Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek dla www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

słaby sygnał antenowy

28 Sty 2008 23:43 4014 7
  • Poziom 9  
    Witam! Mam problem z podłączeniem 2 Tv do jednej anteny naziemnej. Ogólnie sygnał mam bardzo dobry. Problem pojawił się gdy wstawiłem rozgałęźnik antenowy(2773s SPLITTER 5-1000 MHz, na każdy wyjściu 5,5dB). Po wyjściu z rozgałęźnika sygnał mam bardzo kiepski. Co mam zrobić? Wstawić jakiś wzmacniacz? Jaki i gdzie?A może rozgałęźnik aktywny? Proszę o pomoc.
    Pozdrawiam Marcin
  • Poziom 11  
    1. Zrób eksperyment bez splitera. Mimo niedopasowania jakie bedzie sygnał może być lepszy - sprobować warto nic nie kosztuje.

2. Ja w domu zastosowalem ( do kablowki ) wzmacniacz razem z rozgaleznikiem na 4 wyjscia TV. Jest to jedno urzadzenie, moze warto to sprobowac.
  • Poziom 23  
    RTA-120 Telmor , rozgałeźnik aktywny. Cena około 25 złotych
  • Poziom 9  
    słaby sygnał antenowy
    Mam pytanie odnośnie podłączenia zasilacza. Obojętnie przy którym tv mam podłączyć ten zasilacz sieciowy?
  • R.I.P. Zasłużony dla elektroda
    Witam.

Na obudowie RTA-120 lub RTA-140 masz dokładnie napisane gdzie i jakie napięcie podłączyć.

Podłączasz do lewego wyjścia na TV napięcie od +9V do +12V.

Pozdrawiam.
  • Poziom 26  
    Witaj "marcinek2708" .
    Jedno rozgałęzienie nie powinno tak radykalnie zmienić sygnału i jakości odbioru.

Prawdopodobnie masz antenę ze wzmacniaczem zasilanym po przewodzie antenowym i na drodze zasilania dałeś rozgałęzienie , które powoduje zwarcie zasilania .

Najlepiej rozgałęzienie umieść już po zwrotnicy zasilania znajdującej się we wtyczce do tv będącej w zestawie z zasilaczem do wzmacniacza.
  • Poziom 9  
    Nie jestem zbyt biegły w tych sprawach. Jeżeli zdzisław111 nie sprawi Ci to problemu to proszę bardzo o jakiś schemacik jak mam to zrobić. z góry dzięki.
  • Pomocny post
    Poziom 26  
    Jeśli masz antenę z wzmacniaczem w puszce antenowej i zasilaną z prawodu antenowego to wykonaj tak.