Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Please add exception to AdBlock for elektroda.pl.
If you watch the ads, you support portal and users.

Wyświetlacz z Radiobudzika

xamrex 12 Dec 2007 20:27 2719 9
    xamrex
    Level 28  
    Elo mam wyświetlacz z radiobudzika
    Wyświetlacz z Radiobudzika
    Czy macie jakiś schemat, jak go podłączyć do jakiś przycisków, żebym mógł sobie na nim godzinkę ustawić?
  • Helpful post
    ArthurCC
    Level 23  
    To tylko wyświetlacz, bez układu sterującego nie będzie pracował.
    xamrex
    Level 28  
    a to jaki układ sterujący mam kupić, żebym mógł ustawić czas ?
    BolzZ
    Level 26  
    Myślę, że żebyś mógł ustawić czas, musisz kupić zegarek ;)
  • Helpful post
    joozwa
    Level 31  
    Witam, a może to? :
    http://www.elportal.pl/pdf/k07/16_14.pdf
    Szukałem również informacji o kicie NE077 (ale bezskutecznie, jest już chyba od pewnego czasu wycofany). A poza tym, jak napisali Koledzy powyżej, kupując kit do samodzielnego montażu, otrzymasz przecież pełen zestaw elementów (w tym także wyświetlacz :)). Chyba, że płytkę wykonasz sam, a elementy dokupisz, albo że jest możliwość zamówienia samej płytki. Ogólnie chyba nieopłacalna sprawa. Pzdr. :)
  • Helpful post
    ArthurCC
    Level 23  
    Napisz jaki to wyświetlacz - prawdopodobnie steruje nim układ LM8560 (jak w większości radiobudzików). Jest to układ synchronizowany napięciem sieci, więc za dokładnie nie będzie pracował. Sam układ pracy jest prosty, a ze znalezieniem schematu nie będziesz miał problemu.

Nie koniecznie :arrow: oj - mam w domu identycznie wyglądający wyświetlacz, który nie będzie pracował na LM8560, więc nie wprowadzaj kolegi w błąd, tak samo jak z tym kwarcem. Kupi układ, a nie będzie pasował? A mam kilka zegarów i największy błąd jest w tych synchronizowanych siecią. Nie porównuj sieci 50Hz do kwarcu (nie pisze o chińszczyźnie)...
    oj
    Level 42  
    ArthurCC wrote:
    Jest to układ synchronizowany napięciem sieci, więc za dokładnie nie będzie pracował.

Będzie tak samo dokładnie pracował jak na rezonatorze 32.768kHz.

Ten wyświetlacz pasuje tylko do zegara na układzie LM8560
    xamrex
    Level 28  
    wyświetlacz: ST-R06021F
  • Helpful post
    ArthurCC
    Level 23  
    Prawdę mówiąc, nie mogę znaleźć żadnych danych do tego wyświetlacza. Możesz go jednak (jeżeli uważasz zę warto) sprawdzić ręcznie. Zwykle mierniki na zakresie pomiaru diód potrafią słabo zaświecić led. Musiałbyś sprawdzić jakie segmenty zaświecają się przy różnych połączeniach. Najczęściej dwa pierwsze (od lewej) wyprowadzenia to wspólne anody, lub katody. Łącząc miernik od jednej z nich do pozostałych zaświecać ci będą się poszczególne segmenty. Trzeba pospisywać które zaświecają sie w zależności od numeru wyprowadzenia, i porównać je z notą katalogową LM8560. Jeżeli się zgadza, to nic nie stoi na przeszkodzie, by zrobić taki zegar.