Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Elektroda.pl
HelukabelHelukabel
Proszę, dodaj wyjątek dla www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Montaż wzmacniacza i tuby - proszę o porady!!

07 Gru 2007 19:24 16051 33
  • Poziom 28  
    Witam!! Jutro mam klientowi zamontować wzmacniacz i tubę w aucie a nigdy tego nie robiłem:( Nie wydaje mi się, żeby było w tym coś trudnego, ale jest to sprzęt za 900 zł i nie chciałbym czegoś uszkodzić przez byle głupotę, więc proszę o jakieś rady co robić żeby nic nie uszkodzić i poprawnie zainstalować grajeto. Czy dużo roboty jest podczas walki z kablami?? Domyślam się, że trzeba jakoś doprowadzić kabel zasilający od akumulatora do wzmaka, który będzie na tylnej klapie, ale jak to zrobiłć?? Dopiąć się bezpośrednio do aku czy do zapalniczki czy jak?? Proszę po pomoc, bo to pilne!!
  • HelukabelHelukabel
  • Pomocny post
    Poziom 20  
    Wiec tak zalezy co to za auto bo w niektórych jest duzo "nackane" i ciezko sie przebic z kablami. Zasilanie prowadz od akumulatora najlepiej + i -. W odleglosci ok 20cm od aku na + musisz zalozyc oprawke z bezpiecznikiem i poprowadzic kabelek do bagaznika wkladajac go w peszel jesli przechodzi gdzies kolo cieplego elementu itp. Od radia puszczas sygnal kabelkami czincz-czincz i zalaczanie wzmaka, najlepiej te kabelki poprowadzic z drugiej strony niz te kable zasilajace. Wykonujac te zabiegi odłącz aku i nie pomyl sie przy podlaczaniu wzmaka gdzie + i - a wszystko powinno byc ok.
  • HelukabelHelukabel
  • Poziom 28  
    No dobra, ale jak mam poprowadzić kable bezpośrednio z aku?? Przecież maska mi przeszkodzi w wyprowadzeniu kabli:P Wybaczcie głupie pytania, ale jestem początkujący:)
  • Poziom 13  
    faktycznie głupie:-) znzjdz przelotkę z komory silnika do przedziału pasażerskiego, szukaj jej po stronie akumulatora (najmniej kłopotów z kombinacjami kabli)
  • Poziom 11  
    Moze lepiej niech ktos inny mu to zamontuje :D
  • Poziom 23  
    szukaj wiazki kabli bo przewaznie mozna dopchac jeszcze jeden kabel, czasami natomiast prosciej jest zrobic samemu dziure wiertarka do przedzialu i zaizolowanie otworu po przeciagnieciu kabli. Nie ma prostej metody kazde auto inne trzeba kombinowac.
  • VIP Zasłużony dla elektroda
    ten montaż może skończyć się tragicznie

niestety tak się zapowiada
  • Poziom 23  
    po spaleniu jednego auta pozniej juz sie mniej bledow robi ;-)
  • Poziom 28  
    sorry pan dan, ty się urodziłeś i już pewnie znałeś prawo ohma i kirchoffa na pamięć zanim potrafiłeś chodzić:P

Dodano po 29 [sekundy]:

a ty tede to może się bujaj:P

Dodano po 2 [minuty]:

Panowie, widzę, że od was się niewiele dowiem bo zamiast mi pomóc to chcecie mnie namówić do spalenia auta...Cóż, poradzę sobie sam:)
  • Poziom 19  
    To zycze powodzenia!
    Jednak cos mi tu niegra, piszesz ze bedziesz montowal klientowi czyli zajmujesz sie w jakims stopniu car audio a zadajesz takie banalne pytania. Proponuje poszukac dobre faq i przed instalacja nadrobic braki.
  • Poziom 28  
    Pisząc "klient" mam na myśli "gościa, ziomka, kumpla, itd". Nie zajmuje się car audio na co dzień. Pracuje jako sprzedawca części elektronicznych, m.in. wzmacniaczy samochodowych:P
  • Poziom 19  
    Aaa OK troche zle zrozumialem :)
    Juz podejzewalem Cie o pracownika media marktu :P
  • Poziom 20  
    DrumAnDBass napisał:
    .... media marktu :P

Nie dla idiotów :)
    Tak jak bylo wczesniej napisane bedziesz miał przelotki gumowe gdzie beda przechodzic kable lub linki do wnetrza auta tamtedy musisz przepchac kabel najlepiej najpierw jakiegos drucika badz elektrode a nastepnie przeciagnoc za pomoca tego poprzedniego kabel zasilajacy.
  • Poziom 21  
    Wydaje mi się że nie potrzebnie się spinasz, koledzy dobrze ci radzą.
    Po prostu jeśli wcześniej tego nie robiłeś to mały błąd może skończyć się spaleniem wozu kolegi a tego byś nie chciał. Naprawdę zanim się za to wezmiesz to sporo poczytaj jak się puszcza sygnałówki a jak zasilanie i żeby przekroje były odpowiednie.
  • Poziom 20  
    Własnie zapomnialem napisac co to za wzmak, jakie kabelki do niego ma ten kolega? Kup peszelek w elektrycznym i dla swietego spokoju wsadz kabel w niego na calej dlugosci chodzi o zasilajacy kabel.
  • Poziom 31  
    Napisz jeszcze jakie auto. Jeśli to golf mk2 albo coś rózwnie "łatwego" to nie będzie tak źle :)
    Odepnij najpierw plusową klemę aku zanim zaczniesz cokolwiek przeprowadzać.
  • Poziom 28  
    Huyndai Coupe. Już się przedostałem kablem zasilającym do wnętrza, ale mam problem, bo jak podłącze wzmaka do zasilania i podłączę sygnał na wejściu to na głośniku słyszę ledwie co:( Nawet jak pokręcę peerkami od sygnału wejściowego to maxymalny sygnał na wyjściu jest ledwo słyszalny:( dodam, że to wypasiony wzmacniacz Blaupunkt Oda surround z pilotem. Może ktoś miał taki problem wcześniej??
  • Poziom 27  
    Z tego co wyczytałem z pierwszego twojego postu to miałeś podpiąć tylko "tubę" a wzmacniacz masz chyba 5-kanałowy, zatem moje pytania:
    -jak podpiołeś głośnik
    -pod który kanał
    -podpiołeś sygnał chinczami czy jakoś inaczej
    -wzmacniacz Ci się załącza?????
  • Poziom 28  
    1: głośnik podpiąłem pod lewe przednie wyjscie i tak też dałem sygnał (próbowałem każdą kombinację)
    2:) jak wyżej
    3:) i cinchami i gołymi kablami
    4:) wzmak się załącza

dalej nie wiem co jest grane:(

Dodano po 12 [minuty]:

Jest:) Gra:) Trzeba było pod głosić na pilocie:) Niestety i tak nie gra tak głośno jakbym tego chciał:( Dlaczego tak jest??

Dodano po 14 [minuty]:

A czy jest możliwość, że się wyłącza, bo zasilam go z zasilacza sieciowego 12v/1,5A i zasilacz nie wyrabia prądowo??
  • Poziom 27  
    Czy radio niema przypadkiem sterowania sygnałem suba? Może jest po prostu ściszone w radiu ;)

Dodano po 3 [minuty]:

Kolego napisałeś że przeciągnołeś przewód od akumulator to po jakiego grzyba zasilasz go z zasilacza jeszcze w dodatku takiego słabego ???
  • Poziom 28  
    bo najpierw chciałem w chacie zobaczyć jak to daje
  • Poziom 28  
    C odtwarzacza CD philips cd690
  • Poziom 27  
    Jak podłączysz to w aucie to wszystko powinno być w porządku gdyż odtwarzacze domowe raz że mają stały sygnał wyjściowy to jeszcze dosyć niski, dopiero wzmacniacz domowy to odpowiednio wzmacnia. Radio samochodowe ma wyjścia o regulowanym poziomie no i odpowiednio wyższe napięciowe do, którego są przystosowane wzmacniacze samochodowe.
  • Poziom 18  
    te tematy byly walkowane 100 razy. Po co wdajecie sie w dyskusje.Wybaczcie ale on sie pyta o przeciagniecie kabli .banalne sprawy. W co drugim poscie to jest. poprostu niechce sie mu szukac i tyle.
  • Poziom 28  
    Podłączyłem sprzęt i gra, ale jak podłączę cinche z radia to nie gra, sprawdziłem miernikiem i okazało się, że w ogóle nie daje sygnału na cinch. Czy to możliwe, że w Sony Xplode jest jakiś sposób na to??
  • Poziom 18  
    Podlanczales czincze na wlaczonym sprzecie?lub odlanczales? bo mi kiedys tak sie zrobilo jak odlaczylem czincze na wlaczonym sprzecie. Radio zaczelo podawac sygnal na rca.... po lezakowaniu. Na drugi dzien samo zaczelo dzialac ...moze sie zresetowalo samo.
    W karzdym badz razie nie pomagalo odlanczanie zasilania itd.
  • Poziom 28  
    Dziwne to, nie?? Mówisz, że po "resecie" być może zadziała??
  • Poziom 18  
    U mnie to byla dziwna sprawa bo radio nie dzialalo po odlaczeniu czinczy ...rca nie dzialalo ze tak powiem. Wzystko inne bylo ok.
    Zawiozlem radio do naprawy...podlanczamy a rca dziala...:D
    I zonk .
    Wiec gosc rozebral mi radio i przejzal.wszystko bylo ok. Hms reset bylo by dobrze zrobic. Moze masz gdzies miejsce do igielki bo czasem jest dziura i przycisk reset schowany. Moze tez radio samo sie ze tak powiem zalaczyc z czasem.Tak jak u mnie.

Mysle ze mowie w miare prawidlowo.Choc moge sie mylic.