Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek dla www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

opel zablokowane siłowniki

05 Lip 2007 14:22 1986 4
  • Poziom 11  
    mam opla vectrę b 97 r zablokowane są siłowniki w trzech dzwiach oprócz kierowcy,dzwi nie można otworzyć zdjąłem tapicerkę w przednich dzwiach pasażera siłownik jest w kasecie czy ktoś wie jak otworzyć dzwi ico z tylnymi
  • Poziom 28  
    Jeżeli masz otwarte drzwi przednie, to znaczy, że masz dostęp do przepustu drzwiowego do drzwi lewy-tył. Do siłownika dochodzą trzy przewody: czarno-czerwony, czarno-żółty, czarno-niebieski. Przetnij je i kombinacją +12V i masy (podawane na przewody do siłownika) powinieneś otworzyć drzwi. Jeżeli oczywiście siłownik jest sprawny. Może być konieczność połączenia którychś dwóch przewodów (ryglowanie). To samo zrób z drzwiami prawy-przód, ale przewody przetnij w drzwiach. Jak je otworzysz dasz sobie już radę z drzwiami prawy-tył. To wszystko zadziała, jeżeli siłowniki są sprawne a uszkodzeniu uległ moduł. Równie dobrze możesz dokopać się do niego (nogi pasażera) i podawać zasilania bezpośrednio na wtyczkę (po odłączeniu modułu).
  • Poziom 11  
    to już przerabiałem siłowniki są spalone łącznie z bagażnikiem i wlewem paliwa tu pomoże chyba młotkoterapia może ktoś pokonał ten problem

• Poziom 25  
    Siłowniki są na 50% dobre. Problemem są mikroswitche, które należy zmienić i powinno działać.
    Wejdź na http://www.ols.vectranet.pl/~stanley/centralny.doc , gdzie umieściłem sosób naprawy centralnego zamka w Vectrze. Autorem porady jest klubowicz z Vectra Club Polska lub Vectra Unlimited
  • Poziom 11  
    dzięki za odpowiedzi chodzi tylko o to że dżwi trzeba otwierać od środka bo są zablokowane lewy tył ,otworzyłem bo ktoś dołożył uniwersalny siłownik,bagażnik i wlew też,z prawej strony są orginalne siłowniki,jak się do nich dobrać żeby były jak najmniejsze straty