Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek dla www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

paczka gitarowa do wzmacniacza 150 W rms 8ohm

20 Sty 2008 22:42 1512 13
  • Poziom 9  
    Więc planuje sobie zbudować taką paczuszke i znalazłem taki głośniczek:
    http://www.e-tonsil.pl/index.php?d=produkt&id=107
    Co myslicie o tym żeby upakować takich 9 sztuk do paki?? Czekam na komentarze i podpowiedzi.

Pozdrawiam!!
  • Poziom 15  
    Chcesz tym nagłaśniać stadion? Gdzie to ma stać? Ile masz miejsca/
  • Poziom 9  
    to są głośniczki 25W także stadionu nie nagłośnie i wcale nie takie duże. Chciałem zrobić pake na 4 głośnikach ale nie mogłem nigdzie znaleźć takich żeby odpowiadały mi cenowo, a te są całkiem ciekawe, że mają po 25 W także pod wzm 150W potrzebuje szt 6 a żeby impedancja się zgadzała i była dobra skuteczność to trzeba takich 9 połączyć. Dopiero zacząłem wchodzić w temat kilka dni temu dlatego oczekuje pomocy.
  • Poziom 15  
    Radze jeden góra dwa głośniki. Otrzymasz bardziej szybki i dynamiczny dźwięk. Napędzanie tylu cewek głośnikowych wprowadza wiele nieliniowych opóźnień (reakcji cewek na impuls prądu ze wzmacniacza)
  • Poziom 43  
    No ale to ma swoj urok. Roi się paczki nawet 16-głośnikowe. Przy większym stawianiu na konstrukcję równoległe na głosnikach szeregowych.

Standard to 4 glośniki równolegle 16omowe wypadkową mają 4 omy lub 4 omowce połączone szeregowe mają 16 omów. Lub uklad równoleglo szeregowy na 8 omowkach który ma 8 omów. Kup 6 głośników ARZ 6604. Problem w tym, ze lepiej jest mieć 1-2 dobre głośniki niż 9 słabszych powiedzmy ARZ 6604

Tu mam stary i trochę naiwny Artykuł. https://www.tremolo.elektroda.pl/artykul.php?...losniki/Glosniki%20gitarowe%20-%20teoria.html

Na allegro czasami można kupić za około 100 złotych głośniki 100W Ibaneza starczyły by 2 sztuki mają dużo dB no i jakieś tam brzmienie.
  • Poziom 15  
    Popieram kolegę Tremolo lepiej dwa porządne niż 9 szt głośników z "Rubina"

Dodano po 1 [minuty]:

Chyba że priorytetem jest wielkość konstrukcji i ogromny wygląd. Kwestia gustu.
  • Poziom 9  
    Nie, poprostu chciałem wyprodukować coś nietypowego:) Zrobiłbym na 2 góśniczkach ale ciężko znaleźć teraz coś na necie konkretnego, albo trzeba doać ponad 200 zł za sztuke albo nie będą mi się zgadzać impedancje albo coś tam jeszcze, ciężko dobrać to coś.
    Ale generalnie te glośniki nadawały by się dość przyzwoicie na paczke np porównując np do GDN 30/50??
    Znalazłem jeszcze takie głośniki, tylko z dwóch nie zrobie 8 ohm:/
    http://www.dexon.pl/sklep/index.php?p43 … 0-100-01-8
    http://www.dexon.pl/sklep/index.php?p83 … 8-100-01-8
  • Poziom 43  
    Z Rubina głośniki sa dobre, ale do grania w domu.

Z tych głośnikow nic nie bedzie:

Tyle napisałem kiedyś na swojej stronie:
    Głośniki gitarowe mają popsuty koniec pasma przy wysokich tonach ok 4-5kHz. No i mają brzmienie takie swoje nietypowe nie do końca do opisania za pomocą charakterystyki częstotliwości i natężenia dźwięku w danej czestotliwosci. To charakterystyka delikatnych przesterowan samego głosnika, charakterystyka dynamiki.
    GD 30/50 grają bardzo fajnie, jeśli gra sie powiedzmy na przystawce pod gryfem, powiedzmy Fender Stratocaster z przystawką HS-2 DiMarzio pod gryfem. Miodzio. Do grania Bluesa... Jakieś delikatne przesterki, czysta barwa..

Twoje glosniki z dexona mają pasmo do 20kHz. Po za tym wyglądają jak głośniki komputerowe tyle, że dużo droższe. Przy przesterze możliwy konflikt brzmieniowy.

Gitarze nie jest potrzebny do niczego dźwięk powyżej 7kHz. Twoje mają do 20 000Hz i pewnie są bardzo ciche i nie bedzie Cię słychać. (przerabialem to).

Impedancje nie musza się zgadzac jak zrobisz osobne obudowy. Kup jak co ARZ 6604. Sprawdzony jak utniesz lejek i zastąpisz kopułką. Przy czterech głosnikach w kolumnie nie dasz rady z hałasu dojśc do 150W. (razem mają 120W RMS przy graniu 100godzin)
  • Poziom 9  
    Linki mi się tam źle wkleiły i złe głośniki wyskoczyły, chodziło mi o modele Głośnik BRB 8'/100/01,8 oraz model Głośnik DRB 10'/100/01,8, ale z nich i tak bym nie zlożył bo mają 8 ohm i łącząc 2 nie załbym układu 8 ohm. Ale wkońcu znalazłem coś co powinno być ok mianowicie:
    http://www.eminence.com/guitar_speaker_detail...odel=LEGEND10516&speaker_size=10&SUB_CAT_ID=4
    2 na 16 ohm polączone równolegle, dadzą mi 8 ohm i i moc 150 W a to przynajmniej tyle co muj wzmacniacz ma:) Co o nich sądzicie, mial ktoś z nimi wcześniej do czynienia??
  • Poziom 9  
    Mam ten artykuł już za sobą, tyle się go oczytałem że mnie aż głowa boli:)
  • Poziom 9  
    Panowie, uaktualnienie tematu. Eminence legend 105 16 ohm, są w tej chwili w ogóle niedostępne w Polsce. Wiec po szerokim rozeznaniu sytuacji na rynku głośnikowym, zakupiłem głosnik EMINENCE THE TONKER. Teraz jest nowa myśl przewodnia, jakie wymiary tej paczki mają być?? Rozglądalem się się troche po forach były różne kalkulatory, ale wole zapytać się i upewnić jeszcze tutaj:) obudowa wydaje mi się że będzie najrozsądniej zrobić częściowo otwartą. Czekam na sugestie.
  • Poziom 43  
    Hm. Trudno powiedzieć, nie znam tego przetwornika. Poszukaj jeszcze na forum. Może producent podpowiada litraż.
    Czy otwarta i w jakim stopniu, czy zamknięta to zależy od ciebie.
    Parę lat temu jak stroiłem kumplowi paczkę pod gitarę na 12" Celestionie, to doszedł do wniosku że najlepiej brzmi całkowicie zamknięta.
    Daj może jakiś link do tego głośnika.
    Pozdrawiam.