Elektroda.pl
Elektroda.pl
X

Search our partners

Find the latest content on electronic components. Datasheets.com
Elektroda.pl
Please add exception to AdBlock for elektroda.pl.
If you watch the ads, you support portal and users.

Innowacyjne zabezpieczenie monitorów przed kradzieżą !!!

LUCOM 19 Sep 2002 19:21 15892 10
 • Monitory LCD - szczególnie te wysokiej klasy - są zazwyczaj doceniane i lubione przez ich użytkowników; niestety, także przez włamywaczy.

  Wszystkie monitory EIZO są standardowo wyposażone w system zabezpieczeń "Kensington", pozwalający - podobnie jak w przypadku notebooków - na przywiązanie urządzenia za pomocą stalowej linki do biurka lub ściany. Nie jest to jednak zabezpieczenie gwarantujące 100-procentową ochronę przed złodziejami.  Opracowane przez EIZO oprogramowanie Screen Administrator czyni odłączony bez wiedzy administratora sieci monitor całkowicie bezużytecznym.
  Minimalna wymagana konfiguracja to system Windows 98, 2000 lub XP, port USB w komputerze oraz okablowanie sieci lokalnej. Administrator sieci może zdalnie (z serwera) aktywować oprogramowanie antykradzieżowe na stacji roboczej. Oprogramowanie to wykrywa odłączenie monitora od komputera i po 3-minutowym ostrzeżeniu czyni go niezdatnym do użytku.


  Screen Administrator spełnia także inne zadania: lokalizuje i zarządza monitorami, pracującymi w sieci. Oprogramowanie to pozwala między innymi na nadawanie symboli i sprawdzanie numerów seryjnych, a także na przesyłanie komunikatów bezpośrednio na ekran.


  Wprowadzenie oprogramowania Screen Administrator, powstałego w odpowiedzi na zapotrzebowanie użytkowników, jest symbolem wysokich aspiracji innowacyjnych i stanowi pierwszy krok w kierunku epoki monitorów "inteligentnych" i właściwie zabezpieczonych przed kradzieżą.

  Cool! Ranking DIY
  About Author
  LUCOM
  VIP Meritorious for electroda.pl
  Offline 
  LUCOM wrote 1701 posts with rating 34, helped 6 times. Been with us since 2002 year.
 • #2
  Lukalago
  Level 26  
  O to fajnie będzie następna rzecz do obejścia i nastepne pieniążki.
 • #3
  LUCOM
  VIP Meritorious for electroda.pl
  :arrow: No Lukalago teraz to tylko się domyślasz, że monitor jest "z wędki", a tak będziesz pewien prawie na 100% ... :lol:
 • #4
  User removed account
  User removed account  
 • #5
  fachman
  VIP Meritorious for electroda.pl
  Dodać mu jeszcze nadajnik GPS a wędkarzy zaznaczać wtedy można szpileczkami na mapie z dokładnością drzwi do pokoju, he he.
 • #6
  elektryk
  Level 42  
  Tia a potem monitor LCD kosztuje 10 tys PLN :)
 • #7
  Alana
  Level 37  
  czegos tu nie rozumien - w jaki sposob oprogramowanie czyni LCD bezurzytecznym. jezeli dobrze zrozumialem to soft wykrywa fakt idlaczenia kabli od monitora, czeka 3min i cos robi - tylko co i z jaka skutecznoscia skoro kable sa jusz odciete a monitor w plecaku zlodzieja?
 • #8
  Jarema
  User under supervision
  Jak się pewnie domyślam to programik wpisuje sobie do monitorka swój numerek i blokuje wpis innego a gdy to zrobi monitorek taki nie chce współpracować z innymi komputerkami.
  Jest na to inna rada.Przecież cały ten soft nie blokuje matrycy LCD, więc można ją jeszcze wykorzystać.
  Proszę bardzo pole do popisu: zintegrować kawał szkła z układem inteligencji.
  Miłego napylania...
 • #9
  User removed account
  User removed account  
 • #10
  zaza
  VIP Meritorious for electroda.pl
  To następny gadżet na który normalny człowiek patrzy i się zastanawia PO CO??? a INNY zastanawia czy nie zamontować zamka Gerdy do lodówki.Ludzie prosta maksyma stara jak świat ,człowiek to zabezpieczył i człowiek to odbezpieczy. :wink:
 • #11
  mosfet
  Level 25  
  Stara prawda ze nikt nie kradnie tylko g**wna i roztopionej stali. Pierwszego sie nie oplaca a drugiego sie nie da..... Jestem rowniez zwolennikiem integracji chipa na szkle...wyedy to juz nie ma przepros..ok mozna odbezpieczyc..ale wedkarze nie maja takiego sprzetu (slyszalem ze stacja co rozbierania scalakow, jest tak droga, ze ten sprzet mozna tylko wynajac..za okolo 300 baksow za godzine. Bylo o tym jakos niedawno w Elektronice Praktycznej...nie powiem gdzie dokladnie bvo zostalo w domu....LUDZIE, czy studiujac elektronike, bede mial wreszcie czas na zajmowanie sie ELEKTRONIKA????