logo elektroda
logo elektroda
X
logo elektroda
REKLAMA
REKLAMA
Adblock/uBlockOrigin/AdGuard mogą powodować znikanie niektórych postów z powodu nowej reguły.

Zasilacz ATX-ile faktycznie można pociągnąć z wyj. 12V

andios 09 Sty 2008 18:24 1733 5
REKLAMA
  • #1 4675831
    andios
    Poziom 15  
    Posty: 184
    Ocena: 13
    Chciałem go wykorzystać do zasilenia monitora LCD ( 12V/3A), ale nie chce wystartować pod obciążeniem LCD. Najpierw próbowałem zasilacz AT z wyjściem 12V/8A, potem dałem mocniejszy ATX z 12V/17A i to samo. Czyżby faktyczny prąd z wyjścia 12v był za słaby do zasilenia tego LCD ?
  • REKLAMA
  • #2 4675875
    bishop
    Poziom 16  
    Posty: 232
    Pomógł: 17
    Ocena: 27
    U nas w firmie z z 2 zasilaczy TAGAN ciągnęliśmy w sumie ok 50 A na 12 V. Ale z jakiegoś noname'a myślę, że śmiało można pociągnąć 3 A. nie jestem pewien ale we wtyczce atx trzeba coś zewrzeć żeby zasilacz normalnie wstał.
  • REKLAMA
  • #3 4675968
    Fyszo
    Poziom 37  
    Posty: 3987
    Pomógł: 223
    Ocena: 115
    Trzeba.
  • REKLAMA
  • #4 4676450
    andios
    Poziom 15  
    Posty: 184
    Ocena: 13
    Tematem mojego postu nie było jak uruchomić zasilacz ATX, ale w czym problem z obciążeniem 12 V 3-ma amperami w postaci monitora LCD.
  • REKLAMA
  • #5 4676665
    Alana
    Poziom 37  
    Posty: 3146
    Pomógł: 361
    Ocena: 245
    Praktycznie kazdy sprawny zasilacz AT czy ATX jest w stanie oddac na +12 conajmniej 6A pradu - nawet w najwiekszym zlomie w tej lini siedzi conajmniej podwojna dioda 3A.
    Natomiast do jego porpawnego dzialania potrzeba dociazyc rowniez wyjscie +5V - np zarowka samochodowa 12V 21W albo rezystorem.
  • #6 5040305
    andios
    Poziom 15  
    Posty: 184
    Ocena: 13
    Sprawa rozwiązana. Ten monitor po wyjęciu wtyczki zwiera wejście zasilające. Nie miałem oryginalnej wtyczki, stąd problem. Po zakupie cholernie drogiej wtyczki z bolcem (15 zł) wszystko gra i bucy.
REKLAMA