Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Computer Controls
Proszę, dodaj wyjątek dla www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

chodzi jak diesel mondeo 1.8 16 V

04 Lut 2008 19:03 4823 17
  • Poziom 9  
    Siema.
    Mam Mondeo 93 rok i gdy go odpalę i jest zimny chodzi jak diesel:(
    Mam wymieniony olej, wieczorem sprawdzałem czy po odpaleniu na przewodach wysokiego napięcia nie uciekają iskry i jest spoko. Auto przez kilka minut chodzi jak diesel a gdy się nagrzeje nie ma śladu. Na obrotach nawet jak jest zimny chodzi równo.
    Pomóżcie
  • Computer Controls
  • Poziom 13  
    witaj.
    napisz jaki silnik.
    co to znaczy ze chodzi jak diesel?
  • Poziom 9  
    jest to 1.8 16V a to ze chodzi jak diesel to znaczy że podobnie go słychać a układ wydechowy mam sprawny
  • Computer Controls
  • Poziom 21  
    Ojciec ma Vectre B 96 rok , silnik 1,8 16 V

Zaraz po odpaleniu w mroźny dzień również słychać jak by diesel pod maską.

Po paru minutach pracuje ok.
    Wydaje mi sie że to normalne i nie trzeba sie tym zabardzo przejmowac.
  • Poziom 19  
    Masz tam hydraulicznie regulowane zawory. Zanim podejdzie olej pod szklanki popychaczy silnik klekota jak diesel.
  • Poziom 28  
    Witam serdecznie.Podejrzewam, że popychacze hydraukiczne są nieszczelne i to one hałasują.Pozdrawiam.
  • Poziom 9  
    ok może i tak być ale teraz powiedzcie mi co z tym zrobić i ile może kosztowac taka naprawa

Regulamin pkt 10.9, 11 wraz z podpunktami, 15. Popraw temat! Dbaj o pisownię i formę wypowiedzi! <Błażej>
  • Pomocny post
    Moderator na urlopie...
    Możesz spróbować jakimś motodoktorem - nie polecam.
    Ewentualnie wymiana na nowe - ok. 50 zł sztuka, wchodzi tam 16 sztuk.
  • Poziom 28  
    Witam.To samo miał znajomy w Volvo.Tam koszt był dużo wyższy.Użył zagęstszacza firmy STP.Pomogło a silnik nie wykazuje zadnych dziwnych oznak.Było to kilka lat temu.Pozdrawiam.
  • Moderator na urlopie...
    Możesz spróbować jakimś ceramizerem, ale wg mnie to półśrodek, może spowodować przytkanie jakiegoś kanalika i zatarcie silnika.
  • Poziom 13  
    Witam pierwsze wymienić olej na lepszy.Nie wiem jaki tam zalałeś ale to bardzo ważne jest bo olej przy minusowej temperaturze robi sie gesty i do póki się nie rozgrzeje to szklanki nie mogą się na pełnić.Jak to nie pomoże to przedmuchaj wszystkie kanaliki szklanek czyli (popychaczy).Bo może być zanieczyszczony kanalik .Jak to nie pomoże to musisz wymienić szklanki i to wszystko z tym problemem.
  • Poziom 33  
    Ile przebiegu i jaki olej lejesz do silnika? Jeśli chcesz wymienić popychacze musisz się liczyć z wymiana rozrządu. Rozrząd kompletny zamiennik około 220 zł., oryginał około 270zł., popychacze jak kolega wyżej pisał 50 za sztukę czyli za komplet 800zł., uszczelka pod pokrywę zaworów 60 zł.,to za części masz już około 1100 zł. Plus robota myślę że około 300-400 zł. 1500 powinieneś sie wyrobić.
  • Poziom 30  
    Tylko wymiana popychaczy i olej.Sprawdź ciśnienie oleju
  • Poziom 11  
    To nie koniecznie są popychacze klekot z wyrobionych popychaczy jest w mirę szybki i nie przypomina raczej klekotu diesla.

Jeżeli benzyna zaczyna na zimno chodzić jak prawdziwy diesel to bardziej prawdopodobne są luzy na panewkach korbowych
  • Poziom 38  
    taki efekt ma jeszcze wydmuchana uszczelka pod głowicą pomiędzy cylindrami ,ale wtedy nie powinno ustępowac po nagrzaniu (mało prawdopodobne)ale na pewno nie panewki(odwrotny efekt)
  • Poziom 33  
    ptaszek1975 napisał:
    Tylko wymiana popychaczy i olej.Sprawdź ciśnienie oleju
    Chcesz wymienić popychacze bez demontażu paska rozrządu? A jak zdejmiesz wałki? :)
  • Użytkownik usunął konto