do panelu TP177 nie mam żadnej komunikacji. Do komunikacji Panel<-> PC używam kabla PC/PPI (RS232/RS485). Ustawiam w WinCC na kablu oraz w Set PG/PC prędkość na 19200 i nic nie działa. Inne prędkości też próbowałem. Proszę o doradę może coś źle robię, może nie ten kable, może trzeba przez sterownik, lub brakuje mi jakiegoś oprogramowania. Jeżeli chodzi o kabel to jest sprawny ponieważ programuje przez niego sterownik.

Za pomoc z góry dziękuję.

0 17
  • SterControl
  • Pomocny post
    #2 13 Kwi 2008 07:57
    arwit
    Poziom 27  

Witam!
    U minie podobne problemy zdarzają sie w przypadku gdy oprócz WinCC Flex mam jeszcze otwarty projekt na MicroWin'ie wystarczy jednak ze go zamknę i komunikacja wraca.

0
  • Pomocny post
    #3 13 Kwi 2008 18:33
    mmacura
    Poziom 17  

A przestawiasz adapter w tryb Free Port?

Marek

0
  • Pomocny post
    #4 14 Kwi 2008 08:46
    Oskarr
    Poziom 12  

Prawdopodobnie problem tkwi w samym panelu. Należało by sprawdzić wersje Firware panelu. Nie wszystkie Firmware'y współpracują z WinCC Flex. Najlepiej w tym przypadku skonsultować się z serwisem Siemensa.

0
  • #5 14 Kwi 2008 10:43
    misio1234
    Poziom 11  

A może mieć na to wpływ inne oprogramowanie np. Step7 lub SIMATIC Net.

0
  • Pomocny post
    #6 14 Kwi 2008 11:05
    Oskarr
    Poziom 12  

Co do Stepa to bym się nie czepiał. WinCC Flex 2005 ma już SP1 i HF7. Jeśli tego nie masz to warto sobie ściągnąć to ze strony Siemensa. Możliwe, że źle ustawiłeś w projekcie wersje Firmware panela. Warto sprawdzic jaki Firmware ma panel i czy jest ten panel z ta wersją softu dostępny w WinCC Flex. Dodatkowo powinieneś w panelu sterowania PC sprawdzić ustawienia PG Interface. Powinno to być ustawione tak jak na załączonym obrazie.

Problem z TP177 i WinCC flexible

Dodano po 2 [minuty]:

Trochę się zapędziłem. Ponieważ używasz PPI to należy zmienić na PPI, ale nie wiem czy te panele wogole potrafia gadać po PPI ;/

0
  • SterControl
  • Pomocny post
    #7 14 Kwi 2008 12:05
    arwit
    Poziom 27  

Może mieć wpływ każde oprogramowanie które jest w stanie zablokować port COM. W przypadku nieodpowiedniego firmware komunikacja jest nawiązywana (przecież program sprawdza firmware) i wyskakuje stosowny komunikat.

0
  • #8 15 Kwi 2008 00:35
    misio1234
    Poziom 11  

W moim przypadku nie wyskakuje żaden komunikat, tylko po kompilacji projektu w WinCC w kolejnej linii wypisywana jest informacja, żebym sprawdził kabel itd. Może faktycznie jest to problem firmware.

0
  • Pomocny post
    #9 15 Kwi 2008 12:30
    arwit
    Poziom 27  

Na pewno nie jest to problem firmware, gdyż najpierw musiał by się skomunikować z panelem i wtedy wyświetla jasna informacje o nie odpowiednim firmware podając jeszcze jaki masz w panelu a skompilowany do jakiego chcesz wgrać. W twoim przypadku nie nawiązuje w ogóle komunikacji.

0
  • #10 15 Kwi 2008 14:34
    misio1234
    Poziom 11  

A skąd można pobrać dodatkowe komponenty (biblioteki) do WinCC, które zwiększają możliwości wizualizacji. Chodzi mi np:o button, silniki, taśmy itd.

0
  • Pomocny post
    #11 15 Kwi 2008 19:11
    mmacura
    Poziom 17  

Jeszcze jedno pytanie - czy przełączasz panel w tryb Download, on sam nie potrafi wyczuć kiedy chcesz go programować.

Marek

0
  • #12 16 Kwi 2008 00:00
    misio1234
    Poziom 11  

Tak przełączam panel najpierw w tryb transfer i dopiero inicjuje połączenie z WinCC.

0
  • #13 14 Sie 2009 07:05
    ggmarszal
    Poziom 8  

Mój problem wygląda tak:
    Wgrałem swój pierwszy program na panel. Zrobiłem najprostszy jaki można wymyślić: przejście z jednego ekranu do drugiego. Kłopot w tym, ze teraz nie mogę przesłać nowego programu, bo nie da się wejść w tryb transferu na panelu. Co mogę zrobić?

Ok, poradziłem sobie.

0
  • #14 14 Sie 2009 07:55
    wiertarek
    Poziom 11  

Sprawdz w zakladce "Output" po kompilacji w WinCC czy nie masz bledow w programie.
    Sprawdz ustawienia panela dotykowego, czy zgadzaja sie z ustawieniami w programie, tzn czy masz ten sam adres.

0
  • #15 14 Sie 2009 23:08
    ADACHO
    Poziom 14  

Witam. Ja korzystam z portu (Upload/Download) serial na panelu, kabla null modem i nie ma problemu z ładowaniem projektu. Korzystam z konwertera Usb-serial.
    Pozdrawiam.

0
  • #16 28 Sie 2009 07:38
    pembuk
    Poziom 11  

misio1234
    Na 90% masz nizgodność wersji firmwaru panela z biblioteką z wincc. Ale spokojnie :) jest na to rada. Trzeba wgrać do panela firmware jaki obsluguje wincc, jest on dostępny w katalogu "Wincc flexible Images". Firmware wgrywasz oczywiscie przy pomocy ProSave. Najpierw nalezy ustawić typ panelu, rodzaj komunikacji. W zakładce "OS Update" klikasz "device status".Jeśli konfiguracja połączenia jest ok w okienku niżej pojawia się jakieś informacje :). Następnie klikasz " ... " żeby wybrać odpowiednia werjse frimwaru, który znajduje sie w ww. katalogu wincc. Później już tylko klik na Update OS i chwila cierpliwości :). Po tej operacji WinCC powinien już gadać z panelem. Jedna uwaga jest taka, że do updatu najlepiej wybrać firmware ugerowany przez WinCC czyli ten pierwszy z calej listy :)
    Pozdrawiam

P.S. Ponadto koniecznie musisz wyłaczyć MIcroWin przy probie wgrania programu na panel bo inaczej nigdy Ci sie to nie uda.

0
  • #17 08 Cze 2012 19:20
    pcichomski
    Poziom 16  

Odświeżam problem.

Do panelu TP177Micro muszę wgrać nową aplikację. Nie mam kabla "PPI Multi Master" wymienianego w okienku konfiguracyjnym w WinCC. Używam karty 5512 PCIMCIA - czy jest możliwe wgranie nowego programu za pomocą tego interfejsu?.

Piotr

0