Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek dla www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Opel Vectra B - jak otworzyć zaryglowane drzwi

29 Sty 2008 10:13 13442 4
  • Poziom 17  
    Witam
    Mam problem z tylnymi drzwiami od strony kierowcy. Na początku drzwi czasem się otworzyły i zamknęły czasem nie ale było możliwe otwieranie od środka wyciągają lub wciskając przycisk. Z tego co wyczytałem winny jest mikroprzełącznik w siłowniku, jednak nie naprawiłem tego z braku czasu. Teraz mam problem gdyż drzwi nie otwierają się, zostały zaryglowane. Pozostałe działają prawidłowo.
    Czy jest możliwość otworzyć te drzwi bez mechanicznej inwazji czy ktoś wie gdzie jest jakaś kostka aby odłączyć tylko te drzwi i kombinować z podawaniem napięć na ten siłownik.
    Dziękuję za wszystkie podpowiedzi.
    Pozdrawiam
  • VIP Zasłużony dla elektroda
    Jeśli to nie wina przełamanego przewodu idącego do silnika, to próbuj podać zasilanie bezpośrednio na przewody siłownika. Wiązka jest w kickpanelu.
  • Poziom 17  
    Czy masz na myśli sterownik CZ czy jakieś inne miejsce (nie wiem co to jest kickpanel i gdzie go szukać).
    Pozdrawiam
  • Pomocny post
    VIP Zasłużony dla elektroda
    Prawy boczek przed drzwiami. Odepnij sterownik i próbuj podać napięcie na silnik siłownika prawych drzwi. Przewody masz w wiązce. Chociaż przy twojej usterce, ja bym stawiał na trzepnięty przewód właśnie od silnika, a nie switcha.
  • Poziom 17  
    Problem został rozwiązany, trochę zeszło się z rozebraniem tapicerki drzwi, jednak jest to możliwe przy zamkniętych drzwiach.
    Tak jak sugerował Błażej, pękł przewód od siłownika czarno-czerwony na przejściu miedzy słupkiem a drzwiami w gumowej osłonie. Po rozebraniu tapicerki drzwi, dostałem się do przewodów przy siłowniku na przewód czarno-czerwony podałem + 12, a na czarno-żółty - (krótki impuls) a następnie polaryzacja odwrotna. Zamek został odblokowany i wtedy otworzyłem drzwi. Od tego momentu to już z górki, wyjąłem wiązkę i naprawiłem uszkodzenie.
    Zamek działa prawidłowo.
    Dzięki Błażej
    Pozdrawiam