Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
OptexOptex
Proszę, dodaj wyjątek dla www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Alarm Spy 5000m Proszę o opinie

25 Gru 2007 13:10 12693 8
  • Poziom 14  
    Witam
    Znalazłem na allegro ten alarm z powiadomieniem, model SPY 5000m czy ktoś miał już jakieś doświadczenia z tym urządzeniem? Jakieś opinie? Cena niska nie jest, a nie wiem jak z jakością i kto to w ogóle produkuje.
  • OptexOptex
  • Użytkownik usunął konto  
  • OptexOptex
  • Poziom 14  
    Do tego zasięgu to oczywiście podszedłem z dystansem, generalnie na powiadomieniu nie zależy mi specjalnie, bardziej interesowały mnie dodatkowe kanały sterowania i ewentualny turbo timer który sie zdarza w urządzeniach za te kwoty ale już wiem od sprzedawcy ze turbo timera ten model nie ma. Umarły mi piloty w Avitalu mark 3 i myślę nad zmiana alarmu, wole coś z timerem na pokładzie żeby nie pchać kilku urządzeń jeśli można założyć jedno które załatwi sprawę, mniejszy bałagan w instalacji będzie. Generalnie te wszystkie dodatki ma głównie chińszczyzna chociaż na exusy dają 5 lat gwarancji więc chyba można zaryzykować.
  • Poziom 14  
    Generalnie tak...
    Ale co z tego, jeśli wysiądzie elektronika w centralce, nie mowie o przekaźnikach czy innych drobnych elementach tylko poważniejszej usterce to i tak sie nie opłaca naprawiać nawet rodzimych produkcji tylko wymienia się całość. Mój alarm jest ok. po paru latach i co z tego jak padły piloty, nowe kosztują więcej niż porównywalna nowa centralka z nowymi pilotami. Więc bardziej interesowały by mnie to czy elementy które giną lub sie zużywają, jak na przykład piloty są w miarę tanie i dostępne bez większych problemów niż abstrakcyjna dożywotnia gwarancja z milionem klauzul trudna do wyegzekwowania w przypadku awarii.
  • Poziom 21  
    ANTEQ napisał:
    ...chociaż na exusy dają 5 lat gwarancji więc chyba można zaryzykować.

Nie wiem kto obiecuje aż 5 letnią gwarancję bo Exus daje 24 miesiące pod warunkiem płatnego przeglądu w punkcie instalatorskim po 12 miesiącach eksploatacji. Chyba się coś sprzedawca rozpędził albo daje gwarancję dodatkowych kilku lat od siebie :D Ciekawe czy będzie pamiętał o tych 5 latach jak przy reklamacji dostarczysz kartę na której widnieje wpis o 24 miesiącach?
    A poza tym warto poczytać co pisze na ten temat gwarant aby nie było potem żalu, że firma nieuczciwa, że sprzedawca bajkopisarz, kupujący łatwowierny itp...

Cyt:
    W związku z zaostrzeniem wymagań PZU SA dla systemów alarmowych uprawniających do uzyskania zniżek przy zawieraniu umów dobrowolnego ubezpieczenia AC firma Exus informuje że autoalarmy zakupione w serwisach aukcyjnych allegro.pl, eBay.pl, swistak.pl etc. nie będą objęte serwisem gwarancyjnym ani pomocą techniczną. Zachęcamy do zakupów w autoryzowanych punktach sprzedaży i montażu.

Źródło cytatu :Exus
  • Specjalista - Alarmy Samochodowe
    norbert.s. napisał:
    Mam już prawie 9-cio letnie Seo'99 z jeszcze kremową "nereczką" działające bez zarzutu i od początku używam tylko jednego pilota...
    Na to wygląda, że przy sprzedaży samochodu chcąc, nie chcąc będę musiał wyciąć ten alarm i na tym samym pilocie pochodzi w następnym samochodzie kolejnych 10 lat :wink:

Ja też mam w swoim starym oplu Seo Symphony z 99r, też używam jednego pilota (tego niby drewnianego z 4 przyciskami) i nic się nie psuje tylko, co 2-3 lata wymieniam baterie a mam klientów "rekordzistów”, którzy po 8 lat jeżdżą na oryginalnych bateriach w pilocie. Dlatego w nowym aucie też mam seo. Żadna Chińszczyzna tyle nie wytrzyma (no ewentualnie Enforcer).