Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek dla www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Zmywarka Bosch SGV33A03 nie wyłącza pompy

08 Gru 2007 16:55 14519 10
  • Poziom 9  
    W zmywarce Bosch SGV33A03 działa ciągle pompa odprowadzająca wodę. Pompa ta działa nawet przy otwartych drzwiczkach zmywarki.

Nie jest to najprawdopodobniej problem z drożnością odpływu - wlewana woda bezpośrednio do zmywarki (2 litry) została odprowadzona. Filtry w zmywarce zostały również przeczyszczone.

Sprawdziłem również drożność filtra przy AquaStop - jest OK.

Nie pomaga resetowanie zmywarki z poziomu panelu sterowania, ani zmiana programów.

Będę wdzięczny za poradę co można z tym zrobić.
  • Moderator AGD i automatyka
    Wygląda na to że jest wyciek wody do obudowy. Wyłącz z prądu, sprawdź czy jest woda wewnątrz ( nie w komorze tylko pod nią ) i jeśli jest to usuń tą wodę i przyczynę wycieku.
  • Poziom 9  
    Jak sprawdzić czy jest woda pod komorą? Czy trzeba odkręcać ściankę boczną zmywarki?
    Pod drzwiami jest mała pokrywa którą możesz zdemontować i zobaczysz czy jest woda czy nie. Potrzebny Ci będzie torx 20, dla ułatwienia dostępu możesz ściągnąć też front z drzwi. Wyłącz z prądu!!
  • Poziom 9  
    Odkręciłem przykrywę pod drzwiami - faktycznie jest tam trochę wody ale brak jest dostępu tak żeby zobaczyć gdzie jest przeciek. W jaki sposób zapewnić lepszy dostęp - położyć zmywarkę i spróbować od dołu?

Jak wysuwałem zmywarkę - pompa przestała działać, próbowałem uruchomić program ale po wstępnym zmywaniu wszystko wróciło do stanu początkowego.
  • Pomocny post
    Moderator AGD i automatyka
    Wyjedź zmywarką, zdejmij któryś z boczków np prawy (dwa wkręty są z przodu), usuń wodę, latarkę w dłoń, uruchom zmywarkę i obserwuj gdzie kapie.
    ps. pamiętaj że jak będziesz coś robił to najpierw wtyczka z kontaktu! :)
  • Poziom 9  
    Zrobiłem wszystko zgodnie ze wskazówkami (włącznie z odłączeniem od sieci :D). Usunąłem wodę spod komory.

Uruchomiłem program i obserwuję - ale ani z lewej ani z prawej strony nie widzę wycieków. Wody także nie zbiera się znacznie.

Jak na razie jedynym podejrzanym jest wąż z odpływem na prawym boku - bezpośredni z komory - służy chyba do odparowania wody. Parę razy zostawialiśmy naczynia po skończeniu programów przez dłuższy czas.

Czy to może być taka przyczyna?
    pietiaf napisał:
    Wody także nie zbiera się znacznie.

No to zbiera się czy się nie zbiera? Bądź wytrwały i miej baczenie. ;)
  • Poziom 9  
    Jednak zbiera się, ale tylko przy zmywaniu wstępnym. Przy zmywaniu zasadniczym woda się gromadzi.

Przecieku nie widać - mimo, że spędziłem z latarką z godzinę przypatrując się gdzie może być defekt.

Dodano po 15 [minuty]:

Woda gromadzi się tylko przy zmywaniu wstępnym. Najbardziej podejrzana jest okolica silnika (tylko tam można zaobserwować ruch wody). Przy myciu wstępnym woda gromadzi się powoli, przy zadaniczym wszystko jest OK.
    Jak nie możesz znaleźć skąd cieknie to zacznij od nowa, wytrzyj do sucha lub poczekaj do jutra niech samo przeschnie ;)
    Zacznij od nowa, może lecieć wszędzie, np z labiryntu, po lewej stronie lub skądinąd.
  • Specjalista AGD
    najprawdopodobniej przeciek jest na pompie myjącej, poniewaz ona jest bardzo nisko trudno to zauważyć, aby sprawdzic należy tą pompę wyjąć i obejrzeć okolice uszczelniacza ( są niedostępne jako cześć zamienna ) w boschu sprzedają całe głowice pomp z uszczelniaczami pona 200 zł