Elektroda.pl
Elektroda.pl
X

Search our partners

Find the latest content on electronic components. Datasheets.com
Elektroda.pl
Please add exception to AdBlock for elektroda.pl.
If you watch the ads, you support portal and users.

Car Audio - słabo gra, ustawienia wzmacniacza

13 Aug 2011 13:18 3759 1
  • Level 9  
    Witam. Zakupiłem ostatnio sprzęt do samochodu. Są to dwa głośniki , skrzynka basowa, radio i wzmacniacz, których paramenty podam na dole. Podłączyłem to wszystko tak jak być powinno (wzmacniacz + jeden głośnik na początek) i radio przy głośności około 20Vol i wzmacniacz przy poziomie mocy bardzo niskim bardzo słabo napędzają głośnik, a kiedy podkręcę moc na wzmacniaczu to w głośniku nie ma muzyki z radia tylko pierdzenie. Myślę sobie ok, podłącze drugi głośnik bo może wzmacniacz daje całą moc na ten jeden kanał. Podłączyłem drugi głośnik i rzeczywiście mogłem podkręcić moc na wzm. na więcej ale nie wiele. Do mniej niż połowy. Podłączyłem do tego skrzynię (ciągnąc sygnał od prawego głośnika mimo, że nie wiem skąd się ciągnie sygnał do skrzyni) i efekt taki sam. Skrzynia gra z głośnikami, przy połowie mocy kontrolka, która zawsze jest zielona, robi się czerwona i pierdzenie w całym sprzęcie. Zmniejszam moc i jest ok, ale bardzo cicho. Wszystko podłączam według rysunku z instrukcji, który dodaje do postu. Napiszę też jak to podłączyłem bo może jest coś źle. - podłączyłem pod śrubę masy a + (przez bezpiecznik) z akumulatora, co na pewno działa bo wzm. się włącza. Antenę REMOTE podciągnąłem z radia, chinche według rysunku (Figura nr3) i na koniec kable głośnikowe. Wzmacniacz jest w bagażniku ze skrzynią, głośniki w drzwiach, radio na miejscu, kable + i REM podciągnąłem lewą a chinche prawą stroną auta. Na dole podaje parametry sprzętu i kończąc ten post proszę o pomoc, nie jestem najlepszy w tych sprawach. I proszę mnie nie odrzucać jak na innych forach, z góry dziękuję i pozdrawiam.

Sprzęt:
    Radioodtwarzacz CD/MP3 JVC KDR302
    ( KDR-302)
    MOS-FET 4 x 50W
    24-bitowy przetwornik DAC
    cEQ
    MP3/WMA kompatybilne ze znacznikami ID3/WMA (CD)
    Tuner radiowy RDS
    Tuner HS-IVi
    Regulacja głośności
    2,5 V poziom wyjścia liniowego
    Terminale wyjścia liniowego (para)
    Wejście AUX na przednim panelu
    Magnat Edition 693
    Rodzaj: głośniki 3 drożne
    Rozmiar: 6" x 9"
    Moc Max: 260 W
    Moc RMS: 65 W
    Skuteczność: 91 dB
    Impedancja: 4 ohm
    Pasmo przenoszenia: 40 - 20.000 Hz
    Głębokość montażowa: 76 mm
    wzmacniacz Mac Audio Mac Spider 6800
    Max. Ausgangsleistung (Sinus Burst 2:8, 1kHz) na 4 Ohm: 4x120/2x340 W •
    Moc znamionowa (DIN 45324) na 4 Ohm: 4x60/2x170 W •
    Max. Ausgangsleistung (Sinus Burst 2:8, 1kHz) na 2 Ohm: 4x170 W •
    Moc znamionowa (DIN 45324) na 2 Ohm: 4x85 W • Kanały 4/3/2 •
    pasmo przenoszenia (-3 dB): 5 - 75000 Hz •
    Eingangsimpedanz 47 kOhm
    Skrzynka Helix DEEPBLUE 12"
    Srednica glosnika 30cm.
    Moc RMS 350W,
    Moc Max 700W,
    Skutecznosc 92 DB,
    Impedancja 8 Ohm
    Zdjęcia:
    Car Audio - słabo gra, ustawienia wzmacniacza Car Audio - słabo gra, ustawienia wzmacniacza
    [Szkolenie 22.06.2021, g.9.30] Zabezpieczenia Internetu Rzeczy (IoT) programowe i sprzętowe. Zarejestruj się za darmo
  • VIP Meritorious for electroda.pl
    Najbezpieczniej będzie jak podjedziesz do zakładu CA.

Oczyściłeś miejsce pod śrubą do "żywego" metalu?