Elektroda.pl
Elektroda.pl
X

Search our partners

Find the latest content on electronic components. Datasheets.com
Please add exception to AdBlock for elektroda.pl.
If you watch the ads, you support portal and users.

Blokada immobilajzera Accord

Nobylew 21 Dec 2007 17:42 2248 1
 • #1
  Nobylew
  Level 10  
  Witam

  Otórz kolega ma nastepujący problem, zkupił niedawno honde accord 96r z fabrycznym alarmem i immo.

  Jego kolega znawca od siedmiu boleści stwierdził ze trzeba sprawdzić dziłałanie układów anty włamaniowych.

  Uruchomił alarm nastepnie auto zostało zamkniete i na drugi dzień sie okazało ze nie zapala. Ów mondry kolega stwierdził ze trzeba kluczem serwisowym go odpalić jednak auto nie pali.

  I pytanie czy przy uruchomieniu alarmu odrazu może sie zablokować immo chociaż kluczyki są orginalne, czy podczas grzebania kluczem serwisowym można w jakiś sposób rozprogramować immo, czy to poprostu jest zwykłe zacziecie sie systemu i może no pomóc zdjecie klemy z akumulatora.

  Czy ktoś zna jakąś awaryjną procedure programowania immo w takim aucie, wiem ze wszystko załatwi ASO lub podpiecie komputera i sprawdzenie ewentualnych błędów czy przeprogramowanei immo.


  Dzieki za wszelkie wskazówki

  -------------------------------------
  EDIT  Hmm praktycznie temat do zamkniecia

  Kolega rozmawiał z ASO i sie okazuje ze wszystko by było dobrze jakby nie sostał uzyty klucz serwisowy. W przypadku jego uzycia rozprogramował sie cały imobilajzer i bez orginalnego terminala hondowskiego nic nie da sie zrobić.

  Najdziwniejsze ze tylko rozrusznik został zablokowany a pompa paliwa i komuter działa prawidłowo i auto można uruchomić. Tylko nie wiadomo jak długo bedzie chodzić, co wiąze sie z tym niewiadomą czy na kołach zatargać go do aso czy lawetą??.

  Pzdr

  Dodano po 4 [godziny] 43 [minuty]:

  Przepraszam za post pod postem ale postanowiłem delikatnie odświeżyć temat

  Sprawa sie już wyjaśniła, nastąpił niesamowity zbieg okoliczności ponieważ nie łączyło na przekaźniku odpowiedzialnym za rozruch, a immo jest wszystko w porządku.

  I teraz pytanie dla ludzi obeznanych ( w razie W) czy programuje sie Immbilajzer do kluczyków czy również kluczyki sie programuje łącznie z imobilajzerem

  Bo nachodzi nas myśl czy aby "znajomy" z ASO nie chciał naciągnąć na kase wmawiając potrzebe programowania czy to jego niewiedza w tym temacie.
  Bo tak jak podejrzewałem immo tak samo bez większych kombinacji sie nie blokuje a zwłaszcza jak uruchomi sie alarm bo to może zdarzyć przypadkowo

  Pzdr
 • #2
  nikos_dyzma
  Level 13  
  imo i kluczyki to jest calosc mozna zaprogramowac kluczyk do imo ale to wymaga specjalnej procedury