logo elektroda
logo elektroda
X
logo elektroda
REKLAMA
REKLAMA
Adblock/uBlockOrigin/AdGuard mogą powodować znikanie niektórych postów z powodu nowej reguły.

Wybór multipleksera do mikrokontrolera AT91SAM7S64 dla 4 sygnałów analogowych

wilkołak 14 Gru 2007 23:03 4103 6
REKLAMA

Podsumowanie tematu

✨ Autor potrzebuje podłączyć 4 sygnały analogowe z potencjometrów (manetki gamepada, po 2 sygnały X i Y na manetkę) do mikrokontrolera AT91SAM7S64, który ma tylko 3 wolne wejścia analogowe. Proponuje zastosowanie multipleksera do przełączania sygnałów, np. dwa multipleksery 2x1, aby podłączyć osie X i Y do dwóch wejść analogowych. W dyskusji zasugerowano użycie multipleksera analogowego CD4051, który posiada 8 kanałów i jest odpowiedni do sygnałów analogowych w zakresie napięć od Vss do Vcc (np. 0-3,5 V). Podkreślono, że multiplekser cyfrowy (np. UCY74157) nie jest odpowiedni do sygnałów analogowych. Wskazano również na możliwe błędy przełączania i opóźnienia pomiaru, sugerując rozważenie wykorzystania wbudowanego multipleksera mikrokontrolera lub uśrednianie pomiarów, jeśli czas odczytu nie jest krytyczny. Podano linki do dokumentacji CD4051 oraz noty aplikacyjnej dotyczącej przełączania sygnałów analogowych.
REKLAMA