2 problemy:
1. Objaw: przy minimalnym (ok. 0,8 bar) ciśnieniu w układzie CO "na zimno", po podgrzaniu ciśnienie wzrasta (w zależności od ustawionej temperatury grzania) do ponad 3 bar. Na razie radziłem sobie ustawiając niską temperaturę grzania i zapowietrzając układ. Przypuszczalny powód: kompensacja ciśnienia wody w układzie CO. Dowiedziałem się, że trzeba "podpompować" czerwony zbiornik w głębi pieca. Niestety nie mogę znaleźć żadnego zaworu na tym zbiorniku. A może to coś innego?
2. Objaw: Po odkręceniu zaworu CWU piec nie włącza się natychmiast. Czasami trzeba wylać kilkanaście litrów zimnej wody zanim "łaskawie" zadziała zawór otwierający wypływ gazu. Tu podejrzewam, że źle działa czujnik przepływu CWU przez nagrzewnicę ale na tym kończy się moja "mądrość w tym temacie".
Liczę na łaskawą pomoc.
Świątal
1. Objaw: przy minimalnym (ok. 0,8 bar) ciśnieniu w układzie CO "na zimno", po podgrzaniu ciśnienie wzrasta (w zależności od ustawionej temperatury grzania) do ponad 3 bar. Na razie radziłem sobie ustawiając niską temperaturę grzania i zapowietrzając układ. Przypuszczalny powód: kompensacja ciśnienia wody w układzie CO. Dowiedziałem się, że trzeba "podpompować" czerwony zbiornik w głębi pieca. Niestety nie mogę znaleźć żadnego zaworu na tym zbiorniku. A może to coś innego?
2. Objaw: Po odkręceniu zaworu CWU piec nie włącza się natychmiast. Czasami trzeba wylać kilkanaście litrów zimnej wody zanim "łaskawie" zadziała zawór otwierający wypływ gazu. Tu podejrzewam, że źle działa czujnik przepływu CWU przez nagrzewnicę ale na tym kończy się moja "mądrość w tym temacie".
Liczę na łaskawą pomoc.
Świątal