Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Elektroda.pl
Proszę, dodaj wyjątek dla www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Plazma Philips 42PF5320/10 chassis lc 4.9e. Dziwne kolory?

23 Sty 2008 23:46 6923 11
  • Poziom 27  
    Witam wszystkich
    Naprawiam plazmę i proszę o pomoc w sprawie zdiagnozowania usterki:
    na poniższych zdjęciach przedstawiam efekt na ekranie.
    Na pierwszych 2 fotkach widać dziwne przebarwienia i dodatkowo obraz jest jakby przesunięty. Dół obrazu nachodzi na górę zasłaniając część góry obrazu.
    Myślę ,że nie ma co pisać wszystko widać na fotkach.
    Trzecie zdjęcie przedstawia obraz po zdjęciu kontrastu i nasycenia prawie do minimum.
    Za wszelkie sugestie Wielkie Dzięki i Pozdrawiam.
    Plazma Philips 42PF5320/10 chassis lc 4.9e. Dziwne kolory? Plazma Philips 42PF5320/10 chassis lc 4.9e. Dziwne kolory? Plazma Philips 42PF5320/10 chassis lc 4.9e. Dziwne kolory?

Trudno wkleić zdjęcia normalnie? https://www.elektroda.pl/rtvforum/topic595877.html
    Następnym razem nie poprawię, lecz usunę. [Mirek Z.]

Przepraszam następnym razem się poprawię.
  • Poziom 25  
    W następnym etapie tej usterki zacznie się zabezpieczać przetwornica. Ile ma miesięcy ten telewizor? W ubiegłym tygodniu w podobnym modelu musiałem wymienić wszystkie elektrolity w zasilaniu (chyba ze 30 szt!). Mój nie chciał zaskoczyć, a kiedy już "załapał" to wyglądał podobnie :-)
  • Poziom 27  
    Witam
    Co masz na myśli zasilacz czy płytę z genesis.
    A przy okazji w buforze błędów był error 8.
    Pozdrawiam.
  • Poziom 25  
    W moim przypadku był zasilacz.
  • Poziom 10  
    Jaki to typ matrycy? myśle ze to Y-drv bo widoczna jest pozioma linia jeszcze!!
  • Pomocny post
    Poziom 14  
    Witam
    Podobny problem występuje gdy jest z mieniony kod matrycy w NVM Scalera.Blad 8 wskazuje na NVMa.Lepiej sprobowac na poczatek z 7C01.
  • Poziom 27  
    Witam
    Y-drive był podstawiany.
    Do pamięci nie miałem gotowego wsadu, a wstawienie czystej nic nie zmieniło,taki sam efekt.
    Telewizor trafił do mnie z innego warsztatu gdzie ktoś zmieniał też Y -drv.
    Może coś więcej na temat tego kodu matrycy?
    Pozdrawiam.
  • Poziom 12  
    Witam.
    Mam taką samą usterkę i chciałem zapytać czy problem został rozwiązany?W tej plaźmie występuje matryca PDP 42V7 A062 i dla świętego spokoju wymieniłem cały zestaw naprawczy (Y-SUS,Z-SUS,CTRL).Napięcia w zasilaczu regulują się w swoim zakresie prawidłowo jednak usterka występuje nadal.Przy kontraście na minimum obraz w miarę dobry,po dodaniu kontrastu lub więcej jaskrawości obraz robi się jak na zdjęciach tyle że u mnie nie zachodzi na siebie w górnej części.Proszę o jakiąś podpowiedź bo brak mi na razie pomysłów.
  • Poziom 27  
    Witam

helena napisał:
    Witam
    Podobny problem występuje gdy jest z mieniony kod matrycy w NVM Scalera.Blad 8 wskazuje na NVMa.Lepiej sprobowac na poczatek z 7C01.

i tak faktycznie było. Wgranie nowego wsadu do NVM pomogło.
    Pozdrawiam.
  • Poziom 12  
    Czy ten kod matrycy można zmienić w trybie serwisowym?
    Gdzie szukać wsadu do tego NVM?
  • Poziom 12  
    Potwierdzam że wgranie nowego wsadu rozwiązało ten problem.
    Można zamknąć ten temat.