logo elektroda
logo elektroda
X
logo elektroda
REKLAMA
REKLAMA
Adblock/uBlockOrigin/AdGuard mogą powodować znikanie niektórych postów z powodu nowej reguły.

Jak przestroić tuner Technics ST-600L na częstotliwość 95.1 FM?

xTrEmE_baSS 06 Gru 2007 14:10 4115 5
REKLAMA
  • #1 4557705
    xTrEmE_baSS
    Poziom 23  
    Posty: 741
    Pomógł: 6
    Ocena: 13
    Witam!
    Chciałbym przestroić wyżej wymieniony Tuner Technics'a. Chciałbym jedynie posłuchać Planety (95.1 FM). Z góry dzięki :)
    P.S Proszę o wyrozumiałość i małe "How To" :D
  • REKLAMA
  • #2 4557790
    dybas
    Poziom 38  
    Posty: 3128
    Pomógł: 419
    Ocena: 337
    Przestrojenie głowicy RAL0005 metodą opisaną w Serwisie Elektroniki
    zmieni raster odbioru także na zakresie AM. Jeżeli Ci na nim nie zależy,
    a na FM wystarczy zakres 93÷107 MHz to należy:
    - na płytce tunera zmienić kwarc X701 z 7,2 MHz na 10 MHz
    (jeżeli chcesz zostawić AM trzeba wykonać układ z przekaźnikiem dla
    dwóch rezonatorów kwarcowych).
    - w głowicy wylutować kondensatory C1, C3, C10, C11, a z cewek L2 i L4
    odwinąć po 2 zwoje.
    - zestroić heterodynę cewką L6
    - stroić wzmacniacz w.cz. cewkami L2 i L4 na maksimum wzmocnienia.
  • REKLAMA
  • REKLAMA
  • #4 4557883
    xTrEmE_baSS
    Poziom 23  
    Posty: 741
    Pomógł: 6
    Ocena: 13
    Konwerter, ale jaki K8 czy K8L?
    @dybas czy to jest trudne do zrobienia?
    P.S nie zależy mi na AM, byleby ładnie grała planeta ;D
  • REKLAMA
  • #5 4558073
    Tomek Włodarczyk
    Serwisant RTV
    Posty: 2182
    Pomógł: 459
    Ocena: 331
    Montowałem K8L-b + przełącznik PS4 (ale jeśli zależy Ci tylko na określonej części pasma to można z tego wyłącznika zrezygnować a pasmo wymusić zworą na stałe) i na pewno chodził. W razie wątpliwości wyślij do nich maila z pytaniem a na pewno Ci odpowiedzą! Można jeszcze pomyśleć o syntezie FM, ale to trochę zabawy przede wszystkim mechanicznej i większe koszty.
  • #6 4559263
    dybas
    Poziom 38  
    Posty: 3128
    Pomógł: 419
    Ocena: 337
    Tomek Włodarczyk napisał:
    Montowałem K8L-b + przełącznik PS4 (ale jeśli zależy Ci tylko na określonej części pasma to można z tego wyłącznika zrezygnować a pasmo wymusić zworą na stałe) i na pewno chodził. W razie wątpliwości wyślij do nich maila z pytaniem a na pewno Ci odpowiedzą! Można jeszcze pomyśleć o syntezie FM, ale to trochę zabawy przede wszystkim mechanicznej i większe koszty.

    Ponieważ autor tematu napisał, że zależy mu na jednej stacji, podałem naj-
    prostszy i najtańszy sposób. Wiadomo, że do uzyskania pełnego pasma
    potrzebny jest konwerter (nie polecam tego sposobu). Ideałem jest wymiana
    procesora, albo dostawienie modułu syntezy. Wtedy jednak koszty rosną
    poza granicę opłacalności. Co do trudności operacji przestrojenia- sam tego
    nie robiłem. Na podstawie opinii innych osób wiem, że nie jest to trudne.
REKLAMA