Witam
Otórz kolega ma nastepujący problem, zkupił niedawno honde accord 96r z fabrycznym alarmem i immo.
Jego kolega znawca od siedmiu boleści stwierdził ze trzeba sprawdzić dziłałanie układów anty włamaniowych.
Uruchomił alarm nastepnie auto zostało zamkniete i na drugi dzień sie okazało ze nie zapala. Ów mondry kolega stwierdził ze trzeba kluczem serwisowym go odpalić jednak auto nie pali.
I pytanie czy przy uruchomieniu alarmu odrazu może sie zablokować immo chociaż kluczyki są orginalne, czy podczas grzebania kluczem serwisowym można w jakiś sposób rozprogramować immo, czy to poprostu jest zwykłe zacziecie sie systemu i może no pomóc zdjecie klemy z akumulatora.
Czy ktoś zna jakąś awaryjną procedure programowania immo w takim aucie, wiem ze wszystko załatwi ASO lub podpiecie komputera i sprawdzenie ewentualnych błędów czy przeprogramowanei immo.
Dzieki za wszelkie wskazówki
-------------------------------------
EDIT
Hmm praktycznie temat do zamkniecia
Kolega rozmawiał z ASO i sie okazuje ze wszystko by było dobrze jakby nie sostał uzyty klucz serwisowy. W przypadku jego uzycia rozprogramował sie cały imobilajzer i bez orginalnego terminala hondowskiego nic nie da sie zrobić.
Najdziwniejsze ze tylko rozrusznik został zablokowany a pompa paliwa i komuter działa prawidłowo i auto można uruchomić. Tylko nie wiadomo jak długo bedzie chodzić, co wiąze sie z tym niewiadomą czy na kołach zatargać go do aso czy lawetą??.
Pzdr
Dodano po 4 [godziny] 43 [minuty]:
Przepraszam za post pod postem ale postanowiłem delikatnie odświeżyć temat
Sprawa sie już wyjaśniła, nastąpił niesamowity zbieg okoliczności ponieważ nie łączyło na przekaźniku odpowiedzialnym za rozruch, a immo jest wszystko w porządku.
I teraz pytanie dla ludzi obeznanych ( w razie W) czy programuje sie Immbilajzer do kluczyków czy również kluczyki sie programuje łącznie z imobilajzerem
Bo nachodzi nas myśl czy aby "znajomy" z ASO nie chciał naciągnąć na kase wmawiając potrzebe programowania czy to jego niewiedza w tym temacie.
Bo tak jak podejrzewałem immo tak samo bez większych kombinacji sie nie blokuje a zwłaszcza jak uruchomi sie alarm bo to może zdarzyć przypadkowo
Pzdr
Otórz kolega ma nastepujący problem, zkupił niedawno honde accord 96r z fabrycznym alarmem i immo.
Jego kolega znawca od siedmiu boleści stwierdził ze trzeba sprawdzić dziłałanie układów anty włamaniowych.
Uruchomił alarm nastepnie auto zostało zamkniete i na drugi dzień sie okazało ze nie zapala. Ów mondry kolega stwierdził ze trzeba kluczem serwisowym go odpalić jednak auto nie pali.
I pytanie czy przy uruchomieniu alarmu odrazu może sie zablokować immo chociaż kluczyki są orginalne, czy podczas grzebania kluczem serwisowym można w jakiś sposób rozprogramować immo, czy to poprostu jest zwykłe zacziecie sie systemu i może no pomóc zdjecie klemy z akumulatora.
Czy ktoś zna jakąś awaryjną procedure programowania immo w takim aucie, wiem ze wszystko załatwi ASO lub podpiecie komputera i sprawdzenie ewentualnych błędów czy przeprogramowanei immo.
Dzieki za wszelkie wskazówki
-------------------------------------
EDIT
Hmm praktycznie temat do zamkniecia
Kolega rozmawiał z ASO i sie okazuje ze wszystko by było dobrze jakby nie sostał uzyty klucz serwisowy. W przypadku jego uzycia rozprogramował sie cały imobilajzer i bez orginalnego terminala hondowskiego nic nie da sie zrobić.
Najdziwniejsze ze tylko rozrusznik został zablokowany a pompa paliwa i komuter działa prawidłowo i auto można uruchomić. Tylko nie wiadomo jak długo bedzie chodzić, co wiąze sie z tym niewiadomą czy na kołach zatargać go do aso czy lawetą??.
Pzdr
Dodano po 4 [godziny] 43 [minuty]:
Przepraszam za post pod postem ale postanowiłem delikatnie odświeżyć temat
Sprawa sie już wyjaśniła, nastąpił niesamowity zbieg okoliczności ponieważ nie łączyło na przekaźniku odpowiedzialnym za rozruch, a immo jest wszystko w porządku.
I teraz pytanie dla ludzi obeznanych ( w razie W) czy programuje sie Immbilajzer do kluczyków czy również kluczyki sie programuje łącznie z imobilajzerem
Bo nachodzi nas myśl czy aby "znajomy" z ASO nie chciał naciągnąć na kase wmawiając potrzebe programowania czy to jego niewiedza w tym temacie.
Bo tak jak podejrzewałem immo tak samo bez większych kombinacji sie nie blokuje a zwłaszcza jak uruchomi sie alarm bo to może zdarzyć przypadkowo
Pzdr