Elektroda.pl
Elektroda.pl
X

Wyszukiwarki naszych partnerów

Wyszukaj w ofercie 200 tys. produktów TME
Proszę, dodaj wyjątek elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Altus 300 - Kilka pytań dotyczących owych kolumn.

UnnamedByMazek 09 Sty 2008 21:30 6013 6
  • #1 09 Sty 2008 21:30
    UnnamedByMazek
    Poziom 12  

Witam!
    Mam nadzieje, że dobrze trafiłem i jeśli tak to zadam kilka pytań związanych z tematem, a więc:

1. Jakie są dokładne wymiary BR?
    2. Jake są wymiar tej wstawki gdzie się znajduje napis "ALTUS"?
    3. Jakiej mocy są poszczególne głośniki?
    4. Jaki jest dystans od krańców obudowy do wylotów BR w [cm,mm] ?

Dziekuje z góry za odpowiedzi oczywiście konkretne, a nie przypuszczalne.
    P.S Potrzebuje tych informacji ponieważ bedę konstruował owe obudowy.

• #2 09 Sty 2008 21:43
    #Michal#
    Poziom 14  

https://www.elektroda.pl/rtvforum/topic441464.html --> tu troche znajdziesz, np to ze br są 2 wersje. Głośniki:
    Głośnik niskotonowy GDN 30/100/11 8 ohm
    Głośnik średniotonowy GDM 18/80 8 ohm
    Głośnik wysokotonowy GDWT 9/100 FP. Reszty nie znam, moze ktoś inny Ci powie. pozdrawiam

• #3 10 Sty 2008 14:06
    UnnamedByMazek
    Poziom 12  

Zapotrzebowanie jest teraz na tej "Wstawki Altus" i odleglosc wylotow od krawędzi.

• #4 10 Sty 2008 20:55
    #Michal#
    Poziom 14  

Widze ze nikt nic nie pisze to pomyslalem tak: jesli ma on Wymiary: wysokość 89cm, szerokość 40cm, głębokość 33,5cm, a na zdjeciu 6,5 cmx15 cm, wystawka 2,5 do zagiecia a 3 cała to: mozna obliczyc ze wystawka ma ok. 18cm wysokosci (cała) a do zagiecia ok 15. Lepiej jakby jakis uzytkownik co posiada ten sprzet zmierzył, ale chciałem pomóc... Tym samym sposobem mozna by obliczyc te odleglosci br, ale trudno o dokładnosc o ktora ci chodzi :(

• #5 12 Sty 2008 00:29
    the_kojot
    Poziom 14  

zaczne od tego ze wstawka jest plastikowa:D:D
    dlugosc b-r[bez zaokraglenia tuneli z przodu: 19,5cm]
    szerokosc: tu najlepszym kryterium jest puszka po piwie:D:D:D[nie zebym rozpijal spoleczenstwo] dodaj do puszki po piwie 1, moze 2mm i bedzie. w sumie ok 7cm, moze troche wiecej[mierzylem linijka]
    b-r maja owalne zakoncznia wiec dokladnie ciezko zmierzyc odl od krancow obudowy ale:od gory to jakies 14moze 14,5cm, od boku: 5,5. moze niecale6cm. ten nizszy b-r jest jakies 25,6 moze 26cm
    aha jakby cos to glosniki sa Tonsila:D:D[ale to napewno wiesz jak to konstruujesz:)]
    maskownica jest plastokowa: hehe , przyczepiona na 6ciu plastikowych wtykach, duzo mniejszych niz te we wczesniejszych modelach altusow[np 110,140itp]
    pierscienie wokol przetwornikow to aluminium.
    zdjecia wtykow z tylu glosnika napewno znajdziesz na allegro:D:D jakby cos to pomiedzy tymi gornymi, a dolnymi sa miedziale blaszki:D[brzy polaczeniu zwyklym]
    na przedni panel jest przyklejony plastik, zreszta wtyki tez sa w plastikowym pudle:D:D
    wiec bedziesz mial pewne problemy...przy produkcji elementow plastikowych:D:D
    pisz jak chcesz sie jeszcze czegos dowiedziec. moze rozmiejscowienie glosnikow?:D
    wogole to: http://protonsil.pl/?s=1&page=1&k=1&cid=57

Dodano po 7 [minuty]:

hmm jeszcze zastanow sie dobrze czy oplaca ci sie je samemu budowac. ja np kupilem nowe po 510zl/za sztuke[ale to okazyjnie] i jeszcze slyszalem ze Tonsil przygotowuje[a raczej przygotowal bo pokazal na audio-showie ostatnim] nowe Altusy http://www.highfidelity.pl/artykuly/0712/as.html
    tu masz o audio -show i jest tam zdjecie m.in prawdopodobnie przyszlych Altusow
    mozna rowniez rozwazyc kupno uzywanych[tzn w 90% patrz allegro]:D:D
    anyway: powodzenia w ewentualnej budowie.

• #6 12 Sty 2008 11:37
    UnnamedByMazek
    Poziom 12  

Dziekuję za pomoc pomogleś mi dużo.
    A co do plastikowej wstawiki.....zrobie ją z drewna co za problem ;). Nie wyjdzie mi drożej ponieważ głośniki już mam , wyloty, gniazdo +/- <troszke unowoczesnione na bananki>. Brakuje mi tylko tego znaczka "Altus". Może ktoś ma i chce podarowac bądz odsprzedać ?

• #7 12 Sty 2008 22:57
    the_kojot
    Poziom 14  

nop:) to powodzenia
    co do tego pudelka na dole[to nie jest podstawka jak pod wczesniejsze altusy(np 140)] to tu masz wymiary: Altus 300 - Kilka pytań dotyczących owych kolumn.

jesli chodzi o maskownice, to jest ona z cienkiego plastiku wiec ciezko bedzie zrobic:D, ale pisz jak chcesz wymiary zewnetrzne:D
    aha odl b-r podalem mierzac tak:
    moze to oczywiste ale lepiej sie upewnic:D:D[/img]

Dodano po 2 [minuty]:

aha zapomnialem: to co jest na pierwszym obrazku niebieska linia to minimalne zagiecie:)[dziesiate czesci mm:)]

Dodano po 1 [minuty]:

ehh:D : to zagiecie to wglebienie:)

Szukaj w ofercie
Zamknij 
Wyszukaj w ofercie 200 tys. produktów TME