Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek dla www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

ARDO TL 400 coś tłucze, wymiary łożysk i uszczelek?

20 Gru 2007 19:45 3033 5
  • Poziom 1  
    Witam wszystkich Posiadam pralke Ardo TL 400 z roku 96 ,przez czas jakiś głośno wirowała , teraz jakby tłukło w środku , podejrzane są łożyska czy ktoś zna wymiary łożysk i uszczelek do tej pralki ???
    Z góry dziekuję
  • Poziom 21  
    Oczywiście biernego nie musisz wymieniać w komplecie ,całość przy odrobinie wprawy można rozebrać i wymienić łożysko i pierścień uszczelniający. I tu też sprawdziłbym stan aluminiowych "flansz" z ośkami łożysk...

Kolego nares ,nawiązując do wątku TL 600Xz 95 roku (temat zamknięty) to musisz wiedzieć ze inox wszedł w 97r (TL ,TLA T-60 -80...X), a mieszko I w poście wyraźnie napisał ze jego pralka to 95r (podwójna klapa wsadu) wiec albo pralka młodsza ,albo zbiornik emalia ew. plastik...

Pozdrawiam
  • Specjalista AGD
    :arrow: karlheinz Istotą rzeczy była dostępność do ułoż. biernego i jego rodzaj.
  • Poziom 21  
    nares napisał:
    :arrow: karlheinz Istotą rzeczy była dostępność do ułoż. biernego i jego rodzaj.

jasne ... lecz zarówno jedno jak i drugie jest całkowicie odmienne w pralce TL 95 i TL X 97 ...
  • Poziom 9  
    witam.
    Mam podobny problem w mojej pralce,kiedy obracam bębnem to w jednej pozycji jakby "obcierała" o coś. Nawet kiedy bardzo powoli próbuje kręcić bębnem to kiedy obciera to aż bęben wpada w wibracje. chciałbym zajrzeć do środka zbiornika, tylko nie wiem jak, w jaki sposób i od której strony mam się dostać do zbiornika(koła pasowego czy od drugiej strony)? nie chciałbym czegoś popsuć,bo nie wiem czy ściągać łożyska na siłe,czy jest jakaś mniej inwazyjna metoda?