Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Elektroda.pl
Proszę, dodaj wyjątek dla www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

układ z wyprzedzeniem zapłonu na transoprorze szczelinowym..

23 Sty 2008 12:36 1206 14
  • Poziom 14  
    witam ;)
    potrzebuje pomocy z zrobieniem układu z wyprzedzeniem impulsu...
    mam zbudowany taki układ

[img=http://images28.fotosik.pl/145/771b9ff9586ddaf0m.jpg]
    i teraz potrzebuje układu który by wyprzedzał stopniowo impuls z wzrostem częstotliwości sygnału z transoptora...
    znalazłem kiedys taki układ
    [img=http://images25.fotosik.pl/144/923a8d22bbec40c2m.jpg]
    i czy ten układ dało by sie włączyć pod ten mój ... żeby ten układ działał na transoptorze szczelinowym ?
    prosze o pomoc i z góry dziękuje ;)
  • Poziom 14  
    teoretycznie tak a w praktyce trzeba by sprawdzić
  • Poziom 14  
    a mógł by ktos przerobić ten układ pod transoptor... ?
  • Poziom 14  
    pomoże mi ktos ;(??
  • Poziom 17  
    Cześć!
    Po pierwsze to układ z tej kartki w kratkę, jest trochę dziwny. Co on niby ma robić i jak on działa?
    Pozdrawiam
  • Poziom 14  
    ten układ z kartki w kratkę ma za zadanie włączać elektromagnes..... a transoptor jest jego jakby zapłonem ....
    i teraz muszę mieć taki układ który włączał by elektromagnes na podobnej zasadzie co teraz... ale dodatkowo żeby miał funkcje wyprzedzenia bądź opóźnienia impulsu na ten właśnie elektromagnes..
  • Poziom 17  
    Cześć!
    Ale nie wiem co Ty budujesz? Jeśli to ma być elektroniczny zapłon do jakiegoś pojazdu, to nie można, w takim układzie stosować elektromagnesów.
    Pozdrawiam
  • Poziom 14  
    to jest zapłon do jakby "silnika magnetycznego " ;p a nie spalinowego.... i chodzi mi o to aby przy pewnych obrotach trochę wyprzedzić impuls .... chyba rozumiecie o co chodzi ;
    )
  • Poziom 17  
    Cześć!
    Kolektor T11 podłączasz na bramkę Q2, ....hm..ale jak nie masz opisu do tego Simensa, to odpuść sobie ten schemat. A nie możesz tego regulatora wykorzystać od Poloneza, albo od 126p? Gdzieś miałem schemat od ukł zapl Poloneza.
    A jaką sprawność udało Ci się osiągnąć? Masz już jakieś efekty?
    Pozdrawiam
  • Użytkownik usunął konto  
  • Poziom 14  
    narazie efekty są słabe bo nie moze osiagnać obrotów...... ;( próbuje własnie zrobic to na regulatorze od malucha... ale strasznie cieżko bedzie to ustawic .... elektroniczny było by łatwiej .....
  • Poziom 14  
    a mozesz podac dokladnie jaki to moduł ?
  • Poziom 14  
    no wszystko fajnie ;) ale jak ja mam to uruchomic pod które bolce się wpiąć.... ;/
    czy musi byc do tego jakis komputer ?