Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Elektroda.pl
Proszę, dodaj wyjątek dla www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Budowa małej elektrowni wiatrowej domowym sposobem

17 Gru 2007 21:41 22168 15
  • Poziom 10  
    Przejrzałem sporo waszych wypowiedzi na temat budowy małych elektrowni wiatrowych i dziwie się że nie próbujecie zrobić generatora do turbiny typu "Amerykanka". Ja już od paru ładnych lat eksperymentuje nad turbinami Sovaniusa i wypróbowałem różne rozwiązania generatorów ale stwierdziłem że "Amerykanka" wykonana z 12 magnesami neodynowymi jest najlepszym rozwiązaniem.
    [3.12.2020, webinar] Zagadnienia pomiarowe w nowoczesnej inżynierii materiałowej. Zarejestruj się
  • Poziom 28  
    Wejdź na temat: Budowa małej elektrowni wiatrowej domowym sposobem, tam jest tego około 230 stron i o Savoniusie też z kilkadziesiąt!!!
    Pozdrawiam
  • Poziom 10  
    Byłem na stronie budowa małych elektrowni wiatrowych domowym sposobem ale jest tam bardzo mało na temat budowy turbin typu Savaniusa oraz o generatorach typu amerykanka. Chciałbym z kimś podyskutować na ten temat gdyż zrobiłem turbine skrętną typu savonius i wyposażyłem ją w generator z magnesami stałymi.
  • Poziom 33  
    Narysuj albo lepiej zrób zdjęcie.
  • Poziom 28  
    BietaRyszard Chyba kolega nie dokładnie czytał forum którego nazwę podałem, tam jest wszystko o konstrukcjach i przykładach konstrukcji "amerykanek" i ich osiągach, a także są tam zamieszczone "linki" do źródeł.
    Pozdrawiam
    PS wydaje mi się że zakładanie nowego wątku, dlatego że nie chce się przeczytać już istniejącego; jest nie w porządku.
  • Poziom 10  
    JESIOTR1 To nie teoria i nauka ja mam w tej chwili podobną turbinę o wymiarach średnica 100cm i wysokości 260cm postawioną na konstrukcji o wysokości 250cm która napędza generator typu "AMERYKANKA". Pozwala mi to na zasilanie oświetlenia poprzez przetwornice żarówek energooszczędnych. A problemem jest to że mieszkam w takim miejscu który jest osłonięty z trzech stron. Właśnie turbiny savoniusa wykorzystują wszelkie powiewy o wiele lepiej niż turbiny śmigłowe.
  • Poziom 17  
    Witam
    Do BietaRyszard.Na 89 stronie tematu "Budowa małej elektrowni wiatrowej domowym sposobem" ,znajdziesz ciekawy opis ,oraz rysunek sovaniusa.
    pozdrawiam
  • Poziom 10  
    W tej chwili generator mam zamontowany bezpośrednio na osi turbiny. Generator rozpoczyna ładować akumulator przy 42 obrotach turbiny i dlatego szukam informacji do jakiej prędkości rozpędza się turbina savoniusa.
  • Poziom 33  
    Inwestujesz we wszystko co jest najlepiej LEBIEŻNE (turbina i generator).
    Postępuj raczej jak wszyscy profesjonalnie zakręceni - w szybkobieżność na dużym promieniu.
    Moc zależy od funkcji r² bo występuje w momencie i w prędkości. Bez blaszanego rdzenia prądnica nie ma efektu indukcji.Zauważ nowoczesne konstrukcje.
    Pozdrawiam.
  • Poziom 10  
    JESIOTR1 nie znam pojęcia LEBIEŻNE jeśli mógłbyś rozwinąć temat to rozwiń. A co do indukcyjności to gdyby jej nie było to w jaki sposób moja amerykanka przy 300 obrotach uzyskiwała by 250 Wat.
  • Poziom 33  
    Dzisiejsze wymogi dla konstrukcja 2,5 x Φ 1 m to około 2,5 kW.
    Budowa małej elektrowni wiatrowej domowym sposobem
    Lebieżny to ostatni w tym wykresie na SZYBKOBIEŻNOŚĆ - z osiągnięć na przestrzeni dziejów.Porównaj wydajność
    http://www.rotal.pl/www_stare/energia/turbiny.htm
    i NIE ROZSMIESZAJ bo są i nowe turbiny.
    Dla dekoracji podobną turbinę (jak na Wideo) - już zacząłem.
  • Poziom 10  
    Jesiotr1 widzę że jesteś nastawiony na nowoczesne rozwiązania ale mają one kilka wad, nie dość że koszt zbudowania takiej turbiny jest bardzo wysoki to technologia budowy nie pozwala wykonać takiej turbiny w warunkach domowych. Następną sprawą jest pytanie jakie inne rozwiązanie rozpocznie prace przy 1m/s bo tylko takie rozwiązanie wchodzi w rachubę w moich warunkach.
    Życzę powodzenia w budowie turbiny świdrowej i uzyskania mocy 100W w warunkach nominalnych.
    PS jaki parametr jest na osi x bo nie widać tego na rysunku.
  • Poziom 33  
    Ten parametr to "Z" - szybkobieżność.Swoje "zamiary" czytaj na linii "I"
  • Poziom 17  
    Witam
    Do Ryszarda.
    Zaciekawił mnie, ten wirnik pionowy typu "Pawlak" , który można byłoby zamontować na dachu. Nie mogę znaleźć, żadnych danych na temat łopat wewnętrznych, oraz zewnętrznych. Chodzi głównie o wielkości promieni po jakich są wygięte. Może coś wiesz na ten temat.
    pozdrawiam
  • Poziom 17  
    ja też szukam jakieś dokumentacji na temat budowy
    turbina sovoniusa