Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Jak podzielić cyfrę+ na 17 telewizorów:)!!

oszi22 29 Sty 2008 19:48 7286 15
  • #1 29 Sty 2008 19:48
    oszi22
    Poziom 9  

Witam. Mam do was ekspertów pytanko jak podzielić sygnał z cyfty+ na 17 telewizorów?? Jaki jest potrzebny sprzęt do tego i co się najlepiej opłaca. A może łatwiej jest podzielić sygnał z zwykłejj anteny satelitarnej na taką ilość telewizorów. Prosze czy możecie mi napisać co mi jest potrzebne i jak to pokolei zrobić :). Z góry dzięki.

0 15
  • #2 29 Sty 2008 20:14
    FlyBoy
    Poziom 28  

Witam!
    Jeżeli chcesz na wszystkich oglądać ten sam kanał w tym samym czasie to potrzebny Ci modulator RF, odpowiednie okablowanie, wzmacniacze, gniazda.
    Jeżeli chcesz aby można było oglądać na każdym TV inny kanał w tym samym czasie to do tych 17 telewizorów potrzeba Ci 17 dekoderów z wejściami na karty i jakiś splitter, chociaż nie wiem czy one obsługują po tyle dekoderów.
    Ewentualnie jeżeli Cię stać kup stację czołową z odpowiednimi modułami i osprzętem, ale licz się z wydatkami rzędu nastu tysięcy PLN.

Pozdrawiam!

P.S
    Takie podobne tematy były wałkowane na elektrodzie dziesiątki razy.

0
  • #3 29 Sty 2008 20:49
    oszi22
    Poziom 9  

no ja wiem ze byly ale wolalem napisac jeszzce raz taki temat i uzyskac odpowiedz. no chodzi mi o niezależny odbiór programów na każdym tv. a do tych dekoderów to karty skad mam wziasc bo raczej cyfra mi eda mi tylu kart tak??? a jakies urzadzenie do podzialu sygnalu na tyle tv do odbioru niezaleznego i ile moze kosztowac?? aha instalacje w domu mam juz polozona i teraz chodzi mi o polączenie tego pod cyfre bo mialem to wszystko polączone tylko pod zwykłą antene zbiorczą.

0
  • #5 29 Sty 2008 21:44
    oszi22
    Poziom 9  

a nie ma tanszego rozwiazania?? np. za pomoca spliterow i sharingu ile to moze wyjsc i jak to zrealizowac

0
  • #6 29 Sty 2008 21:57
    Doominus
    Poziom 34  

Jeden spliter rozdziela sygnał na max 7-8 odbiorników
    Przy czym poprawnie pracuje na 5.

Potrzebowałbyś 2-3 spliterów + 2-3 karty abonenckie.

Zakładając 3 splitery to ok 3x130zł > 390zł
    w zestawie są 2 karty brakuje 11 kart
    11 kart po 50 zł (?) 550 zł
    Razem 940 zł bez dekoderów i instalacji SAT

Właściwie co to za instalacja na 17 TV ? W jakim domku , czy to robisz w bloku razem z sąsiadami ?

0
  • #7 29 Sty 2008 22:10
    oszi22
    Poziom 9  

no wlaśnie w domu jednorodzinnym troche większym niż normalne. A kablowka do mnie nie dochodzi wiec musze sobie jakos poradzic w ten sposob. Aha a splitery z konwerterterami będą połączeni 8 kablami?? i czy można umieścić 2 konwertery na jednym talerzu?? no i połączenie splitera z kartami przy dekoderach jest za pomocą kabla czy bezprzewodowe?? bo w tym sie nie oriętuje.

0
  • #8 29 Sty 2008 22:25
    Doominus
    Poziom 34  

Ok trochę teorii dla prostego układu z konwerterem twin (dwa wyjścia sygnału sat)

Na twoje potrzeby przydałby się konwerter z 8 wyjściami jeden na antenę.
    Razem 2 anteny z konwerterami 8 i jedna z pojedynczym . No i trzeba poprowadzić oddzielny kabel sat do każdego dekodera.

Nie wiem jak to w blokach robią ale ja nie miałem do czynienia z rozdziałem sygnały z anteny na więcej niż na 4 odbiorniki.

Co do splitera są wersje przewodowe i radiowe . Przy kilku radiówkach nie wiem czy nie nastąpi zakłócanie sygnału .

Lepiej żeby ktoś bardziej doświadczony przy tak dużych instalacjach się wypowiedział. Ja by raczej zaczął zbierać informacje na temat stacji czołowych (kablówka w hotelach .)

0
  • #9 30 Sty 2008 01:18
    Foka pl
    Poziom 13  

Zastanów sie czy jedna karta obsłuży zapytania od 18 tunerów na pewno nie max to 5 - 6 odbiorników zmodyfikowany spliter i odpowiednia karta która sie w nim nie wysypie to samo dotyczy scharingu po sieci. Niestety 18 tunerów to 3 karty a wtedy przy odpowiednich modyfikacjach można robić różne ciekawe rzeczy :)))

0
  • #10 30 Sty 2008 12:55
    oszi22
    Poziom 9  

ok teraz juz wiem na czym to polega. A powiedzcie mi czy jak poprosze w cyfrze to dadza mi 3 karty aboneckie jesli chce placic tylko 1 abonament. A mam jeszcze pytanko a jak by to wyglądało ze zwykła satelita no wiecie hotbirt lub astra jak by wtedy sieć miala wyglądac.

Moj kumpel ktory siedzi w telewizji tzn projektuje sieci kablowe mowi o innym rozwiazaniu zeby pociagnąc sygnał z anteny na wzmacniacz potem z niego na 3tapy a pozniej z nich na dekodery i do tv. Te tapy to urzadzenia krore dzielą sygnał niezaleznie. czy tak mozna też?? tylko w tym rozwiazaniu brakuje mi karty abonęckiej i jak ja umieścić. Wydaje mi sie ze on poprostu przyjął sytuacje ze bedzie zwykła satelita i czy tak mozna zrobic??

Dodano po 2 [godziny] 6 [minuty]:

a powiecie mi jak zrobić to z tv satelitarna sciagana z hotbirdu lub astry jak podzielic to na 17 tv i jaki sprzet potrzebuje do tego.licze na wasza pomoc. bo szukam najlepszego i najtanszego rozwiazania.

0
  • Pomocny post
    #11 30 Sty 2008 12:59
    pajo21
    Poziom 35  

Za każdą kartę zapłacisz abonament.Nie dostaniesz trzech kart z jednym abonamentem.
    Twój kumpel pomylił kablówkę z instalacją sat.To dwie różne instalacje i tym sposobem co on mówi nie da sie tego zrobić chyba że miał na myśli instalacje na stacji czołowej bez stawiania tunerów przy kazdym gniaździe.
    Instalacje najlepiej zrobic na multiswitchu.
    Przykładowy schemat instalacji na 4 tunery.
    W twoim przypadku potrzebujesz multiswitcha z kilkunastoma wyjściami.
    Tutaj masz troche informacji w jaki sposób mozna to jeszcze zrobic.
    http://www.dipol.com.pl/zbiorcze_instalacje_satelitarne_bib06.htm
    http://www.dipol.com.pl/przyklady_instalacji_antenowych_schematy.htm

0
  • #12 30 Sty 2008 14:38
    oszi22
    Poziom 9  

super to chyba bedzie najlepsze rozwiazanie. A powiedz mi jeszcze jak możesz bo do mulitswicha 16 wyjściowego moge podłączyć zeza na astre i na hotbirda tak dobrze zrozumiałem tak? a jeśli chodzi o odbior kanałow to wszystkie bede mogł odbierac chodzi mi o to czy jakies beda zakodowane i jak tak to co trzeba zrobić by je odkodowac:).

Dodano po 30 [minuty]:

Ok to teraz jeszcze kilka informacji i bede juz wszystko wiedział. na jednym multiswitchu moge mieć 16 tv i by wszysko gralo bym odbierał z 2 satelit i tv naziemnej musze mieć np. Konwerter Fullband MONOBLOCK QUAD - SAT ( dzięki niemu moge odbierać sygnał z 2 satelit a te 4 wyjścia z niego to 2 do polaryzacji pionowej i poziomej tak??). A jeśli chodzi o odbiór zakodowanych kanałów jak to zrobic - jak podłączyć do tej instalacji bym je odbierał na każdym tv?? jakieś dekodery z kartą piracka czy jak? I czy instalacja która juz mam w domu połozona pod tv naziemną może być czy jakieś inne kable będzie trzeba zastosować.

Albo moge zrobić tak że kupuje "zeza" i podłącze do niego 2 multiswitche i jeden bedzie odbierał na astrze a drugi na hotbirdzie tak?? I te telewizory do nich podłączone by odbierały sygnał taki jaki jest do nich dostarzany. Dobrze rozumiem :) jesli tak to już nie mam więcej pytan:) i dziekuje za pomoc

Dodano po 16 [minuty]:

sorki zapomnialem jeszcze jedo i juz dziekuje. czy jeśli przy multiswitchu jest napisane że odbiera sygnał tylko z jednego satelity to mimo że zastosuje zeza to nie bedzie odbierał sygnałów z 2 bo troche tego nie skumałem. bo własnie myślalem ze jak zastosuje zeza to własnie na 1 kabłu bede mógł mieć sygnał z 2 satelit. to ostatnia rzecz o jaka pytam i jeszcze raz dzieki za pomoc

0
  • #13 30 Sty 2008 14:51
    pajo21
    Poziom 35  

Monoblocków do multiswitchy się nie stosuje.
    Potrzebujesz konwertery Quattro.
    Instalacja sat + naziemna wygląda tak:

Zależy z ilu satelit chcesz odbierać sygnał to taki multiswitch musisz założyć.Do tej instalacji dokupujesz tunery,splittery i karty klienckie lub tunery linbox wtedy odpada zakup splitterów i kart klienckich.Oczywiście potrzebujesz karty cyfry z opłaconym abonamentem.Na elektrodzie nie zajmujemy się nielegalnymi sposobami odbioru (piractwem)

0
  • #14 30 Sty 2008 16:01
    oszi22
    Poziom 9  

ok dzieki za pomoc duzo mi rozjasniliscie i pomogliscie

0
  • #15 30 Sty 2008 18:56
    Roman_5000
    Poziom 19  

Jeżeli chcesz mieć niezależny odbiór na 16 TV (z dwóch satelit) to potrzebujesz oczywiście 16 tunerów, 2 konwerterów Quatro oraz multiswitcha 9/16 np. MultiSwitch 9 x 16 SATMATRIX (Diseq 2.0) za 859zł
    a tu masz więcej przykładów.
    Jeżeli natomiast chcesz mieć instalację koniecznie na 17 TV to potrzebujesz do tego
    multiswitcha 9/24, jak na obrazku

0
  • #16 01 Lut 2008 09:02
    kasprzyk
    Specjalista elektryk

oszi22 napisał:
    I czy instalacja która juz mam w domu połozona pod tv naziemną może być czy jakieś inne kable będzie trzeba zastosować.

Jeżeli masz od punktu głównego (skrzynka ze wzmacniaczem, strych - miejsc e skąd rozchodzi się cała instalacja) do każdego gniazda osobny przewód - czyli razem 17 przewodów w tej skrzynce to tylko musisz pozmieniać gniazdka na satelitarne i wszystko będzie działać.
    Jeżeli będziesz chciał rozdzielić także cyfrę - to tak jak koledzy podpowiadali na kilka spliterów - oczywiście tutaj także musisz położyć nowe przewody sieciowe, lub droga radiową.

pzdr

0