Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Relpol
Proszę, dodaj wyjątek www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Beretta kompakt 12/22 po,arańczowa lampka, zapala kilka razy

martinelka 18 Sty 2008 18:30 1972 4
  • #1 18 Sty 2008 18:30
    martinelka
    Poziom 10  

Witam!
    Właściwie wszystko w temacie, ale bardziej szczegółowo: W kociołku wszystko ok. przy grzaniu wody obiegowej. Natomiast przy grzaniu c.o. czasami dzień lub dwa jest ok, ale podczas zapłonu piec zapala i gaśnie kilka razy - tzn. zapala się płomień, gaśnie, natychmiast znów zapala i tak kilka razy. Czasem ruszy, a czasem żółta kontrolka i piec stop. po wyłączeniu i włączeniu nieraz udaje się uruchomić, ale czasem trzeba resetować kilka razy. Użytkownik pieca (znajoma) twierdzi, że czasem pomaga stuknięcie w piec :) . Kilku magików już wymieniało to i owo (praktycznie cała elektronika), ale brak efektów.
    Liczę na waszą pomoc (a przede wszystkim moja znajoma)
    Pozdrawiam.

0 4
  • Relpol
  • #2 18 Sty 2008 19:08
    DonRomano
    Poziom 33  

A elektrody nad palnikiem dokładnie wyczyszczone?
    W tych kotłach jest taka przypadłość, że często przecieka wymiennik i to dokładnie nad elektrodą jonizacyjną, tą z lewej strony.
    Tam kapie woda i elektroda jest cały czas brudna.
    Wtedy pomaga przełożenie elektrody na środek palnika, tam nawet jest otwór na nią.
    Na razie wyczyścić elektrody i sprawdzić czy są dokładnie podgrzewane przez płomień palnika.

0
  • Relpol
  • #3 18 Sty 2008 22:52
    martinelka
    Poziom 10  

Elektrody były oczyszczane w pierwszej kolejności, ale już jakiś czas od tego momentu upłynął. poza tym, problem, jak napisałem, zaobserwowano wyłącznie podczas ogrzewania wody C.O., przy użytkowej jest wszystko ok. Niemniej jednak jeszcze raz oczyszczę elektrody i sprawdzę według powyższych zaleceń.
    Nieco podejrzany wydaje się być przekaźnik w elektronicznym układzie zapłonowym. Są tam takie dwa, a jeden z nich, wydaje mi się, czasem nie powraca do pozycji normalnej. Czy ktoś się orientuje dokładnie jaki to przekaźnik, czy nie jest to bistabilny i czy może on powodować takie zakłucenia?
    Tymczaskiem dzięki serdeczne i pozdrawiam.

0
  • #4 19 Sty 2008 06:44
    DonRomano
    Poziom 33  

Wiem, że na C.O. bo tu zapala się z minimalną mocą.
    Na C.W.U. zapala sie od razu pełną i szybciej je grzeje.

0
  • #5 10 Mar 2013 20:47
    martinelka
    Poziom 10  

Sprawa już nieaktualna. Temat zamykam

0
  Szukaj w 5mln produktów