witam
problem jest tego typu że tv uszkodzony był w czasie burzy,wymieniłem wszysktie kondensatory po stronie pierwotnej przetwornicy,układ mc4608,tranzystor kluczujący,bezpiecznik,jedną diodę na mostku greatza(miała zwarcie),transoptor,po włączeniu słychać jak przetwornica próbkuje,niestety nie do końca wiem jak podpiąć tą żarówkę 40W,czy na wyjście przetwornicy czy tam gdzie jest wejście 310V do niej(oczywiście po uprzednim odłączeniu 310V od przetwornicy),próbowałem podłączyć żarówkę do wyjścia 115V i jedynie to ciszej próbkuje(nie wiem czy pozostałe diody napięć +22V +5V na wyjściu trzeba odłączać czy nie w czasie tej próby),załączam bardzo podobny schemat tej przetwornicy,
PS.prosiłbym o wyjaśnienie (nie znalałem nigdzie)co oznaczają takie potoczne nazwy:HOT,tranzystor linii,pk,+B,elka,
problem jest tego typu że tv uszkodzony był w czasie burzy,wymieniłem wszysktie kondensatory po stronie pierwotnej przetwornicy,układ mc4608,tranzystor kluczujący,bezpiecznik,jedną diodę na mostku greatza(miała zwarcie),transoptor,po włączeniu słychać jak przetwornica próbkuje,niestety nie do końca wiem jak podpiąć tą żarówkę 40W,czy na wyjście przetwornicy czy tam gdzie jest wejście 310V do niej(oczywiście po uprzednim odłączeniu 310V od przetwornicy),próbowałem podłączyć żarówkę do wyjścia 115V i jedynie to ciszej próbkuje(nie wiem czy pozostałe diody napięć +22V +5V na wyjściu trzeba odłączać czy nie w czasie tej próby),załączam bardzo podobny schemat tej przetwornicy,
PS.prosiłbym o wyjaśnienie (nie znalałem nigdzie)co oznaczają takie potoczne nazwy:HOT,tranzystor linii,pk,+B,elka,