Witam.
Mam taki problem. Potrzebuję podłączyć do mikrokontrolera do wejść analogowych sygnały z potencjometrów. Mam 3 wolne wejścia analogowe, a 4 sygnały z potencjometrów.
Potencjometry to manetki z gamepada. 2 manetki, każda ma 2 sygnały odpowiadające za wychylenie X i Y.
Najlepiej zastosować chyba będzie multiplekser albo dwa, np 2x1 + 2x1, gdzie jeden przełącza sygnały osi X a drugi sygnały osi Y i podłączyć pod dwa wejścia analogowe mikrokontrolera.
Pytanie jaki układ multipleksera zastosować i jak go wyzwalać. Procesor mikrokontrolera- 55Hz. Jak zatem wysterować taki multiplekser.i jak podłączyć, bezpośrednio? Dodam że mikrokontroler to AT91SAM7S64.
Proszę o cenne porady, dopiero się uczę i nie jestem w tych tematach jeszcze dobrze obeznany:)
Mam taki problem. Potrzebuję podłączyć do mikrokontrolera do wejść analogowych sygnały z potencjometrów. Mam 3 wolne wejścia analogowe, a 4 sygnały z potencjometrów.
Potencjometry to manetki z gamepada. 2 manetki, każda ma 2 sygnały odpowiadające za wychylenie X i Y.
Najlepiej zastosować chyba będzie multiplekser albo dwa, np 2x1 + 2x1, gdzie jeden przełącza sygnały osi X a drugi sygnały osi Y i podłączyć pod dwa wejścia analogowe mikrokontrolera.
Pytanie jaki układ multipleksera zastosować i jak go wyzwalać. Procesor mikrokontrolera- 55Hz. Jak zatem wysterować taki multiplekser.i jak podłączyć, bezpośrednio? Dodam że mikrokontroler to AT91SAM7S64.
Proszę o cenne porady, dopiero się uczę i nie jestem w tych tematach jeszcze dobrze obeznany:)