Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek dla www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

SAMSUNG CK-20S20BT jaka dioda zenera w zasilaczu DZ801

15 Gru 2007 19:45 3327 8
  • Poziom 14  
    Witam wszystkich.Mam problem,nie wiem jaką mam wstawić zenerkę oznaczenie na płycie to DZ801,jest to SAMSUNG CK-20S20BT,pobrałem schemat schassis S15A i na tym schemacie nie ma Diody DZ801.Jest tam scalak po stronie pierwotnej przetwornicy KA3S0680RF ale diody nie ma,dioda ta na mojej płycie jest podłączona z masy do 3 pinu tego scalaka a trzeci pin to zasilanie,czy ktoś potrafi mi napisać jaką wartość ma mieć ta zenerka?(DZ801),napisy na starej są nie widoczne!Pozdrawiam
  • Poziom 36  
    DZ 801 to dioda 8,2V Chassis S15 czy S51?
  • Poziom 14  
    Na pewno 8,2V?Na forach znalazłem że jest to chassis S15 pobrałem takie ale diody takiej nie ma na schemacie a na płycie jest na 100% jest to DZ801.

Dodano po 2 [minuty]:

Jest to schassis S15A tak pisze na płycie i jest tam też dioda DZ801
  • Poziom 43  
    Na "moim" schemacie S15A wygląda to taK:
    SAMSUNG CK-20S20BT jaka dioda zenera w zasilaczu DZ801
  • Poziom 14  
    Jak mam to sprawdzić jaka ma być ta zenerka mam scalak i nie chcę go załatwić.Ten scalak max VCC to 30V jak myślicie jakim napięciem on jest zasilany w tej przetwornicy 8,2V? Według mnie trochę za mało?
  • Poziom 14  
    Dioda ma być na 30V.Jest to dioda zabezpieczająca.Miałem kupiony uszkodzony scalak i myślałem że to ta dioda śmieci bo przetwornica raz ruszała a raz nie a jak ruszyła to strasznie piszczała,kupiłem scalak z innego źródła wstawiłem diodę na 30V i telewizor działa jak nowy,na 3 pinie scalaka (zasilane) ma być 20V.Pozdrawiam