Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek dla www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Dymnica zatkana

07 Gru 2007 18:07 2230 5
  • Poziom 9  
    Mam dymnicę FZ-80, pompka pompuje, grzeje się ale dym nie leci.
    Jak przetkać? słyszałem że struną od gitary, ale czy trzeba coś odkręcać czy wystarczy wtykać w wylot?
    druga sprawa słyszałem że nalać octu, ale czy ma być rozcięczony czy czysty?
    Struna wchodzi jakieś 2-3cm, czy ma wchodzić głębiej?
    Pomocy.
  • Poziom 11  
    Po pierwsze - jest tutaj opcja szukaj - minuta i masz odpowiedź...
    Po drugie - w instrukcji czarno na białym jest to napisane...
    Po trzecie - mam nadzieję, że komuś się w przyszłości przyda to co napiszę i nie będzie 2 podobnego postu:

I wariant - wytwornica była regularnie czyszczona i zapewne ten sposób pomoże
    -odkręcasz dyszę (z przodu taka nakręcana), przepychasz ją i zakręcasz z powrotem
    -zalewasz pusty zbiorniczek mieszanką 20% octu i 80% wody
    -przenosisz wytwornicę na dwór (będzie śmierdzieć i gęsty dym będzie szedł)
    -odpalasz
    -wylewasz pozostałości (zależy ile zalałeś), płukasz zbiorniczek
    -zalewasz od nowa już normalnym płynem
    -odpalasz na troszkę by reszta roztworu wyleciała
    -problem powinien być rozwiązany
    jeśli nie to:

II wariant (opcja dla obytych) - wytwornica praktycznie nigdy nie czyszczona, stara, I wariant nie pomaga:
    -rozbierasz wytwornicę, wyjmujesz piec
    -zdejmujesz watolinę, odkręcasz z 2 stron śruby (trzeba uważać by nie urwać)
    -stawiasz pionowo (na przykład w imadło)
    -od góry po woli wlewasz rozpuszczalnik nitro
    -w środku nitro płynie spiralą, więc bardzo wolno będzie przepływać rozpuszczalnik w przypadku baaardzo zapchanego pieca
    -powtarzasz akcję parę razy - będzie widać poprawiającą się drożność pieca
    -(opcjonalnie zalewasz rozpuszczalnikiem piec na noc - tego nie jestem pewien czy nie będzie jakiś uszkodzeń pieca, więc nie gwarantuję)
    -czekasz aż piec będzie pusty, suchy i gotowy do dalszej eksploatacji ;)
    -skręcasz wszystko z powrotem
    -sprawdzasz wytwornicę - w razie niesatysfakcjonujących rezultatów możesz poczynić I wariant

mam nadzieję że Ci pomogłem ;)

A odnośnie struny - ja próbowałem przeczyścić bardzo zapchany piec i jakoś mi to nie szło (podobno piec w tej f80z jest spiralny w środku więc może być cieżko cokolwiek wkładać).
  • Poziom 17  
    Jakby sie dobry płyn używało to by sie nie zapchało. Uzywam chyba najdroższego ale i najlepszego płynu na rynku jakim jest i-fog gold firmu JEM. Jest to płyn który nie zatyka dymnic i nie uczula ludzi (chyba jedyny), oczywiście tych co mają uczulenie na dym, a pozatym jest to płyn który używa się w operach bo jest to płyn który nie szkodzi na gardło a wręcz inchaluje, czuć taki miętowy posmak.
  • Poziom 9  
    Zanim dostałem od was odpowiedzi to poradziłem sobie sam z problemem ale dzięki za podpowiedzi myślę że komuś też się to przyda.
    Zanim zadałem pytanie na forum to oczywiście kożystałem z opcji szukaj ale nie było konkretnej odpowiedzi na moje pytanie. Dymnicę zalałem samym octem, ale nie pomogło (z tego co teraz przeczytałem dobrze że nie zadziałało bo robiłem to w domu). Niewiedziałem ile trzeba wsadzić tą strunę, myśałęm że przez cały parownik (jak się nie zna zasady działania to później są takie pytania). Dymnica jest nowa, ale postanowiłem ją rozebrać na części pierwsze, przeczyściłem (przedmuchałem) co się da i nic. Wkońcu okazało się że przyczyną była zatkana pompka. Zostawiłem ją na koniec bo jak brzęczy to powinna być sprawna, powietrze leciało ale słabo. Rozebrałem przeczyściłem i działa. Płyn kupuję w profesjonalnym sklepie więc niewiem czemu się zatkała.
    Pozdrawiam
  • Poziom 17  
    Płyn można kupować w profesjonalnym sklepie ale rodzajów płynów i firm oraz jakości jest pełno, i firmy z regóły posiadają płyny wielu klas. Że sie tak zapytam ile płacisz za płyn, bo ja za gold'a firmy JEM koło 80-90zł
  • Poziom 9  
    No ładnie, ja płaciłem 38,- i zapewniano mnie że to nie jest żaden bubel z allegro, tylko profesjonalny płyn. Mieli tylko taki więc myślałem że jest ok.