Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Nieczysta gra wzmacniacza samochodowego

mikus2005 15 Gru 2007 08:54 998 6
  • #1 15 Gru 2007 08:54
    mikus2005
    Poziom 9  

Witam
    Kupilem sobie używany wzmacniacz samochodowy i mam problem. Dźwięk w głośnikach jest nieczysty, tzn. taki przytłumiony, jak ze starego radia przedwojennego :) A po podłączeniu do skrzyni podbija niskie tony. Są nieadekwatne do ustawień radia tak jakby przesterowane. Prosiłbym o pomoc. Nie znam się na tym i nie mam pomysłu co mogło paść. Niby moc jest ok. wszystko działa ele dźwięk do bani.

0 6
  • #2 15 Gru 2007 13:36
    jotuze
    Poziom 14  

Witam
    Napisz coś więcej na temat tego wzmacniacza. Dane, model, ewentualnie jakieś zdjęcia.

BTW. stare radia przedwojenne były bardzo dobre
    Pozdrawiam

0
  • #3 15 Gru 2007 14:12
    mikus2005
    Poziom 9  

Wzmacniacz STEALTH-500W tyle jest napisane na nim. Mogę spróbować zrobić zdjęcia ale to dosyć kłopotliwe. Jest sklejony z drugim wzmacniaczem który napędza przód. Ten STEALTH napędza skrzynie i właśnie muszę strasznie wycofywać się z basów bo przesterowuje co negatywnie wpływa na odsłuch przednich głośników które mają plaski dźwięk przez brak basów. Co do tych radii to myślałem o takich co miały nasze babcie z takim magicznym oczkiem, często na górze był gramofon- dźwięk nie był czysty raczej

0
  • #4 15 Gru 2007 14:15
    kobi
    Poziom 22  

hmm podbija niskie czestotliwosci? Moze masz jakis filtr wlaczony i za duza czulosc ustawiona ...... Jak gra cicho to tez slychac jakis przester lub cos podobnego?

0
  • #5 15 Gru 2007 15:13
    mikus2005
    Poziom 9  

Gdy podłączyłem wzmacniacz normalnie pod przednie głośniki to dźwięk nie miał tej wyrazistości, ostrości, czystości. Dźwięk (nie znam się )ale tak jak gdyby przesunięty o oktawę w dół. Barwa dźwięku jest przytłumiona. Nie wiem czy dobrze tłumaczę :) W przypadku podłączenia pod skrzynię gdy grają tylko niskie tony to dźwięk jest niźszy niż powinien, jest to nawet przyjemne przy cichym słuchaniu ale podkręcenie głośności powoduje, że całość niewyrabia i słychać przesterowanie (membrana wpada w drgania i bas drży)

0
  • #6 15 Gru 2007 19:39
    WoŹnY
    Poziom 28  

Nie pomyliłeś wejść. Może podałeś sygnał z głośnika na wejście chinch? Zamiast na wejście "mocy"

0
  • #7 15 Gru 2007 21:55
    mikus2005
    Poziom 9  

Sygnał z radia idzie czinczami z rozgałęzieniem na dwa wzmacniacze. Od wzmacniacza normalnie kabelki pod śrubki na głośniki. W podłączeniach nie ma pomyłki to zbyt proste. Problem jest raczej we wzmacniaczu, nie wiem jakiś filtr padł czy co tam jest odpowiedzialne za jakość dźwięku. Może coś się zwarło co powoduje taki efekt.

0
  Szukaj w 5mln produktów