Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Pralka DIANA P 565 E - nie dobiera zimnej wody

wiwaldi1 05 Sty 2008 10:29 1160 2
 • #1 05 Sty 2008 10:29
  wiwaldi1
  Poziom 10  

  Uszkodzeniu uległa pompa. Po wymianie na model obecnie dostępny w sklepach (pompa indukcyjna) wystąpił problem. Na końcu programu gotowa-
  nia, przed wypompowaniem, pralka raz dobiera a innym razam nie dobiera zimnej wody, jeszcze innym razem pobiera bardzo dużą ilość wody co jakiś czas ją wypompowując. W pozostałych momentach prania pralka zachowuje się prawidłowo.Proszę o informacje do czego służy to schładzanie (ochrona pralki czy armatury łazienkowej). Przy wymianie pompy ściągnołem obudowę. Od strony koła pasowego w zbiorniku jest zamontowany jakby kapsel z drutem biegnącym na tył pralki- to chyba termostat. Czy przyczyną takiej usterki może być ten drut (gdześ dotyka do obudowy po jej założeniu).

  Po znakach interpunkcyjnych zawsze należy postawić spację.
  Proszę poprawić post.
  [Art]

  0 2
 • #2 05 Sty 2008 12:39
  colcolcol
  Poziom 25  

  Schładzanie nie służy do ochrony praki czy też armatury, dzięki niemu rzeczy białe (a takie najczęściej gotujemy) nie są szare (i nie chodzi o brud !), w Twojej pralce i w klasycznych z wysokim poziomem wody nagłe pozbycie sie wody gorącej i zalanie prania zimną wodą w dużej ilości dawało efekt jw (sprawdzone podczas wieloletniej praktyki zaprzyjaźnionej pani w pralni), w nowych pralkach gdzie poziom wody (jej ilość) jest mały nie ma efektu hartowania, czasem nawet ostatnie płukanie jest robione w ciepłej (od prania) wodzie.
  Kapsel z drucikiem ( kapilara-cienka rurka) to część termostatu i nie wpływa na nic poza tempereturą.

  0
 • #3 05 Sty 2008 15:34
  skryn
  Admin grupy AGD

  Zamontowanie pompy magnetycznej w tej pralce, wpływa jedynie na niedziałanie blokady zamka drzwi!
  Reszta opasłego archiwum na temat tego typu pralki, dostępna jest w dziale AGD, skąd owy temat przeniosłem.

  0